Cambridge Audio, nowa seria kolumn głośnikowych SX

Cambridge Audio

Seria SX

Brytyjski specjalista, firma Cambridge Audio, wprowadza do sprzedaży nową serię kolumn głośnikowych. Kolumny głośnikowe z serii SX będą idealnym partnerem zarówno dla elektroniki Cambridge Audio, jak i szerokiej gamy urządzeń innych producentów.

Głośniki są sercem każdego systemu audio i inżynieria potrzebna do stworzenia naprawdę wyjątkowego zestawu jest niezwykle wymagająca. Dlatego też w serii SX obecne jest wszystko, czego nasz zespół inżynierów z Londynu nauczył się w ciągu ponad pięćdziesięciu lat badań i rozwoju w dziedzinie audio.

SOLIDNE FUNDAMENTY

Historia tych wyjątkowych głośników rozpoczyna się od obudowy. W serii SX zastosowano obudowy, które zostały zaprojektowane przy wykorzystaniu CAD (projektowanie wspomagane komputerowo) po to, aby w pełni zrozumieć, gdzie trzeba je było usztywnić i wzmocnić. Dlaczego też każdy milimetr ruchu membrany kierowany jest w kierunku słuchacza jako dźwięk i nie marnuje się jako wibracja obudowy.

DOSKONAŁA REPRODUKCJA

Wszystkie głośniki serii SX wykorzystują przetworniki nisko-średniotonowe z membranami wykonanymi z przetworzonego papieru. Może nie brzmi to, jak rozwiązanie high-tech, ale wyjątkowy stosunek masy do sztywności papieru przekłada się na doskonałe barwy, a instrumenty są klarowne i czyste, mają świetną definicję i są wiarygodne. O wysokie częstotliwości dba miękka kopułka wysokotonowa wykonana z impregnowanego jedwabiu, która oferuje tę samą równowagę między realizmem a wyrafinowaniem.

SX50

WIELE PRZETWORNIKÓW, JEDEN DŹWIĘK

Dużo uwagi w serii SX poświęcono projektowi zwrotnic. To one są odpowiedzialne za to, że każdy głośnik otrzymuje właściwe częstotliwości. Nad nowymi zwrotnicami nasi inżynierowie pracowali wyjątkowo intensywnie – a wszystko po to, aby spełnić te wymagania tak dobrze, jak to tylko możliwe. Rytmiczność i obrazowanie stereo są w nowej serii SX tak perfekcyjne, ponieważ faza pozostaje całkowicie liniowa od góry pasma aż do samego dołu.

MOC NA ŻĄDANIE

Aktywny subwoofer SX120 korzysta z wewnętrznego wzmacniacza, którego konstrukcja odwołuje się do ogromnego doświadczenia naszych inżynierów w projektowaniu wielokrotnie nagradzanych wzmacniaczy audio. Najlepsze wzmacniacze do subwooferów powinny w pełni wytworzyć swoją moc w absolutnie liniowy sposób przy doskonałej wydajności prądowej. Ciężko pracowaliśmy nad tym, aby SX-120 był właśnie takim subwooferem.

WZORNICTWO NA CAŁE ŻYCIE

Wszystkie głośniki z serii SX charakteryzują się czystym i dyskretnym wyglądem, który pozwala im się zadomowić w różnych przestrzeniach, niezależnie od tego, czy chcesz skorzystać z dyskretnej pary głośników podstawkowych czy złożyć bezkompromisowy system 7.1 do kina domowego. W serii SX znajdziemy opcje, które to umożliwią, w dodatku w stylu, który zachwyca.

W nowej serii znajdziemy zarówno kolumny podstawkowe (dwa modele: SX50 i SX60), głośnik podłogowy (SX80), jak i głośnik centralny (SX70) oraz subwoofer (SX120). Dzięki temu można z nim stworzyć nie tylko różne systemy stereofoniczne – z kolumnami podstawkowymi, podłogowymi lub satelitarne 2.1 – ale i fantastyczne systemy kina domowego.

