Focal połączenie filmów i muzyki z nowymi głośnikami Chora

Focal oferuje doskonałe połączenie filmów i muzyki z nowymi głośnikami Chora dla Dolby Atoms®

Francuski specjalista od głośników – Focal – dodał trzy nowe modele do swojej niedawno wprowadzonej na rynek serii Chora, w tym pierwsze modele Dolby Atmos®. Wyprodukowane we Francji, Chora 826-D, Chora Center i Chora Surround łączą w sobie wzornictwo, technologię i wydajność, zapewniając prawdziwie kinowe wrażenia w domu. Głośniki te cechuje również doskonała muzykalność, a całość nowej oferty występuje w świetnych cenach. Ofertę dopina nowy subwoofer o oznaczeniu Sub 600p.

Chora 826-D jest nowym produktem referencyjnym dla tej serii. Po raz pierwszy firma Focal zastosowała w głośniku podłogowym technologię Dolby Atmos®: zainstalowany nad głównymi elementami kolumny przetwornik emituje dźwięk w kierunku sufitu pod starannie obliczonym kątem, dzięki czemu sygnał audio jest odbijany w całym pomieszczeniu. W rezultacie słuchacz jest „owinięty” w dźwięk i zanurzony w wysoce realistycznym świecie 3D.

Dzięki kolumnie Chora Center – dostępnej z opcjonalną podstawką, ale także możliwej do ustawienia w domu na komodzie AV – głosy i dialogi są odtwarzane z wyjątkową klarownością i niezwykłą precyzją. Głośniki Chora Surround, które można z łatwością zamontować na ścianie, są idealną propozycją do akcji tylnych i bocznych kanałów, ożywiając wszystko, od scen akcji filmowych po koncerty muzyczne. Inżynierowie Focala wprowadzili moc dodatkowych basów do tej rodziny dzięki Sub 600P, 600-watowemu subwooferowi.

Technologia Slatfiber

Wszystkie głośniki Chora są wyposażone w głośniki z membraną Slatefiber. Ten kompozytowy materiał, zaprojektowany i wykonany we Francji w warsztatach Focala przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń, łączy w sobie termoplastyczny polimer z włókniną węglową pochodzącą z recyklingu. Rezultatem jest optymalna równowaga pomiędzy tłumieniem, sztywnością i lekkością. Oddawanie dźwięku charakteryzuje się niesamowitym bogactwem, równowagą i dynamiką.

Technologia Slatefiber w połączeniu z wysokotonowym głośnikiem aluminiowo-magnezowym TNF, kolejną ekskluzywną technologią wchodzącą w skład gamy, zapewnia jedwabiste wysokie tony i jeszcze bardziej zoptymalizowaną przestrzenność dźwięku. Z kolei subwoofer Sub 600P wyposażony jest w membranę Polyflex, cięższą i sztywniejszą, aby zapewnić uderzjące basy i stworzyć autentyczne wrażenia kinowe w domu.

Jakość cechujaca markę Focal jest widoczna nie tylko w technologii i francuskiej produkcji, ale także w doborze wzorów i wykończeń. Głośniki Chora oferują nowoczesne kształty i wykończenia (Black, Light Wood i Dark Wood), uzupełnione łupkowym efektem membran Slatefiber, które pasują do współczesnych wnętrz.

Dostępność nowych głośników Chora została zapowiedziana na luty, natomiast subwoofera Sub 600P na wiosnę br.

FNCE S.A.
ul. Kurantów 34
02-873 Warszawa
www.fnce.eu