NEWS: Hi-endowy wzmacniacz lampowy: Canor Audio Virtus I2

Hi-endowy zintegrowany wzmacniacz lampowy nowej generacji: Canor Audio Virtus I2

„Virtus” to cnota, która już w starożytnym Rzymie niosła ze sobą konotacje męstwa, doskonałości, odwagi, charakteru i wartości postrzeganych jako cechy męskie i mocne.


Canor Audio Virtus I2 z linii Premium to zintegrowany wzmacniacz lampowy nowej generacji z funkcją automatycznego odchylenia (auto-bias) i katodowym sprzężeniem zwrotnym (cathode feedback), pracujący w czystej klasie A i zapewniający moc wyjściową 2x 40W. W Polsce po raz pierwszy będzie można go usłyszeć w tym roku podczas targów AudioVideo Show, gdzie zagrają razem z francuskimi kolumnami Triangle w sali 220 na Stadionie Narodowym.

Canor Audio Virtus I2 pozwala na natychmiastowe przełączanie pomiędzy trybem triodowym i ultraliniowym. Zastosowane w nim wysokiej jakości lampy, czyli 4 lampy dużej mocy KT88, jedna 12AX7 i dwie 12AT7 zostały dobrane po dokładnej, pieczołowitej selekcji, poprzedzonej 200-godzinnym wygrzaniem. Tak jak wszystkie urządzenia marki Canor także Virtus I2 został zaprojektowany i wyprodukowany w słowackiej fabryce, jednej z najnowocześniejszych na świecie. Zupełnie nowa topologia pozwoliła na uzyskanie jeszcze wyższej jakości dźwięku.

Połączenie monoblokowe


Chcąc jeszcze bardziej poprawić zarówno wydajność, jak i jakość dźwięku, dzięki opcji sterowania synchronicznego Canor Virtus I2 pozwala na wykorzystanie dwóch wzmacniaczy w trybie monoblokowym bez konieczności stosowania dodatkowego przedwzmacniacza. Łącząc dwie jednostki przewodem do transmisji danych, jedna z nich pełni wtedy funkcję “master”, a druga – “slave. Uzyskana w ten sposób konfiguracja mostkowa dwóch wzmacniaczy wykorzystuje w pełni symetryczne połączenie. Tryb Master/Slave ma moc wyjściową 80 W na kanał.

Transformator

W celu wyeliminowania mechanicznych zakłóceń pochodzących od transformatora jego rdzeń został zaimpregnowany próżniowo i zatopiony w całości w specjalnej mieszance antywibracyjnej. Ponadto masywna, spawana osłona tworzy skuteczne ekranowanie elektromagnetyczne, poprawiając stosunek sygnału do szumu i zapobiegając zakłóceniom pochodzącym z zasilania. Uzwojenia pierwotne i wtórne są oddzielone ekranującą folią miedzianą z zakładką 50%, co z kolei zapobiega przenikaniu napięć zakłócających z sieci. Solidna aluminiowa obudowa dodatkowo chroni przed niechcianymi wibracjami i dba o wytrzymałość urządzenia.

Obwód stabilizacji napięcia VSC


Transformator wejściowy ma 3 uzwojenia pierwotne 230V, 240V i 250V. Dzięki temu, że Canor Virtus I2 wyposażony jest w obwód stabilizacji napięcia (VSC), monitoruje on w czasie rzeczywistym wartość napięcia wejściowego i automatycznie przełącza odpowiednie uzwojenie transformatora wejściowego. Pozwala to uzyskać optymalną wydajność i wydłuża żywotność lamp.

Tłumik głośności


Tłumik głośności zapewnia kontrolę wzmocnienia 1dB oraz minimalne tłumienie 63 dB. Zaprojektowane rozwiązanie umożliwia przejście sygnału przez od 0 do 6 styków przekaźnika w zależności od głośności. Odchylenie synchronizacji lewego i prawego kanału tłumika jest mniejsze niż 0.05 dB, co deklasuje nawet najlepsze potencjometry.


