Cykliczne spotkania Audiomuzofans – Łódź 24-11-2022

W listopadowy śnieżny dzień w Łódzkim klubie Whisky & Rum Club Alembik odbyło się spotkanie portalu i grupy AudioMuzoFans

Sprzęt audio renomowanej włoskiej firmy audio Gold Note zapewnił polski dystrybutor Delta Audio z Częstochowy.

Dodatkowo nasze spotkanie zaszczycił znany muzyk Jazzowy Piotr Schmidt, który oprócz ciekawych i dowcipnych wspomnień ze swoich licznych występów zaprezentował swoje niebywałe umiejętności gry na trąbce.

Piotr Schmidt

Trębacz jazzowy, producent muzyczny, wydawca, lider zespołów, wykładowca na AM w Katowicach oraz na Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 – 2010 zdobył wiele indywidualnych i zespołowych nagród, wyróżnień i Grand Prix. Piotr Schmidt ma na koncie jedenaście autorskich płyt oraz od siedmiu lat uważany jest przez czytelników Jazz Forum za jednego z czterech najlepszych trębaczy jazzowych w Polsce. Piotr Schmidt grał na większości najbardziej liczących się festiwali jazzowych w Polsce i wielu w Europie. Współpracował lub współpracuje z największymi nazwiskami polskiego jazzu, a także artystami zagranicznymi.

Również mogliśmy zapoznać się z najnowszymi płytami z wydawnictwa SJRecords.

SJRecords

Spotkanie rozkręcił Pan Macie Grabałowski praktykujący Audiofil, od 28 lat właściciel firmy Delta-audio, który był też prezesem Stowarzyszenia Jazzowego w Częstochowie .

Ilość wiedzy i dowcipny przekaz zahipnotyzował gości spotkania do tego stopnia że nikt nie myślał o wcześniejszym wyrwaniu się z eventu, a żywiołowe reagowanie widowni skłoniło do wniosku że się podobało 🙂 .

Maciej Grabałowski Delta Audio

Firma Gold Note Polska zaprosiła również Pana Jarosława Mazura wybitnego specjalistę technologii analogowej.

Poprowadził On bardzo ciekawy i merytoryczny wykład o wkładkach i gramofonach firmy Gold Note, oraz odpowiadał na pytania widowni.

Jarosław Mazur

Zestaw prezentacyjny firmy Gold Note:

Gramofon Gold Note GIGLIO

Wkładka Gold Note MACHIAVELLI MK2

DAC Gold Note DS-10 EVO

Kolumny głośnikowe Gold Note A6 EVO

Przedwzmacniacz Gold Note PH-1000

Wzmacniacz ( końcówka mocy) PA 1175 mk 2

Zasilacz Gold Note PSU-10 EVO

Pełny opis na https://goldnote.pl/

Choć aura nie sprzyjała a wielu grupowiczów zmogło przeziębieni i tak sala była pełna.

W roku 2022 było to ostatnie spotkanie, lecz pozytywne opinie wygłaszane przez uczestników ugruntowały w nas przekonanie że warto organizować takie spotkania – czyli zapraszamy na edycję 2023 Cykliczne spotkania AudioMuzoFans pt. “AUDIOFILSKIE CZWARTKI AudioMuzoFans” w Łódzkim ALEMBIKU

Pozdrawiam i zapraszam na następne spotkania – a na razie obserwujcie nas Facebook’u

fanpage: https://www.facebook.com/audiomuzofans

grupa: https://www.facebook.com/groups/audiomuzofans

Redaktor Janusz Sowiński

Galeria :