PREMIERA BUCHARDT S400- W SALONIE “Q21”

W piątek 27-04-2018 w sklepie Q21 w Pabianicach /koło Łodzi odbyła się oficjalna premiera kolumny podstawkowej Buchardt Audio S400 (prototyp). Premiera pod czujnym okiem i uchem dystrybutora Buchardt na Polskę firmy Audiosquare reprezentowanej przez właściciela Bogdana Chmieleckiego ze skromnym udziałem naszego portalu audiomuzofans. Odbyła się w największej sali w Q21. Do napędzenia tych małych, a zarazem wymagających S400 użyto wzmacniaczy:

 

  • Hybrydy od Haiku Audio Brigth 4,
  • Athema STR  testowanego na łamach audiomuzofans.pl
  • Roksana K3
  • Vincenta 227MK

 

 

Buchardty, co trzeba zaznaczyć w wersji prototypowej, zadziwiły nas rozmachem jakim grają, w końcu to tylko średniej wielkości kolumny podstawkowe – bas obszerny, góra nie za ostra przypominająca głośniki tubowe, bardzo przyjemny wokal.

Kolumny bez problemu nagłośnią pokój o powierzchni do 30m2.

Więcej informacji niedługo – dystrybutor obiecał nam – jako jednym z pierwszych S400 na test.

 

 

Budowa/Wygląd/Specyfikacja techniczna (informacje dostarczone przez Audiosquare)

Kolumna podstawkowa Buchardt Audio S400

Po sukcesie Buchardta S300 ogromny wysiłek jaki włożyła firma w proces rozwoju został zauważony i doceniony. S400 ma tę samą filozofię co S300, ale teraz ma jeszcze więcej finezji. S400 również używa wysokiej jakości komponentów tak jak S300.

Dlaczego kontrolowana kierunkowość jest pożądaną cechą?
Słuchacz jest narażony na:
1. Dźwięk bezpośredni,
2. Wczesne odbicia
3. Moc dźwięku.

Bezpośrednie brzmienie większości głośników jest poprawne. Ale jeśli mają nieregularną kierunkowość, wczesne odbicia, brzmienie może być niewłaściwe, zwłaszcza wokół centralnego punktu przecięcia. S400 ma prawie taką samą odpowiedź częstotliwościową poza osią, jak na osi. Oznacza to, że nawet pod ekstremalnymi kątami dźwięk będzie autentyczny, a odbicia tworzące się w pomieszczeniu nie będą zniekształcone. Badania sugerują, że reakcję w pokoju można oszacować na podstawie około 12% dźwięku bezpośredniego, 44% wczesnych odbić i 44% mocy dźwięku – S400 zapewni wyjątkową wydajność w każdym pomieszczeniu.

 

.

Co to jest DRR (stosunek bezpośredni / pogłosowy)
Słuchanie w bliskim polu (monitory studyjne) jest często wykorzystywane do krytycznego odsłuchu przez profesjonalistów. Ale nie jest to abyt praktyczne / wygodne dla większości użytkowników, którzy chcą cieszyć się dźwiękiem w normalnym pomieszczeniu. Gdy siedzi się bardzo blisko głośników, dźwięk bezpośredni będzie dominujący (High DRR), co zapewni słuchaczowi doskonałą precyzję i przejrzystość obrazowania. Podczas odsłuchu z dala od głośników w pomieszczeniu, odbicia i moc dźwięku będą dominować (Low DRR – zakładając niską kierunkowość). Dzięki S400 wczesne odbicia i moc dźwięku zostaną osłabione – zwiększy to DRR i poprawi precyzję i przejrzystość wybrzmień. Dla wielu pomieszczeń jest to bardzo pożądane – zwłaszcza w niewygłuszonych pomieszczeniach.

 

 

Dlaczego zastosowaliśmy aluminiowy głośnik niskotonowy?
Zwykle aluminiowe głośniki niskotonowe nadają się tylko do czystego odtwarzania niskich tonów, ponieważ słabo radzą sobie w średnim zakresie częstotliwości. Zostało to jednak naprawione za pomocą kompensacji rozpadu w stożku. Przyjrzyj się uważnie, a zobaczysz “paski” w samym stożku. To pozwala nam wykorzystać cały potencjał aluminium bez jego naturalnych wad! Nasz aluminiowy głośnik niskotonowy jest zdolny do grania z niesamowitą kontrolą i mocą!

 

 

.

Dlaczego pasywny radiator z tyłu?!
Pasywny radiator jest droższym rozwiązaniem niż port bas-refleks, bez wątpienia nie widzimy ich często. Ale został wybrany z następujących powodów:
– 30% redukcji rozmiaru obudowy
– Podobna wydajność niskotonowa jak w S300
– Brak zakłóceń portu
– Brak kompresji portu
– Kolumny można umieścić bardzo blisko ściany (w razie potrzeby!)

Zwrotnica
Większość firm wzrusza ramionami, jeśli chodzi o jakość zwrotnic, głównie dlatego, że jej nie widzisz.
W kolumnach Buchardt znajdziesz tylko wysokiej jakości komponenty, które wytrzymają przez długi czas. Oznacza to, że brzmienie nie ulega z czasem pogorszeniu. Zastosowane metalizowane kondensatory, są znacznie droższe niż elektrolityczne, ale nie wysychają ani nie zmieniają zachowania wraz z wiekiem. Stosowane są tylko wysokogatunkowe cewki powietrzne Cobber!

 

 

 

Specyfikacja techniczna:
– Konstrukcja: 2-drożna z membraną pasywną
– Głośnik średnio-niskotonowy:  6 calowy
– Głośnik wysokotonowy:” 1 x 0,74″ / 19mm Stożek aluminiowy
– Membrana bierna 1x 5×8″
– Impedancja: 4 ohm
– Czułość: 88 dB
– Pasmo przenoszenia: 33-40 000 Hz +/- 3db
– Podział pasma: 2000hz
– Zalecana moc: 40 – 200 W
– Wymiary (h x w x d): 365 x 180 x 240 mm
– Waga: 10 kg szt.

– Gwarancja – 10 lat

Cena 7990zł za parę w wykończeniu Dark Somked Oak,

biały i czarny lakier satynowy to 7490zł para.

Dystrybucja:

Audiosquare

www.audiosquare.pl

 

Janusz Sowiński (audiomuzofans)  i Bogdan Chmielecki (Audiosquare) 

redakcji: audiomuzofans.pl