CAMBRIDGE AUDIO EDGE M – WZMACNIACZ MOCY | MONOBLOKI

CAMBRIDGE AUDIO EDGE M – WZMACNIACZ MOCY | MONOBLOKI

Brytyjski specjalista, mający swoją siedzibę w Londynie firma CAMBRIDGE AUDIO, wprowadza do sprzedaży potężne monobloki, wzmacniacz mocy EDGE M. Przy ich konstrukcji najważniejszą zasadą, którą kierowali się jej inżynierowie był GREAT BRITISH SOUND. W ich konstrukcji warto zwrócić uwagę na wyjątkową, obudowę, przemyślany układ elektroniczny, a także na autorskie rozwiązania Cambridge Audio.

GREAT BRITISH SOUND

Co oznacza Great British Sound? Dla nas chodzi w nim o usunięcie wszelkich barier, które mogą zniekształcić lub zmienić oryginale nagranie bez dodawanie od siebie czegokolwiek. To, co słyszysz z naszych produktów, jest czyste i niefiltrowane. Brzmienie „brytyjskie” – to brzmienie zgodnie z zamierzeniami artysty.

MOC, KTÓRĄ TRZEBA DOSTARCZYĆ

Para monofonicznych wzmacniaczy mocy Edge M ma wystarczającą rezerwę mocy, aby napędzać nawet najbardziej wymagające głośniki z pełną mocą i klarownością. Ponieważ każdy, dysponujący na wyjściu 200 watami, monoblok Edge M jest w pełni zbalansowany od wejścia do wyjścia, jest więc odporny na zniekształcenia i w swobodny sposób pokazuje muzykę dokładnie w taki sposób, w jaki to sobie wymyślili artyści – nic nie zostanie dodane, ani też odebrane, bez względu na poziom siły głosu.

Mimo że są tak potężne, brzmienie pary wzmacniaczy Edge M pozostaje niezwykle szczegółowe. Ich dźwięk jest doskonale zrównoważony z głębokością barw i klarownością, które docenimy w każdym kolejnym utworze. System Edge został opracowany poprzez uważnie odsłuchy każdego elementu, wybierając tylko te, które nas „rozłożyły” na łopatki. Nic nie zostało wybrane na podstawie ceny czy specyfikacji. Zastosowaliśmy również nowe podejście do niektórych odwiecznych zagadek hi-fi…

PRACA W KLASIE XA

We wzmacniaczach pracujących w klasie AB zniekształcenia mają miejsce w momencie, gdy sygnał przechodzi z jednego tranzystora do drugiego. Zjawisko to znane jest jako „zniekształcenia przejścia”, a zniekształcenia są słyszalne jako „zapiaszczenie”.

W klasie XA punkt przecięcia jest przesuwany tak, że jeden zestaw tranzystorów jest wyłączony do momentu, gdy sygnał osiągnie wystarczająco wysoki poziom. Oznacza to, że dla sygnałów o niskim poziomie wzmacniacz pracuje w klasie A i dopiero wtedy, gdy sygnał ma wystarczająco wysoki poziom tranzystory są przełączane. Dzięki temu zniekształcenia przejścia są dlatego maskowane przez sygnał.

UKŁAD DC SERVO

Podczas procesu wzmacniania, gdy sygnał dźwiękowy przechodzi przez element wzmacniający, generowany jest prąd stały. Powoduje to przesunięcie przebiegu sygnału i, jeśli nie zostanie skorygowane, może doprowadzić do przegrzania cewki głośnika, czyli do zniekształceń. W konwencjonalnych konstrukcjach do odfiltrowywania niechcianego napięcia DC służą kondensatory. Chociaż skutecznie usuwa to składową stałą sygnału, ma to niepożądane efekty uboczne w postaci podbarwień dźwięku, w wyniku czego odchodzimy od tego, co zostało nagrane.

W serii Edge zastępujemy kondensatory sprytnym serwomechanizmem DC. Serwomechanizm DC mierzy ilość prądu stałego generowanego podczas proces amplifikacji, a następnie taki sam sygnał jest dodawany z powrotem do sygnału audio, ale z przeciwnym znakiem. To drugie napięcie DC anuluje pierwsze, pozostawiając sygnał audio bez podbarwień.

DWA TRANSFORMATORY TOROIDALNE

Kluczową cechą charakterystyczną transformatorów toroidalnych jest bardzo niskie pole elektromagnetyczne, które wytwarzają – znacznie mniejsze niż inne typy transformatorów. Mimo to jego niewielka część jest promieniowana na zewnątrz.

Umieszczając dwa transformatory w Edge M tyłem do siebie i precyzyjnie je orientując, możemy użyć dwóch pól EM do tego, aby się nawzajem znosiły, znacznie redukując tym samym szumy i poprawiając szczegółowość muzyki niezależnie od głośności.

