DALI KATCH G2 -nowa wersja głośnika mobilnego Bluetooth

DALI A/S, jeden czołowych graczy rynkowych w kategorii kolumn głośnikowych na polskim rynku1 prezentuje nową wersję głośnika mobilnego, KATCH G2

DALI od ponad 30 lat produkuje głośniki zapewniające najlepsze doznania dźwiękowe możliwe do uzyskania w domowym zaciszu. Naszym pragnieniem jest jednak dostarczanie radości ze słuchania muzyki z naszych głośników, bez ograniczeń co do miejsca, w którym się znajdujecie. Dlatego w oparciu o sukces swojego poprzednika powstał nowy DALI KATCH G2, który może Wam towarzyszyć we wszystkich codziennych czynnościach, oferując jeszcze lepsze wrażenia dźwiękowe.

DALI KATCH G2 to głośnik Bluetooth z wbudowanym akumulatorem o znacznie wydłużonej żywotności – nawet do 30 godzin ciągłego odtwarzania. Elegancka i solidna obudowa o mocnych zaokrągleniach skrywa specjalnie opracowane przetworniki, które dostarczają sygnał audio z wbudowanego wzmacniacza cyfrowego. Bluetooth został zaktualizowany do wersji 5.0, a połączenie źródła muzyki z głośnikiem jest łatwe i szybkie, dzięki czemu możecie cieszyć się lepszą jakością dźwięku w formatach apt-X, apt-X HD i AAC. DALI KATCH G2 oferuje dodatkowo wejście analogowe przez gniazdo mini-jack.

NOWY WYGLĄD

Dostępny w trzech nowych wersjach kolorystycznych, Iron Black, Caramel White i Chilly Blue, DALI KATCH G2 doskonale wkomponuje się w niemal każde otoczenie. Zintegrowany szeroki skórzany pasek sprawia, że przenoszenie DALI KATCH G2 jest łatwe i wygodne, a wytrzymała konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo przed uszkodzeniami.

STABILNE I PEWNE POŁĄCZENIE

Przesyłanie muzyki do DALI KATCH G2 jest tak proste, jak nawiązanie połączenia Bluetooth. Połącz się tradycyjnie lub użyj NFC, aby uzyskać szybkie i bezproblemowe połączenie. Wbudowany odbiornik Bluetooth 5.0 obsługuje połączenia apt-X, apt-X HD i AAC z kompatybilnymi urządzeniami.

Alternatywnie, DALI KATCH G2 wyposażony został w wejście stereo mini-jack 3.5 mm, co ułatwia podłączanie urządzeń bez użycia technologii Bluetooth. Sygnał na wejściu mini-jack jest automatycznie wykrywany, eliminując potrzebę naciskania dodatkowych przycisków do odtwarzania muzyki. Naciśnięcie przycisku Bluetooth z podłączonym mini-jack pozwoli na przełączanie między wejściem mini-jack i Bluetooth. Obok wejścia mini-jack znajdują się złącza ładowania przez gniazdo USB i dedykowane dla zasilacza znajdującego się w zestawie. Złącze USB umożliwia ładowanie głośnika w ruchu, ale również podłączenie modułu Chromecast Audio lub Amazon Echo w celu łatwej integracji z systemem domowej rozrywki.

DODAJ KOLEJNY I STWÓRZ PARĘ STEREO

Korzystając z dwóch głośników DALI KATCH G2, możliwe jest utworzenie za pomocą Bluetooth™ bezprzewodowej pary stereo z dedykowanymi kanałami lewy/prawy. Połączenie wykorzystuje jeden głośnik jako jednostkę podstawową (master), a drugi jako dodatkową (slave). Zastosowany tryb True Wireless Stereo ma kilka zalet: poza dodaniem prawdziwego obrazu stereo, dodatkowe przetworniki współpracujące ze sobą zapewnią znacznie wyższe, niezniekształcone ciśnienie akustyczne, a nawet poprawią jakość i głębię basu.

DŁUŻSZA ŻYWOTNOŚĆ AKUMULATORA

Wbudowany akumulator litowo-jonowy ma całkowitą pojemność 3300mAh, co pozwala

DALI KATCH G2 odtwarzać muzykę z normalną głośnością nawet przez 30 godzin. Wysokiej jakości akumulator został stworzony przez uznanego producenta i jest wymienny, dla jak największej trwałości. Czas pełnego ładowania akumulatora za pomocą dołączonej ładowarki to nieco ponad 2 godziny.