Doskonała separacja kanałów


Tłumik przekaźnika z indywidualnymi blokami dla każdego kanału zapewnia doskonałą separację kanałów. W testach odsłuchowych i słyszalnych udowodniono, że ten rodzaj regulacji głośności jest najlepszą opcją i dlatego zazwyczaj jest spotykany w droższych wzmacniaczach. W Virtus I2 regulacja wzmocnienia odbywa się w krokach co 1 dB, a tłumienie do 63 dB.

Damping factor przy obciążeniu 4 Ω na wyjściu: 9 (w oparciu o zmierzoną impedancję wyjściową)
Damping factor przy obciążeniu 8 Ω na wyjściu: 10,5 (w oparciu o zmierzoną impedancję wyjściową)

Starannie dobrane lampy próżniowe


W celu uzyskania optymalnej wydajności lampy stosowane w urządzeniach Canor Audio są zawsze indywidualnie dobierane i parowane po rygorystycznych testach oraz dokładnej, pieczołowitej selekcji, poprzedzonej 200-godzinnym wygrzaniem.

Technologia CMT

Podobnie jak wszystkie produkty Canor, także Virtus I2 stosuje autorską, unikalną technologię CMT (CANOR® PCB Milling Technology), czyli innowacyjny sposób frezowania płytki drukowanej, który pozwala na zwiększenie wydajności dźwiękowej urządzeń. Technologia CMT™ powstała jako efekt wieloletniego doświadczenia i starań o nieustanną poprawę właściwości dźwiękowych produktów Canor. Układy elektroniczne, które pracują ze stosunkowo wysokimi impedancjami, każde zwiększenie tangensa kąta strat (jak w przypadku kondensatorów) powoduje również pogorszenie zwiewności i obrazowania dźwiękowego. Przeciwdziała temu technologia CMT™, która pozwala zbliżyć współczynnik strat dielektrycznych (styczną stratności) płytek drukowanych do współczynnika stratności powietrza.

Dodatkową przewagą nad połączeniem przewodami jest fakt, że połączenia w płytkach wykonanych przez technologię CMT są kilkakrotnie krótsze. Dzięki tej technologii udało się dojść do poziomu parametrów tzw. „połączeń przewodowych”, które spotyka się w bardzo drogich, wysokiej jakości przewodach z izolacją teflonową. Co istotne, technologia CMT jest powtarzalna w produkcji przy 100% identycznym układzie geometrycznym (co nie jest możliwe przy połączeniach typu „wire to wire”).

Polipropylenowe kondensatory

W torze sygnału zastosowano wyłącznie wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe. Użycie kondensatorów o dużej pojemności w filtrze zapewnia odpowiednią energię dla precyzyjnego i dobrze zdefiniowanego basu. Wydajność kondensatorów w filtracji wynosi 2200uF / 500V.


Najważniejsze cechy

 • Czysta klasa A z auto-biasem
 • Moc wyjściow 2x40W
 • Możliwość konfiguracji monoblokowej
 • Lampy dużej mocy KT88 z autobiasem i sprzężeniem zwrotnym katodowym
 • Możliwość natychmiastowego przełączania pomiędzy trybem triodowym i ultraliniowym
 • Technologia CMT™
 • Doskonała separacja kanałów
 • Niezależnie zasilana część sterująca
 • Polipropylenowe kondensatory
 • Precyzyjny dobór i parowanie lamp o ponadprzeciętnych parametrach
 • Solidna aluminiowa obudowa w kolorze czarnym lub srebrnym

Cena: 42 990zł

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

RAFKO Dystrybucja

ul. Handlowa 7
15-399 Białystok
tel. 85 7479757
tel. 85 7479751
tel. kom. 607266216

https://rafko.com/pl/

Chcecie porozmawiać o audio i muzyce ?

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOK

AudioMuzoFans