TEST: SOUNDBAR KLIPSCH FLEXUS CORE 200

Klipsch nawiązując współpracę z Onkyo stworzył soundbara serii Flexus, od którego możemy zacząć budować system kina domowego, ewentualnie skończyć na nim, ponieważ daje dużo radochy, o czym dowiemy się w dalszej części recenzji.

Jak informuje strona www Klipsch:

Nawiązaliśmy współpracę z Onkyo. Połączyliśmy dziesięciolecia sprawdzonej wydajności produkcyjnej i technologicznej z naszą klasyczną akustyką Klipsch. Wszystko po to, aby Twój system domowej rozrywki był równie niesamowity pod względem jakości dźwięku, jak i niezawodności. 

BUDOWA/WYGLĄD

Soundbar Fexus 200 jest dość dużych gabarytów – prawie 112 cm długości, 12,6 cm szerokości i całkiem pokaźnie waży 8.5kg, co pozwala ocenić, że mamy do czynienia z poważnym urządzeniem. Góra została pokryta okleiną MDF, co nadaje eleganckiego wyglądu.

Ten 3.1.2-kanałowy soundbar zapewnia słuchaczom immersyjny* dźwięk Dolby Atmos. Wszystko dzięki dwóm 2,25-calowym przetwornikom, czterem skierowanym do przodu aluminiowym przetwornikom 2,25-calowym – dostrojonym przez akustyków Klipsch i dwóm wbudowanym 4-calowym subwooferom. Wyraźne dialogi przy dowolnej głośności zapewnia dedykowany głośnik wysokotonowy dla kanału centralnego. ( Istotną funkcją jest możliwość podbicia dialogów za pomocą aplikacji lub pilota)

*Dźwięk immersyjny, znany również jako dźwięk przestrzenny, to technologia audio, która ma na celu zapewnienie słuchaczowi wrażenia zanurzenia w dźwięku i stworzenie iluzji obecności w środowisku dźwiękowym.

W zestawie dostajemy pilota oraz możliwość pobrania na smartfona dedykowanej aplikacji Klipsch Connect. Pilot, jak również aplikacja, zapewniają kontrolę nad funkcjami, takimi jak głośność, wejścia i tryby dźwięku, czyli wszystko czego potrzebujemy do obsługi. Do dyspozycji mamy tryby nocny, który pozwala złagodzić dźwięk oraz dedykowane tryby filmowy i muzyczny. Możemy podbić bas i dialog, jest też wybór źródła.

Flexus 200 dysponuje wejściami obejmującymi cyfrowy port optyczny, port USB-C do słuchania z dysku pamięci masowej i wyjście do dekowanego subwoofera, które umożliwia podłączenie dowolnego subwoofera, a także Klipsch Core Sub 100, za pomocą kabla RCA. Mamy również do dyspozycji Bluetooth, który umożliwia sterowanie z poziomu smartfona, jak i streaming muzyki.

Standardem w takich urządzeniach jest HDMI eARC, co pozwala automatycznie uruchomić soundbar z telewizorem i HDMI CEC (sterowanie za pomocą pilota tv.)

Chcecie porozmawiać o audio i muzyce ?

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOK

AudioMuzoFans

BRZMIENIE:

Test postanowiłem rozpocząć od dwóch części hitu kinowego Diuna i tu Fexus pokazał moc. Sam film na początku wydawał się nudny, lecz dwusetka bardzo dobrze rozkręciła ścieżkę dźwiękową – to skłoniło mnie do przebrnięcia przez początek, co okazało się bardzo dobrą decyzją, ponieważ film okazał się ciekawy i z dobrą ścieżką dźwiękową. Wróćmy do walorów dźwiękowych i zaskoczenia niskimi tonami – tu jest naprawdę konkretny bas w moim pokoju 25m2 wcale nie odczułem braku subwoofera, co uratowało mój portfel przed dodatkowymi wydatkami, upss wygadałem się, tak Flexus 200 zostaje. Potem nastał czas na filmy Marwela w gronie rodzinnym i wszyscy zauważyliśmy, że bas jest ogromny, a dźwięk przestrzenny/immersyjny z wyraźnymi, niekłującymi wysokimi tonami. Również dużą radochę sprawia oglądanie kanałów przyrodniczych – w dokumencie o zwierzętach zamieszkujących kontynent afrykański, ryk lwa był na tyle przekonujący, że wszyscy mieliśmy gęsią skórkę :), a szczegółowość i wysokie tony oraz szerokość sceny mogliśmy docenić oglądając dokument ukazujący życie w oceanie i nad nim.

Boczne przetworniki odpowiedzialne za scenę dźwiękową również sprostały zadaniu i otrzymujemy duży, otaczający nas przekaz.

Możliwość przełączenia w tryb muzyczny – pozwala to nam na słuchanie muzyki – wiadomo – nie ma on zastąpić domowego zestawu audio, ale dla mniej wymagających w zupełności wystarcza. A jego moc pozwala zorganizować całkiem dobrze nagłośnioną domową imprezę z basem, który zdenerwuje sąsiadów.

PODSUMOWANIE:

Za przystępną cenę otrzymujemy kompletne urządzenie z potężnym basem i całkiem klarowną górą, do tego świetnie zbudowana scena dźwiękowa, możliwość sterowania z pilota i aplikacji oraz najpotrzebniejsze tryby, co pozwala delektować się ścieżką dźwiękową filmowych produkcji i dokumentów przyrodniczych w komfortowych domowych warunkach. Do tego mamy w bonusie 🙂 urządzenie do słuchania muzyki na przyzwoitym poziomie. Dla wymagających możemy dokupić subwoofer (nie polecam do mniejszych powierzchni) i dedykowane głośniki Dolby Atmos. 

Polecamy, u nas zostaje !!!

Wyróżnienie BEST BUY !!!

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Łączność bezprzewodowa:    Bluetooth
Typ:     Soundbar 3.1.2
Głośnik wysokotonowy:     2 x 2.25” (membrana aluminiowa)
Głośnik niskotonowy:     2 x 4” (membrana papierowa)
Korekcja dźwięku:     Za pomocą pilota lub aplikacji
Pasmo przenoszenia:     43Hz – 20kHz
Maks. moc akustyczna:     99.8dB
Moc wyjściowa wzmacniacza:     185W RMS
Wejścia:    HDMI eARC • Bluetooth • USB-C • Digital Optical
Wyjścia:     Subwoofer (RCA) Output
Rodzaj obudowy:     Konstrukcja zamknięta
Wykończenie:     Plastik, drewno, metal
Wymiary: (wys. x dł. x szer.)     7.8cm (H) x 111.8cm (W) x 12.6cm (D)
Waga:  8.5kg

Cena:  2 199,00 zł

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Konsbud HI-FI Sp. z o.o.
ul. Nowa 23 Stara Iwiczna
05-500 Piaseczno

tel. 22 750 23 22
e-mail: info@konsbud-hifi.pl, sklep@konsbud-hifi.pl 

redakcja: audiomuzofans.pl