ARCAM wprowadza technologię AURO-3D

ARCAM wprowadza pogłębiającą doświadczenia dźwiękowe technologię AURO-3D

ARCAM ogłasza wprowadzenie technologii Auro-3D do swoich najnowszych amplitunerów AV – AVR10, AVR20 i AVR30, a także do potężnego procesora AV40. AURO-3D to pogłębiające wrażenia dźwiękowe – i w pełni wstecznie kompatybilne – technologia i format, które tworzą realistyczną, trójwymiarową przestrzeń wokół słuchacza.

Magia technologii AURO-3D polega na wprowadzeniu i wykorzystaniu kluczowego trzeciego i ostatecznego wymiaru – wysokości. W połączeniu z zalecanymi konfiguracjami głośników, od Auro 9.1 do Auro 13.1, zaktualizowane modele ARCAMa potrafią przekształcić pokój odsłuchowy, przenosząc słuchacza do wirtualnego świata wybranych treści, niezależnie od oryginalnego formatu dźwięku.

Zgodnie z oczekiwaniami zespół projektowy ARCAMa doskonale wdrożył AURO-3D w amplitunerach AVR, łącząc dekoder Auro-Codec i up-mixer Auro-Matic, za sprawą których powstają wciągające wrażenia dźwiękowe, które precyzyjnie kreują powalający dźwięk 3D. Aby doświadczyć efektów technologii AURO-3D wymagany jest jeden z naszych amplitunerów – AVR10, AVR20, AVR30 lub AV40, a także odtwarzacz Blu-ray i odpowiednio skonfigurowany zestaw głośników Auro-3D.

„Jesteśmy podekscytowani w Auro Technologies widząc, że AURO-3D została zastosowana w najnowszych amplitunerach AV ARCAMa. Ta informacja to duży krok w procesie rozpowszechniania technologii Auro-3D pośród większej ilości urządzeń potwierdzający zaangażowanie ARCAMa w zwiększanie dostępności AURO-3D ”, powiedział Rudy Van Duppen, CEO Auro Technologies. „AURO-3D oferuje użytkownikom wyjątkowe, pogłębiające wrażenia doświadczenia dźwiękowe bez wychodzenia z domu”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z posiadania certyfikatu AURO-3D dla naszych produktów, który daje użytkownikom końcowym większy wybór i elastyczność”, powiedział Nick Clarke, dyrektor Global Engineering Luxury Audio. „Praca z zespołem AURO-3D była naprawdę świetną zabawą, która skonsolidowała nasze partnerstwo. Jestem podekscytowany nowymi możliwościami, które możemy zaoferować użytkownikom produktów ARCAMa – zarówno teraz, jak i w przyszłości”.

Do wykorzystania zalet technologii AURO-3D zestawy głośników nie muszą zawierać sufitowych, co oznacza, że nie trzeba zaraz wyciągać zestawu narzędzi i zabierać się za ich montaż. Wystarczy zamontować głośniki nad istniejącymi surroundami, aby uzyskać wymagane pionowe pole stereo. W tym przypadku, modele ARCAMa wyposażone w AURO-3D dodają „warstwę wysokościową” bezpośrednio nad głośnikami pod kątem 30 stopni.

Jeśli chodzi o dostępność treści wykorzystujących AURO-3D to można je znaleźć już na płytach Blu-ray, a katalog stale się powiększa. Co najważniejsze, technologia Auro-3D działa również z treściami „nie-Auro”. Niezależnie od rozdzielczości wejściowego sygnału audio, produkty ARCAMa wykorzystują up-mikser Auro-Matic do konwersji dowolnej zawartości na format AURO-3D, rozpoznając dostarczane sygnały w postaci: mono, stereo lub 5.7 / 7.1 surround i przekształcając je w dźwięk 3D . Dlatego niezależnie od oryginalnego formatu słuchacz zawsze może cieszyć się ekscytującym efektem dźwięku 3D.

Od 17 kwietnia AURO-3D jest dostępny jako aktualizacja oprogramowania układowego dla modeli ARCAM AVR10, AVR20, AVR30 i AV40.

Więcej informacji o rozwiązaniach i technologiach stosowanych przez firmę ARCAM znajdziesz na stronie www.arcam.co.uk.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Audio Center Poland

Adres:  ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków

Telefon: +48 508 590 213 | 12 265 02 85 | 12 265 02 86

http://www.audiocenter.pl

E-mail: audiocenter@audiocenter.pl

Redakcja: audiomuzofans.pl