WCIĄŻ NAJLEPSZY

Osiągnięcie typowego dźwięku DALI w DALI KATCH G2 wymagało od konstruktorów zastosowania dwudrożnego systemu głośników stereo z dużą membraną pasywną. Wspiera ona głośnik niskotonowy w zamkniętej obudowie. Umieszczając przetworniki po obu stronach obudowy

DALI KATCH G2, dźwięk rozbrzmiewa w całym pomieszczeniu, zapewniając wciągające wrażenia odsłuchowe.

W przeciwieństwie do oryginalnego głośnika KATCH, obudowa DALI KATCH G2 ma teraz wewnętrzną ścianę dzielącą ją na dwie izolowane części dla zapewnienia lepszej separacji kanałów. Dwa 21-milimetrowe przetworniki wysokotonowe o lekkiej konstrukcji z miękką kopułką ożywiają wysokie i średnie tony, a para 3,5-calowych aluminiowych przetworników niskotonowych pracująca od około 2300Hz zapewnia czysty i dobrze zsynchronizowane dźwięk tonów średnich i niskich.

Dwa zestawy przetworników we współpracy z jednostką pasywną zapewniają czysty, szczegółowy i spójny dźwięk, który przewyższa wszystko, czego można by się spodziewać po przenośnym głośniku Bluetooth.

Za napęd przetworników DALI KATCH G2 odpowiedzialny jest wzmacniacz klasy D o mocy 2 x 25 watów. Do sekcji wzmacniacza mocy podłączony został zaawansowany procesor DSP odpowiedzialny za wejścia Bluetooth i analogowe. Wbudowany w DSP przetwornik cyfrowo analogowy dostarcza zbalansowany sygnał stereo do sekcji wzmacniacza. Dzięki temu konstrukcja wzmacniacza jest prosta, ale skuteczna, przekształcając do 95% mocy akumulatora na moc wyjściową. Wzmocniony sygnał audio jest przesyłany w postaci niefiltrowanej do głośnika niskotonowego i przez prostą zwrotnicę do głośnika wysokotonowego.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Pasmo przenoszenia (+/-3 dB)49 – 23,000 Hz
Maksymalny SPL95 dB
Częstotliwość zwrotnicy2300 Hz
Przetwornik wysokich częstotliwości2 x 21 mm miękka kopułka tekstylna
Przetwornik niskich częstotliwości2 x 3,5” aluminiowa membrana z nakładką z tkaniny
Pasywny przetwornik niskich częstotliwości2x73x52mm stalowa membrana
Typ obudowyZamknięta z podwójnymi radiatorami pasywnymi
Moc wyjściowa [wat]2 x 25
Wejście przewodoweGniazdo mini jack 3.5 mm Stereo
Wejścia bezprzewodoweBluetoothTM 5.0 Apt-X
Wyjście USBŁadowanie przez USB (5V/1A)
Typ wzmacniaczaW pełni cyfrowy wzmacniacz klasy D
Typ bateriiLi-Ion 3300 mAh
Czas odtwarzania na bateriiDo 30 godzin
Czas ładowania baterii≈ 2 godziny
Zalecane umiejscowieniePółka
Stół
Powieszenie na pasku
FunkcjeDwa profile dźwięku (czysty/ciepły)
Tryb pary stereo
Zasilanie Wł/Wył
Wybór źródła
Czuwanie (automatyczne zasilanie) Wył
Głośność
Parowanie NFC
Pobór mocy w trybie czuwania<0,3 W (zasilacz sieciowy)
Wymiary (WxSxG)138 x 268,5 x 47 mm
Waga1,1 kg
Akcesoria w zestawieUniwersalny zasilacz sieciowy (długość przewodu 1.75 m)
Skrócona instrukcja obsługi
Wtyczki zasilacza sieciowego
Etui podróżne
WykończeniaIron Black
Caramel White
Chilly Blue

1 Raporty GfK w latach 2018-2020

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Horn Distribution S.A.
ul. Kurantów 34,
02-873 Warszawa

https://pl.horn.eu/