Seria rozpoczyna się od niewielkich, ale niezwykle zgrabnych SX50. SX50 to para kompaktowych głośników podstawkowych (półkowych), które mogą zmieścić się w najmniejszych i najbardziej wymagających przestrzeniach, generując jednocześnie mocny, wypełniający pomieszczenie dźwięk. Dzięki starannej inżynierii głośniki SX50 oferują słuchaczowi ogromną scenę dźwiękową i bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny.

PRZEGLĄD MODELI

Głośniki podstawkowe SX60 bazują na mocnych stronach SX50, ale są większe. Mogą więc pracować w większych przestrzeniach, zapewniając jednocześnie dużą elastyczność ze względu na warunki akustyczne w których się znajdą. SX60 łączą nasze wieloletnie doświadczenie w dziedzinie hi-fi ze starannie dobranymi komponentami i wysokiej jakości obudową, zapewniając niezrównane osiągi muzyczne w przystępnej cenie.

Model SX80 oferuje wyjątkową moc i znakomity dźwięk z głośników podłogowych przy konkurencyjnej cenie. SX80 budują pełną, dużą scenę dźwiękową, która świetnie oddaje skalę i wagę nawet największych i najbardziej wymagających fragmentów muzycznych, przy zachowaniu szybkość i finezji mniejszych modeli z serii SX.

SX80 to stylowa i przyjazna dla pomieszczeń opcja, która będzie pasowała do wielu różnych przestrzeni, w których zachwyci zarówno dźwiękiem, jak i wykonaniem.

Głośnik centralny pełni jedną z najbardziej wymagających ról w kinie domowym. Musi dostarczyć krytyczne informacje związane z tym, co widzimy na ekranie, a jednocześnie połączyć dźwięk dochodzący z lewego i prawego głośnika w spójną scenę dźwiękową. Głośnik centralny SX70 został zaprojektowany od podstaw tak, aby idealnie pasował do pozostałych kolumn serii SX zarówno pod względem akustycznym, jak i estetycznym, aby zapewnić niezrównane doświadczenia w kinie domowym.

Mimo że subwoofer obsługuje najmniejszą część częstotliwości systemu audio, to musi on reprodukować głęboki, mocny bas. Dlatego właśnie subwoofer wymaga starannego projektu i wysokiej klasy inżynierii. Jego dźwięk musi być wystarczająco szybki i dobrze definiowany, aby bezproblemowo zintegrować się z innymi głośnikami.

Aby spełnić te wymagające kryteria komponenty do jego budowy zostały ręcznie dobrane, a następnie całość została dostrojona w długotrwałych sesjach odsłuchowych. Subwoofer SX120 został zaprojektowany od podstaw przez naszych inżynierów w Londynie i pracuje z wykonywanym dla nas 200 mm przetwornikiem i potężnym wzmacniaczem o mocy 70 W.

Subwoofer SX120 idealnie pasuje do innych modeli z serii SX, dodając głęboki i bogaty w barwy bas do Twojej muzyki. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oferuje on wyjątkowe brzmienie w rozsądnej cenie.

CECHY SZCZEGÓLNE

SX50 | SX60 | SX70 | SX 80

• Starannie zoptymalizowany system magnetyczny głośnika niskotonowego, zapewniający głęboki, mocny i gęsty bas, a także dający wyjątkową łatwość w wysterowaniu kolumn.

• Głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką łączy gładki i wyrafinowany dźwięk z wysokim poziomem szczegółowości.

• Dedykowany damper piankowy za membraną głośnika wysokotonowego redukuje odbicia i pomaga

stworzyć szeroką i swobodną scenę dźwiękową.

• Głośnik nisko-średniotonowy – membrana z papieru poddanego obróbce daje lekki i sztywny przetwornik o gładkiej i równej powierzchni, szerokim paśmie przenoszenia i wyjątkowym realizmie tonalnym.

• Precyzyjnie zoptymalizowane zwrotnice dla neutralnej, gładkiej i liniowej odpowiedzi fazowej.

• Sztywna obudowa z MDF modelowana jest za pomocą CAD tak, aby wymiary głośników były jak najmniejsze, a wibracje zostały ograniczone do minimum.

SX120

• 70-watowy wzmacniacz dostarcza czystą, natychmiastową moc do przetwornika.

