FNCE rozszerza ofertę o produkty legendarnej marki LEAK

FNCE rozszerza ofertę o produkty legendarnej marki LEAK

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że rozszerzyliśmy portfolio dystrybucyjne FNCE o produkty marki LEAK. Legendarna brytyjska marka sprzętu hi-fi LEAK powraca! Po czterdziestoletniej przerwie marka została wskrzeszona, aby zaoferować współczesnym miłośnikom muzyki styl retro, klasyczną inżynierię dźwięku i najnowocześniejsze technologie.

Pierwszym produktem firmy LEAK od 40 lat, który ujrzał światło dzienne, jest wzmacniacz zintegrowany Stereo 130 – arcydzieło w stylu modern retro, które czerpie z bogatego brytyjskiego dziedzictwa firmy i przywraca marce status prawdziwego długodystansowca w świecie hi-fi.

Brytyjskie korzenie

Założona przez Harolda Josepha LEAKa w 1934 roku firma LEAK była brytyjskim pionierem w dziedzinie hi-fi od połowy XX wieku. Każdy, kto jest zaznajomiony z jego wzmacniaczem lampowym Point One z roku 1945 – znanym jako pierwszy wzmacniacz zapewniający 0.1% całkowitego zniekształcenia harmonicznego (stąd nazwa) – lub jego głośniki Sandwich, które oferowały prawdziwie liniowy ruch membrany poprzez umieszczenie pianki polistyrenowej pomiędzy powłokami zewnętrznymi ze sztywnej folii aluminiowej – rozpozna zamiłowanie firmy do nowatorskich rozwiązań.

Doskonałość inżynieryjna firmy LEAK była na tak wysokim poziomie, że jego Trough-Line z 1957 roku jest nadal uważany za jeden z najlepszych tunerów FM, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Zupełnie nowy Stereo 130 jest potomkiem innego klasyka marki, wzmacniacza zintegrowanego Stereo 30, który pojawił się w 1963 roku jako pierwszy dostępny na rynku wzmacniacz w pełni tranzystorowy. Zapoczątkował zastosowanie beztransformatorowych, tranzystorowych sekcji wyjściowych w zastępstwie standardowych konstrukcji wykorzystujących transformatory, torując drogę dla przyszłych wzmacniaczy półprzewodnikowych.

Wzornicze podobieństwo Stereo 130, odwołujące się do stylu „modern retro” z obudową z prawdziwego drewna i dotykowym panelem przednim, nie jest jedynym ukłonem w stronę jego przodka. Inżynieria stojąca za projektem obwodów również uosabia pionierskiego ducha modelu Stereo 30, wykorzystując najnowsze techniki i technologie do modernizacji tego klasycznego wzmacniacza tranzystorowego.

Uniwersalny jak szwajcarski scyzoryk

Dzięki możliwościom połączeniowym, które również zostały zmodernizowane, Stereo 130 został zaprojektowany by stanowić serce każdego wysokowydajnego systemu audio – do odtwarzania płyt winylowych i CD, muzyki przesyłanej przez Bluetooth i przechowywanej na USB, przez wszystkie rodzaje głośników i słuchawek dzięki dedykowanej sekcji wzmacniacza słuchawkowego.

Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MM zapewnia kompatybilność z gramofonami, podczas gdy analogowe wejścia liniowe oraz złącza optyczne, koaksjalne i cyfrowe USB obsługują zewnętrzne odtwarzacze CD, komputery, odtwarzacze sieciowe i telewizory. Obsługiwane są pliki Hi-Res PCM (do 32 bit/384 kHz) i DSD (do 11.2 MHz / DSD256).

Stereo 130 oferuje również niezrównaną wygodę streamingu muzyki z telefonu, tabletu lub odtwarzacza muzyki przez Bluetooth, obsługując wysokiej jakości kodek aptX oprócz standardowych AAC i SBC.

Muzyka na pierwszym miejscu

Po prostu nie ma dziedziny, w której LEAK nie sprostał by wyzwaniu. Ale mimo całej swojej wszechstronności jest to wzmacniacz, który stawia muzykę na pierwszym miejscu. Niezależnie od źródła, jego wirtuozyjna wydajność jest konsekwentna tak jak brzmienie: żywe, dojrzale dopracowane, bogate w szczegóły i płynnie dynamiczne.

Wrodzona muzykalność Stereo 130 nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę związane z tym rzemiosło hi-fi. Jego rdzeniem jest wzmacniacz mocy klasy AB, który czerpie z wielu dziesięcioleci doświadczeń w projektowaniu wzmacniaczy. Wykorzystując wysokowydajny, ultracichy, układ ES9018K2M Sabre32 Reference DAC do obsługi konwersji cyfrowo analogowej, LEAK gwarantuje odtwarzanie muzyki cyfrowej w wyjątkowej jakości.

Aby zapewnić najwyższą szczegółowość i ekspresję z każdego źródła muzyki, inżynierowie firmy z pasją pracowali nad architekturą cyfrową i analogową, wdrażając specjalnie opracowane obwody, osłony ochronne w sekcji przedwzmacniacza oraz niezależne niskoszumowe zasilacze dla wszystkich krytycznych sekcji.

Co więcej, wydajność może być dostosowana do różnych charakterystyk źródeł analogowych i cyfrowych dzięki kontroli tonów niskich i wysokich, również odziedziczonej z oryginalnego Stereo 30. Ta zdolność adaptacji sprawia, że Stereo 130 jest idealnym partnerem dla wszelkiego rodzaju współczesnych głośników – nie tylko dla pięciogwiazdkowych głośników Wharfedale Linton recenzowanych przez What Hi-Fi?, z którymi łączy klasyczny design inspirowany latami 60. i wyjątkową synergię dźwiękową.

