Cyrus Classic AMP – nowy wzmacniacz zaintegrowany.

Cyrus Classic AMP – nowy wzmacniacz zaintegrowany.

Cyrus Audio Ltd, wprowadza do swojej oferty nowy wzmacniacz zintegrowany, model Classic AMP, którego konstrukcja oparta jest na rozwiązaniach zastosowanych we flagowej serią “XR”. W stosunku do poprzednich modeli serii Classic w zasadzie wszystko zostało przeprojektowane. Wzmacniacz jest dużo bardziej wydajny i stabliniejszy, a co nie mniej ważne wizualnie pasuje do wszystkich istniejących już komponentrów serii Classic. Urządzenie produkowane jest w Anglii.

Wzmacniacz mocy

Classic AMP może dostarczyć 91 W mocy na kanał przy obciążeniu 6 Ω. Urządzenie charakteryzuje się szerokim pasmem przenoszenia. Wydajna pracy od prądu stałego aż do sygnałów o częstotliwości 50 kHz, zapewnia płaską charakterystykę częstotliwościową i minimalne przesunięcie fazowe w całym przenoszonym paśmie. W terminalu głośnikowym wykorzystano tradycyjne wyjścia bananowe.

Przedwzmacniacz analogowy

Przedwzmacniacz analogowy posiada możliwość wyboru wejścia przy pomocy przekaźników (tak jak w urządzeniach serii XR). Możemy korzystać z pięciu wejść analogowych, czterech wejść cyfrowych, wejścia gramofonowego oraz bardzo precyzyjnej regulacji wzmocnienia głośności. 

Zasilacz

Zasilacz zawiera transformator toroidalny 304VA dostarczający moc do kondensatorów filtrujących o dużej pojemności. Zasilanie przedwzmacniacza jest elektrycznie odseparowane od zasilania końcówki mocy i napędzane własnym uzwojeniem transformatora. Cyfrowe obwody sterujące mają przypisany własny obwód zasilania, całkowicie odizolowany od obwodów sygnałowych.

PSX-R

Classic AMP zawiera port dla zasilacza PSX-R. Dodatkowe zasilanie z PSX-R kierowane jest do analogowych stopni przedwzmacniacza, co zapewnia im bardzo stabilne zasilanie niezależne od pracy stopni końcowych wzmacniacza.

Wejście gramofonowe MM

Konstrukcja przedwzmacniacza gramofonowego MM zawiera dwa aktywne stopnie wzmocnienia i pasywną korekcję RIAA.

Specyfikacja

  • 4 x analogowe wejścia liniowe
  • 1 x wejście Phono MM dla gramofonu analogowego
  • 2 x koncentryczne wejścia cyfrowe przez RCA
  • 2 x optyczne wejścia cyfrowe przez Toslink
  • Niezbalansowane wyjścia przedwzmacniacza
  • Wyjście słuchawkowe przez gniazdo 3,5 mm
  • Połączenie aktualizacyjne PSX-R
  • Port aktualizacji oprogramowania układowego
  • Wymiary (szer. x wys. x gł.) 215 x 75 x 365 mm
  • Waga – 6,7 kg

Electronic International Commerce Sp. z o.o. 02-434 Warszawa ul. Łuki Wielkie 3/5 tel. +48 (022) 594 83 83, fax.+48 (022) 594 83 84 www.eic.com.pl, eic@eic.com.pl