PĘTLA SYGNAŁU DO BI-AMPINGU

Jeśli dwa monobloki to za mało – nie ma się czym martwić, bo Edge M zostały wyposażone w pętlę sygnału. Dzięki niej można użyć więcej niż dwóch Edge M w swoim systemie, wykorzystując gniazda „loop out”, tworząc system bi-amping, a nawet tri-amping!

Historia

Nasza siedziba znajduje się w Londynie, tuż obok miejsca, w którym odbywają się jedne z najbardziej kreatywnych i ekscytujących wydarzeń w branży muzycznej, a nasze produkty są projektowane i konstruowane we własnym zakresie. Poza pracą jesteśmy muzykami, inżynierami dźwięku, a przede wszystkim melomanami.

Pięćdziesiąt lat temu nasi założyciele mieli wizję – stworzyć sprzęt hi-fi, który przekazałby ludziom legendarne „brytyjskie brzmienie” w ich domach. Nic w ich dźwięku nie dodano i niczego nie zabrano. Jeden z tych utalentowanych inżynierów, profesor Gordon Edge, był mózgiem innowacji i projektu naszego pierwszego

produktu – przełomowego wzmacniacza zintegrowanego P40.

W uznaniu jego zasług naszą topową serię nazwaliśmy EDGE. To kumulacja 50 lat doświadczenia w dziedzinie audio. Każdy, cudownie minimalistyczny w swojej konstrukcji, element serii wyposażono w obłe aluminiowe obudowy z „pływającą” płytą górną. To niezwykła obudowa, za którą kryje się niezwykły dźwięk.

Opracowanie wzmacniacza mocy w postaci monobloku nie jest tak proste, jak by się mogło wydawać – nie polega ono po prostu na usunięciu zestawu zacisków głośnikowych i zwiększeniu mocy.

Aby mieć pewność, że Edge M podąża tym samym śladem dźwiękowym, co jego stereofoniczny odpowiednik, jego topologia jest w pełni zbalansowana – od wejścia do wyjścia. Oznacza to, że każdy Edge M jest odporny na szumy i zniekształcenia bez względu na to, jak ciężko pracuje.

Przestrzegaliśmy również tych samych zasad, które zapewniły nam charakterystyczny dźwięk całej, wielokrotnie nagradzanej serii Edge.

Krótka ścieżka sygnału, autorskie techniki wzmacniania i potężne zasilacze – wszystko to razem z najnowocześniejszą elektroniką doskonałością naszego zespołu w Londynie oznacza, że ​​Edge M może

zająć właściwe mu miejsce jako część naszego flagowego systemu hi-fi.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

ZNAMIONOWA MOC WYJŚCIOWA (<1% THD+N)

200 W/8 Ω

350 W/4 Ω

ZNIEKSZTAŁCENIA THD (nieważone):

<0,002% 1 kHz/8 Ω, pełna moc

<0,02% 20 Hz – 20 kHz/8 Ω, pełna moc

PASMO PRZENOSZENIA (8 Ω) <3Hz – >80 kHz (+/-1 dB)

STOSUNEK SYGNAŁ/SZUM (1 W/8 Ω) >93 dB

STOSUNEK SYGNAŁ/SZUM (pełna moc) >115 dB

WZMOCNIENIE 28 dB (RCA) | 22 dB (XLR)

CZUŁOŚĆ WEJŚCIOWA 47 kΩ (RCA) | 100 kΩ (XLR)

WEJŚCIA zbalansowane (XLR) | niezbalansowane (RCA)

MAX. POBÓR MOCY 1000 W

POBÓR MOCY STANDBY <0,5 W

WYMIARY 150 x 460 x 405 mm

WAGA 23,6 kg/szt.

Cena detaliczna 19 900 zł/szt

Powiązane produkty

EDGE NQ

PRZEDWZMACNIACZ I ODTWARZACZ SIECIOWY

Dzięki rewolucyjnej płytce drukowanej przedwzmacniacza, dzięki której która zmniejszono zakłócenia, jak również niewiarygodnie czystej ścieżce sygnału, Edge NQ odtwarza Twoją ulubioną muzykę z zadziwiającą głębią. Streamuj, przesyłaj, podłączaj i graj, aby cieszyć się każdą nutą w doskonałej czystości.

EDGE A

WZMACNIACZ STEREOFONICZNY

Edge A został stworzony po to, aby celebrować muzykalność. Riffy, frazy, instrumenty perkusyjne – dzięki jego dynamice uchwycisz każdy szczegół swojej muzyki. Potęga bez ograniczeń z niesamowitą głębią dźwięku, który zapiera dech w piersiach – tak, jakbyś siedział w studiu nagraniowym wraz z muzykami.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Audio Center Poland

Adres:  ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków

Telefon: +48 508 590 213 | 12 265 02 85 | 12 265 02 86

http://www.audiocenter.pl

E-mail: audiocenter@audiocenter.pl

Redakcja: audiomuzofans.pl