Idące w parze estetyka vintage, współczesne funkcje i najnowocześniejsza biegłość techniczna, zwiastują nową i wyjątkową propozycję na rynku wzmacniaczy i początek ekscytującego powrotu marki LEAK.

LEAK Stereo 130 jest już dostępny w sprzedaży, w obudowie z prawdziwego drewna orzechowego cenie 4 299 zł, a w wersji bez elementów drewnianych w cenie 3 799 zł.

Specyfikacja Stereo 130

Konwerter cyfrowo-analogowyESS Sabre32 Reference ES9018K2M
Częstotliwość próbkowania wejściaoptyczne, koaksjalne: 44.1kHz~192kHz;
USB: 44.1kHz~384kHz (PCM)/DSD64, DSD128, DSD256
Moc wyjściowa2 x 45W (8 omów)/2x65W (4 omy)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne< 0.005% (30W, 8 omów)
Pasmo przenoszenia20Hz-20kHz (+/-0.5dB)
Czułość wejścia480mV (wejście RCA AUX); 4.1mV (phono MM)
Impedancja wejściowa10 kiloomów (AUX) ; 47 kiloomów //100pF (phono MM)
Odstęp sygnał/szum (S/N)≥108dB (A-ważony, ref. 45W)
Całkowite zniekształcenia harmoniczne przedwzmacniacza (THD)< 0.003%
Odstęp sygnał/szum przedwzmacniacza (S/N)>110dB (A-ważony)
Bluetooth 
ProfilA2DP
CodecaptX (priorytet), SBC
Wejście USB1 x USB (typu B)
Wejścia cyfrowe audio2 x optyczne TOSlink ,1 x RCA COAX
Wyjścia cyfrowe audio1 x optyczne TOSlink ,1 x RCA COAX
Wejścia analogowe2 x RCA (AUX1, AUX2) ,1 x RCA (phono MM)
Wyjście analogowe1 x RCA (PRE OUT)
Zasilanie220-240V ~ 50/60Hz
Wymiary Szer. x Wys. x Głęb. (mm)302 x 118 x 270 (wersja metalowa)
326 x 146 x 276 (wersja z drewnem)
Wymiary kartonu Szer. x Wys. x Głęb. (mm)475 x 248 x 450
Waga netto7,02 kg (Silver)
 8,30 kg (Walnut)
Waga brutto9,30 kg (Silver)
 10,60 kg (Walnut)
WykończenieSilver/Walnut

Odtwarzacz LEAK CDT

Po raz pierwszy w historii firmy LEAK, entuzjasta audio może cieszyć się odtwarzaniem płyt CD i cyfrowych nośników danych dzięki dedykowanemu transportowi CD, LEAK CDT. LEAK CDT oferuje najwyższy dostępny standard odtwarzania dźwięku z płyt CD w tej klasie cenowej. Wyposażony jest również w funkcję odtwarzania z nośników USB.

LEAK CDT wykorzystuje niezawodny, wyjątkowo płynnie działający, szczelinowy mechanizm ładowania płyty. Został on starannie zamontowany we własnej, ekranowanej elektromagnetycznie obudowie i wyposażony w dedykowany zasilacz. Zegar cyfrowy jest sterowany przez kompensowany temperaturowo oscylator krystaliczny, który zapewnia, że wyjście cyfrowe zarówno z gniazd koncentrycznych jak i optycznych ma minimalne zniekształcenia cyfrowe, dzięki czemu sygnał cyfrowy jest wyjątkowo precyzyjny.

Funkcja odtwarzania z pamięci USB oferuje pełną kontrolę nad transportem oraz nawigację po folderach / plikach. LEAK CDT jest kompatybilny z urządzeniami sformatowanymi FAT16 i FAT32 i umożliwia odtwarzanie mediów w formatach WMA, MP3, WAV i AAC.

Starannie zaprojektowany LEAK CDT spełnia współczesne wymagania entuzjastów dźwięku dzięki wyróżniającej się, klasycznej stylistyce LEAK.

LEAK CDT jest już dostępny w sprzedaży, w obudowie z prawdziwego drewna orzechowego cenie 2 999 zł, a w wersji bez elementów drewnianych w cenie 2 499 zł.

Specyfikacja CDT

Wspierane formaty audio z nośnika USBWAV, MP3, AAC, WMA
System plików USBFAT12, FAT16 & FAT32
Poziom wyjściowy500 +/- 50mVpp
Impedancja wyjściowa75ohms
Pasmo przenoszenia-0.01dB (20Hz-20kHz,ref.1kHz)
Częstotliwość próbkowania44.1kHz (CD), 44.1kHz, 48KHz (USB)
Wyjścia cyfrowe1 x koaksjalne , 1 x optyczne
Pobór mocy w spoczynku< 0.5W
Zasilanie220-240V ~ 50/ 60Hz
Wymiary Szer. x Wys. x Głęb. (mm)302 x 117.1 x 278 (Silver); 326 x 145.1 x 283 (Walnut)
Wymiary kartonu Szer. x Wys. x Głęb. (mm)475 x 248 x 450
Waga netto5.3 kg (Silver); 6.9 kg (Walnut)
WykończenieSilver/Walnut

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A. (Focal Naim Central Europe)

ul. Kurantów 34
02-873 Warszawa

https://www.fnce.pl/pl/PL

redakcja. audiomuzofans.pl