Charles Lloyd & The Marvels – Letniej Akademii Jazzu w Łodzi

Na inaugurację 15. Letniej Akademii Jazzu, w łódzkiej Wytwórni, wystąpiła amerykańska grupa Charles Lloyd & The Marvels.

Charles Lloyd & The Marvels skład:

Charles Lloyd,

Bill Frisell (gitara), Reuben Rogers (kontrabas), Kendrick Scott (perkusja) oraz Greg Leisz (elektryczna gitara pozioma).

Panowie zaprezentowali mistrzowski poziom, po Charlesie nie było widać wieku czarował żonglując gatunkami muzycznymi.

Widownia bardzo ekspresyjnie reagował na kolejne popisy wirtuozerii muzycznej, a solówki poszczególnych członków grupy nagradzała gromkim aplauzem. We wcześnie wspomnianych stołówkach dominował perkusista Kendrick Scott, to co wyczyniał niektórych skłoniło do przemyśleń czy aby na pewno na perkusji gra tylko jeden perkusista.

Zacytuje kilku członków grupy AudioMuzoFans , którzy również byli na tym wspaniałym koncercie.

Koncert był fantastyczny! Świetny, melodyjny jazz, wybitni muzycy a do tego świetnie zgrani. Wrażenia znakomite. Ale teraz chciałbym tak słyszeć te talerze w domu jak i na żywo. Coś mi się zdaje, że bez wygranej w lotka się nie da.” Grzegorz. S.

Charles Lloyd był z znakomitej formie, wprost trudno uwierzyć że ma 84 lata. A tu proszę lekkie zadęcie, barwa, intonacja super. Młodsze pokolenie też świetnie daje radę Rogers i Scott błyskotliwe solówki na najwyższym poziomie. A na koniec jeszcze udało się trochę porozmawiać i podpisać płytę z Jarretem. To była naprawdę gratka dla melomanów, żal byłoby nie być. S.H.J

Magic and state of the art. Wrócę do wczorajszego wydarzenia w łódzkiej Wytwórni💎💣💊mon. To było rewelacyjne zagadnienie muzyczne. Profesjonalizm i magia. Jacek W.

I tu zakończę, niech podsumowaniem będą wyżej wymienione cytaty.

Zapraszamy na kolejne koncerty 15 Letniej Akademii Jazzu w Łódzkim Klubie Wytwórnia

Łódź, 05.07.2022

Janusz Sowiński

Zdjęcia: Marek J. Śmietański Muzyczna Hiperprzestrzeń