Certyfikat THX Dominus In-Wall Perlisten Audio

Najwyższa jakość potwierdzona certyfikatem THX Dominus teraz także w głośnikach ściennych: In-Wall Perlisten Audio

Perlisten Audio, producent znany z zaawansowanych technologii i najwyższej jakości głośników z certyfikatem THX Dominus, wprowadza do swojej oferty głośniki instalacyjne przeznaczone do montażu w ścianie.

Wykorzystując te same przetworniki i technologie, które zastosowano w uznanych kolumnach podłogowych, głośniki Perlisten In-Wall zapewniają tę samą doskonałą jakość dźwięku, której oczekujesz od PERLISTEN. To także kolejne głośniki w ofercie Perlisten z certyfikatem THX Dominus.

Wszystkie przetworniki zostały opracowywane od podstaw przez inżynierów Perlisten. Dzięki współpracy z firmami z USA i Szwecji, Perlisten wprowadza nowoczesną inżynierię materiałową do świata audio. Światowej klasy konstrukcja to efekt synergii wspólnej wiedzy i doświadczeń zdobytych w trakcie dziesięcioleci badań. Wykorzystując zaawansowane modelowanie akustyczne firmy Comsol, przez 18 miesięcy przeprowadzano żmudne symulacje i budowano kolejne prototypy, by osiągnąć oczekiwaną, najwyższą jakość i doprowadzić do powstania DPC-Array, czyli zgłoszonej do opatentowania unikalnej konstrukcji falowodu.

Unikalna konstrukcja falowodu DPC-Array

DPC-Array koordynuje kierunkowe właściwości trzech umieszczonych w nim przetworników. Kontrolując średnie i wysokie częstotliwości, DPC-Array dostarcza niesamowitą dokładność, gładkość, kierunkowość. Spójny front falowodu, przy jednoczesnej optymalizacji wczesnych odbić i mocy dźwięku, przenosi odtwarzanie wokalu na zupełnie nowy poziom.

Wszystkie głośniki wewnątrz danej serii dzielą ten tweeter, matrycę DPC i korzystają z unikalnej techniki dopasowywania barwy dźwięku ze wszystkimi głośnikami serii.

Seria R Perlisten Audio In-Wall

W serii R falowód DPC-Array opiera się na trzech 26-milimetrowych kopułkach, które gwarantują doskonałą kontrolę kierunkowości. Membrany Silk zostały opracowane od podstaw pod kątem dostarczenia płynnej, bezwysiłkowej prezentacji tonów średnich oraz wysokich. Głośniki niskotonowe o średnicy 165 mm wykonane są z HPF – autorskiej, zastrzeżonej odmiany pulpy celulozowej. To wynik dwuletnich badań, które zaowocowały wprowadzeniem nowej technologii do jednego z najstarszych materiałów używanych w konstrukcji głośników.

Referencyjna Perlisten Audio seria S In-Wall

W referencyjnej serii S w centralnej części falowodu znajduje się 28-milimetrowa kopułka berylowa, a nad nią i poniżej – dwie ultralekkie kopułki 28 mm TPCD zbudowane z dwóch warstw tworzywa TeXtreme – cienkiej plecionki karbonowej.

Konstrukcja zamkniętej obudowy z tylną ścianą z wytłaczanego aluminium o grubości 4 mm reprezentuje jakość rodem z obudowy wysokiej klasy wzmacniaczy. Wyłożono ją bitumiczną warstwą tłumiącą, która minimalizuje wibracje obudowy. W efekcie otrzymujemy głośniki ścienne, które zapewniają stałą wydajność oraz spójność i liniowość pasma przenoszenia. Płytka, 10-centymetrowa (4cali) głębokość montażu natomiast znacznie zmniejsza przenikanie dźwięku do sąsiednich pomieszczeń.

W ramach serii R znajdziemy 2 modele zbudowane na bazie technologii znanych z kolumny Perlisten R5t – R5i-LR oraz R5i-C, a także głośnik R4i-LCRS, który wykorzystuje technologie znane z modeli R4s oraz R4b. Najwyższa seria S zawiera pięć modeli: Głośniki ścienne Prelisten S7i-LR oraz S7i-C zbudowano na bazie referencyjnego modelu kolumn podłogowych Perlisten S7t, Perlisten S5i-LR oraz S5i-C – na bazie kolumny Perlisten S5m, a S4i-LCRS wykorzystuje technologie znane z modelu S4b.

Najważniejsze cechy głośników Perlisten Audio In-Wall

Płytka 4-calowa, szczelna, zamknięta aluminiowa obudowa z bitumiczną warstwą tłumiącą zapewniającą stałą kontrolę pasma przenoszenia.

Bezramkowe maskownice magnetyczne, gotowe do pomalowania, aby bez problemu dopasować je do każdego wystroju wnętrza domu.

Zgłoszony do opatentowania falowód Directivity Pattern Control (DPC-Array), który zapewnia dokładną kontrolę pionowej i poziomej dyspersji.

Wszystkie modele wykorzystują autorskie przetworniki, które są opracowane i wyprodukowane przez Perlisten (zastrzeżony projekt).

W serii S zastosowano berylowy tweeter oraz wyjątkowe ultralekkie kopułki zbudowane z dwóch warstw Textreme, cienkiej plecionki karbonowej TPCD.

Prawdziwie dopasowanie barwy dźwięku w każdej serii.

Zwrotnica wykonana z wysokiej jakości komponentów to dopracowany w każdym calu projekt zapewniający powtarzalność parametrów.

Cena

Perlisten Audio R5i-LR In-Wall 13 990 zł / szt
Perlisten Audio R5i-C In-Wall 13 990 zł / szt
Perlisten Audio R4i-LCRS In-Wall 11 990 zł / szt
Perlisten Audio S7i-LR In-Wall 42 990 zł / szt
Perlisten Audio S7i-C In-Wall 42 990 zł / szt
Perlisten Audio S5i-LR In-Wall 34 990 zł / szt
Perlisten Audio S5i-C In-Wall 34 990 zł / szt
Perlisten Audio S4i-LCRS In-Wall 21 490 zł / szt

DYSTRYBUCJA W POLSCE:
RAFKO Dystrybucja

ul. Handlowa 7
15-399 Białystok
tel. 85 7479757
tel. 85 7479751
tel. kom. 607266216

https://rafko.com/pl/

Redakcja: audiomuzofans.pl