„Begin Again” – kolekcja singli Norah Jones NEWS

„Begin Again” – kolekcja singli Norah Jones

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i zdobywczyni dziewięciu nagród Grammy, Norah Jones, wydała album „Begin Again”. Jest to kolekcja singli, na której znalazło się siedem eklektycznych piosenek, jakie Jones nagrała w zeszłym roku we współpracy z takimi muzykami jak Jeff Tweedy i Thomas Bartlett. „Begin Again” jest dostępny na winylu, płycie CD oraz w serwisach cyfrowych.

W 2018 roku, po wydaniu albumu „Day Breaks” Jones w tajemnicy powróciła do studia gdzie w atmosferze spontaniczności i radości z  tworzenia muzyki spotkała się z przyjaciółmi na krótkie, w dużej mierze improwizowane sesje.

– Byłam zainspirowana do nagrywania nowych rzeczy – mówi Jones – Ale chciałam, by odbyło się to szybko, łatwo, przyjemnie  i bez presji.  To wspaniałe móc pracować z innymi muzykami w ten sposób. Tylko kilka dni w studio i to wystarczyło.

Single, które artystka zaczęła wydawać latem zeszłego roku, były niezwykle zróżnicowane stylistycznie – od eksperymentalnej elektroniki, po akustyczne folkowe ballady i soulowe utwory na organy i instrumenty dęte. „Begin Again” prezentuje siedem kompozycji odzwierciedlających osobowość oraz twórczość jednej z najbardziej wszechstronnych i intrygujących artystek naszych czasów. Trzy nagrania na albumie są absolutnie premierowe.

Lista utworów „Begin Again”:
1. My Heart is Full
2. Begin Again
3. It Was You
4. A Song with No Name
5. Uh Oh
6. Wintertime
7. Just a Little Bit

Norah Jones po raz pierwszy pojawiła się na światowej scenie w 2002 roku z genialną płytą „Come Away With Me”. Artystka zdobyła aż pięć nagród Grammy, z miejsca stając się wielką międzynarodową gwiazdą. Od tego czasu Norah sprzedała 50 milionów albumów na całym Świecie i zdobyła łącznie dziewięć nagród Grammy.

Wokalistka wydała serię uznanych i popularnych albumów solowych – „Feels Like Home” (2004), „Not Too Late” (2007), „The Fall” (2009), „Little Broken Hearts” (2012) i „Day Breaks” (2016) – oraz albumy ze swoimi zespołami: The Little Willies i Puss N Boots. Kompilacja z 2010 „Featuring Norah Jones” zaprezentowała niesamowitą wszechstronność artystki, prezentując efekty jej współpracy z tak różnymi muzykami jak Willie Nelson, Outkast, Herbie Hancock i Foo Fighters. Album „Little Broken Hearts” wyprodukowany przez Danger Mouse’a to fascynujący krok w ewolucji artystycznej jednej z najbardziej intrygujących artystek. Z kolei płytą „Day Breaks” Norah powróciła do swoich jazzowych korzeni, jednocześnie wplatając elementy takich gatunków amerykańskiej muzyki jak country, folk, rock, soul, jazz.