Audio Physic – nowa wersja modelu Cardeas.

Audio Physic Cardeas

Nowy Cardeas zawiera liczne innowacje i unowocześnienia, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Zestaw nowatorskich przetworników dosłownie uwalnia muzykę i to właśnie nazywamy Audio Physic PowerTrain™.

Aby przy nieskrępowanej swobodzie brzmienia, wszystkie, najsubtelniejsze nawet szczegóły były słyszalne, musieliśmy zagłębić się w możliwościach naszych technologii. Przez lata je ulepszaliśmy i rozwijaliśmy, aż w końcu byliśmy zadowoleni z uzyskanego wyniku. Jak zawsze w przypadku Audio Physic, nie szukaliśmy cech użytkowych i parametrów technicznych, a raczej ostatecznego brzmienia. A jeśli dźwięk nie był wystarczająco dobry, czuliśmy, że trzeba znaleźć jeszcze lepsze rozwiązanie. Tak powstała najnowsze wersja kolumny głośnikowej Cardeas.

Rozwiązania techniczne:

Obudowa multi-sandwichowa i o strukturze plastra miodu

Cardeas to głośnik czterodrożny wykorzystujący naszą nową konstrukcję przegrody typu multi-sandwich. Obudowa, z asymetrycznie umieszczonymi przetwornikami, pokryta jest kompozytem szklano elastomerowym, co nadaje jej niezwykłej sztywności i solidnego tłumienia. Warstwa wewnętrzna i wzmocnienia wykonane są z zaawansowanych technologicznie paneli typu plaster miodu. Dźwięk pochodzący od tylnej strony membran, jest więc praktycznie całkowicie wygaszony.

Głośnik wysokotonowy HHCT III+

Cardeas posiada wydzieloną komorę dla głośnika wysokotonowego, która zapewnia zwrotnicy i nowemu przetwornikowi HHCT III+, niemal doskonałe oddzielenie od obudowy.

Głośnik średniotonowy HHCM SL oraz głośniki niskośredniotonowe / niskotonowe z Double Surround

owy przetwornik średniotonowy Audio Physic HHCM SL pracuje bez centrującego membranę dolnego zawieszenia. Również przetworniki niskotonowe i niskośredniotonowe Audio Physic Double Surround pracują bez konwencjonalnego dolnego zawieszenia. Dzięki temu, że opór występujący podczas pracy membran niemal nie istnieje, przetworniki te uzyskują niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość.

Poprawiliśmy styki głośnika wysokotonowego i średniotonowego i wyposażyliśmy je w złącza WBT Plasma Protect. Nawet nasza technologia VCT (Vibration Control Terminal ) została zmieniona: teraz zawiera ulepszone zaciski WBT nextgen™, a także nowo opracowane kondensatory, które dla uzyskania niższej impedancji, wyposażone są w bieguny ze spienionej miedzi.

Z przetwornikami pozbawionymi dolnego zawieszenia, nowy Audio Physic PowerTrain ™ generuje energię kinetyczną tak efektywnie jak nigdy wcześniej, tworząc muzykę w sposób niezwykle dynamiczny. Musisz to usłyszeć.

Parametry techniczne:

Wysokość 128 cm / 50.4″

Szerokość 25 cm / 9.5″

Głębokość 43 cm / 16.9″

Waga 63 kg

Rekomendowana moc wzmacniacza 40 – 350 W

Impedancja 4 Ohm

Pasmo przenoszenia 25 Hz – 40kHz

Czułość 89 dB

Wysokotonowy HHCT III+ 39mm / 1.5″

Średniotonowy HHCM SL 150 mm / 5.9″

Niskośredniotonowy 2 x 180 mm / 7″ Double Surround

Niskotonowy 2 x 280 mm / 11″ Double Surround Woofer

Akcesoria VCF V Magnetic plus Speaker Set; maskownica szklana i materiałowa (czarna)

Electronic International Commerce Sp. z o.o.

02-434 Warszawa ul. Łuki Wielkie 3/5

tel. +48 (022) 594 83 83, fax.+48 (022) 594 83 84

www.eic.com.pl, eic@eic.com.pl