Focal prezentuje zupełnie nową kolumnę głośnikową Aria K2 936

Seria Focal Aria od 2013 roku jest liderem wśród wysokowydajnych i ekspresyjnych głośników Hi-Fi. Dzięki membranie z naturalnego lnu i eleganckiemu stylowi, Aria stała się decydującym punktem w historii firmy Focal, a teraz historia toczy się dalej. W ramach procesu nieustannej modernizacji, marka rodem z St. Étienne uzupełnia swoją linię głośników wprowadzając na rynek kolumnę podłogową Aria K2 936, nową edycję modelu Aria 936 z kultowymi membranami K2 i ekskluzywnym wykończeniem Ash Grey.

FOCAL, CZYLI TECHNOLOGIA I DOŚWIADCZENIE

Zaprojektowana i wyprodukowana we Francji, Aria K2 936 to trójdrożna kolumna podłogowa o kompaktowym rozmiarze. Dzięki trzem przetwornikom basowym oferuje imponującą moc i dynamikę. W konfiguracji stereo wrażenia słuchowe mówią same za siebie, niezależnie od gatunku muzyki, którego lubisz słuchać.

Wieloportowy system PowerFlow dla mocniejszego uderzenia basu, skierowany w stronę podłogi otwór wentylacyjny dla większej głębi dźwięku, aluminiowo-magnezowy tweeter TNF dla jedwabistych wysokich tonów, ultrasztywna konstrukcja MDF dla niskiego poziomu wibracji i wyjątkowej neutralności: nowym dodatkiem do tych ekskluzywnych technologii jest membrana K2, kolejny unikalny produkt marki Focal.

KULTOWA MEMBRANA K2

Przyciągająca uwagę swoim charakterystycznym żółtym kolorem, warstwowa membrana K2 z włókna aramidowego została po raz pierwszy zaprezentowana przez Focal w 1986 roku. Wyprodukowana we Francji, przez lata ewoluowała, wzbogacając produkty marki i zawsze łącząc trzy czynniki sukcesu kluczowe dla doskonałego przetwornika: sztywność, lekkość i tłumienie. Wykorzystując ultralekki rdzeń piankowy umieszczony pomiędzy warstwą włókien aramidowych oraz warstwą włókien szklanych, membrana K2 gwarantuje czysty i precyzyjny dźwięk, bez podbarwień. Implementując tą membranę w modelu Aria 936, inżynierowie Focal podkreślają ducha innowacyjności, oferując jeszcze więcej charakteru dźwięku przy zachowaniu wysokiej wydajności, jak przystało na produkt Hi-Fi klasy Premium.

SPECJALNE WYKOŃCZENIE DLA SPECJALNEJ EDYCJI

Dzięki eleganckiemu designowi Aria K2 936 łączy ponadczasowość z nowoczesnością. Doskonale komponuje się z każdym stylem wystroju wnętrza. Wybór wykończenia Ash Grey – ekskluzywnego wykończenia Focal klasy Premium – w połączeniu z panelem przednim imitującym skórę, podkreśla styl i elegancję tego głośnika.

Uznana przez państwo francuskie za “Living Heritage Company” (Entrepréd du Patrimoine Vivant), marka Focal po raz kolejny prezentuje swoje doświadczenie w inżynierii i doskonałości dźwięku: Aria K2 936 sygnalizuje powrót do emocjonalnego brzmienia zawartego w formie głośnika o unikalnym designie, z francuskim rodowodem.

Specyfikacja techniczna

 Typ3-drożna kolumna podłogowa z bass-reflex
Przetworniki3 x 6 1/2″ (16.5cm) K2 niskotonowy
6 1/2″ (16.5cm) K2 średniotonowy
1″ (25mm) Al/Mg TNF wysokotonowy z odwróconą kopułką
Pasmo przenoszenia (+/- 3dB) 39Hz – 28kHz 
Punkt niskiej częstotliwości – 6 dB 32Hz 
Czułość (2.83V / 1m) 92dB 
Impedancja nominalna8 Ω 
Impedancja minimalna2.8 Ω 
Rekomendowana moc wzmacniacza50 – 300W 
Częstotliwość zwrotnicy260Hz / 3100Hz 
Wymiary (W x S x G) 1150 x 294 x 371 mm

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

FNCE S.A. (Focal Naim Central Europe)

ul. Kurantów 34
02-873 Warszawa

https://www.fnce.pl/pl/PL