• 200 mm głośnik niskotonowy o długim skoku membrany wykonany został z powlekanego papieru, co gwarantuje gładką i płynną odpowiedź częstotliwościową przy fantastycznej kontroli.

• Sztywna obudowa z MDF modelowana jest za pomocą CAD tak, aby wibracje zostały ograniczone do minimum.

• Osobne regulacje siły głosu, częstotliwości odcięcia i fazy pozwalają na dopasowanie brzmienia SX120 do Twojego systemu i pokoju.

• Układ automatycznego włączania/wyłączania oszczędzający energię elektryczną.

SX120

DANE TECHNICZNE

SX50

SKUTECZNOŚĆ 90 dB

PASMO PRZENOSZENIA 50 Hz – 22 kHz

IMPEDANCJA 8 Ω

REKOMENDOWANA MOC WZMACNIACZA 10-100 W/8 Ω

PRZETWORNIKI wysokotonowy: 1 x 25 mm z jedwabną kopułką | nisko-średniotonowy: 1 x 135 mm z powlekaną membraną z papieru

ZWROTNICA 2-drożna

BAS-REFLEKS 1 x, z tyłu

WYMIARY 225 x 161 x 240 mm

WAGA 3 kg

SX60

SKUTECZNOŚĆ 89 dB

PASMO PRZENOSZENIA 41 Hz – 22 kHz

IMPEDANCJA 8 Ω

REKOMENDOWANA MOC WZMACNIACZA 20-100 W/8 Ω

PRZETWORNIKI wysokotonowy: 1 x 25 mm z jedwabną kopułką | nisko-średniotonowy: 1 x 165 mm z powlekaną membraną z papieru

ZWROTNICA 2-drożna

BAS-REFLEKS 1 x, z przodu

WYMIARY 340 x 200 x 272 mm

WAGA 5 kg

SX80

SKUTECZNOŚĆ 87 dB

PASMO PRZENOSZENIA 40 Hz – 22 kHz

IMPEDANCJA 8 Ω

REKOMENDOWANA MOC WZMACNIACZA 20-100 W/8 Ω

PRZETWORNIKI wysokotonowy: 1 x 25 mm z jedwabną kopułką | nisko-średniotonowy: 2 x 165 mm z powlekaną membraną z papieru

ZWROTNICA 2-drożna

BAS-REFLEKS 1 x, z tyłu

WYMIARY 240 x 980 x 338 mm

WAGA 16,9 kg

SX70

SKUTECZNOŚĆ 85 dB

PASMO PRZENOSZENIA 65 Hz – 22 kHz

IMPEDANCJA 8 Ω

REKOMENDOWANA MOC WZMACNIACZA 20-100 W/8 Ω

PRZETWORNIKI wysokotonowy: 1 x 25 mm z jedwabną kopułką | nisko-średniotonowy: 2 x 100 mm z powlekaną membraną z papieru

WYMIARY 138 x 360 x 246 mm

WAGA 4 kg

SX120

CZUŁOŚĆ 180 mV dla pełnej mocy

PASMO PRZENOSZENIA 34 – 150 Hz

MOC WYJŚCIOWA 70 W

PRZETWORNIK 1 x 203 mm z powlekaną membraną z papieru

ZWROTNICA 50-150 z płynną zmianą

MAKSYMALNY POBÓR MOCY 100 W

WYMIARY 300 x 300 x 310 mm

WAGA 7,7 kg

Kolumny dostępne będą u przedstawicieli firmy Audio Center Poland na początku września.

Ceny detaliczne

SX50 Bookshelf Speakers(Pair) – 899, 00 zł

SX60 Stand Mount Speakers (Pair) Matt Black – 1349,00 zł

SX70 Centre Speaker Matt Black – 809,00 zł

SX80 Floor Standing Speakers (Pair) Matt Black – 2249,00 zł

SX120 70 Watt Subwoofer Matt Black – 1119,00 zł

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Audio Center Poland

Adres:  ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków

Telefon: +48 508 590 213 | 12 265 02 85 | 12 265 02 86

http://www.audiocenter.pl

E-mail: audiocenter@audiocenter.pl

Redakcja: audiomuzofans.pl