HiFiMAN HE-R10D-Podwójne zaskoczenie: dynamika w drewnie.


HiFiMAN HE-R10D. Podwójne zaskoczenie: dynamika w litym drewnie.

Choć HiFiMAN od lat wyznacza wysoki standard audiofilskich referencyjnych słuchawek planarnych, to zdecydowanie nie spoczywa na laurach i nadal potrafi zaskoczyć. Gdy już przyzwyczailiśmy się do tego, że HiFiMAN i „planarne” to prawie synonim, na scenę wjeżdża
HE-R10D. Nie dość, że dostajemy słuchawki dynamiczne, to jeszcze mają one zamkniętą konstrukcję i nauszniki z litego drewna. Ponadto są to kolejne po Deva 3w1 słuchawki, które dzięki Blumini momentalnie możemy przekształcić w wersję wersję bezprzewodową bluetooth.

Z zewnątrz model HE-R10D wydaje się być całkowitym przeciwieństwem tego, co do tej pory nam oferowano, jednak wewnątrz znajdziemy sprawdzoną, topową technologię Topology Diaphragm. Inspiracją była praca doktorska Dr Fang Bian, założyciela firmy HiFiMAN. Poprzez staranne kontrolowanie struktury powierzchni membrany otrzymujemy parametry akustyczne nieosiągalne standardowymi metodami.

HE-R10D to pierwsze słuchawki nauszne, które wykorzystują tę technologię. Na powierzchnię membrany nałożono specjalną nanocząsteczkową powłokę o zróżnicowanym wzorze. Dzięki temu uzyskujemy dźwięk naturalny, a zarazem pełen detalu. Słuchawki wyposażono także w przetwornik o średnicy 50 mm, a impedancja wynosi tylko 32 Ohm.

HE-R10D posiadają pokaźne nauszniki z drewna sosnowego. U HiFiMAN-a jak wiemy wszystko ma swoją przyczynę i przeznaczenie. Duża przestrzeń wewnętrzna drewnianej muszli zwiększa możliwości dźwiękowe słuchawek, zapewnia wystarczającą objętość i „oddech” przetwornikom. Nauszniki HiFiMAN ”Tranquility” zrobiono z wysokiej jakości zamszu oraz wysokiej jakości pianki z pamięcią kształtu. Dzięki mocowaniu na rzep, można je w razie potrzeby łatwo wymienić. Szkielet pałąka został wykonany z litej stali.

HE-R10D otrzymujemy w dużej walizce, która otwiera się niczym skrzynia ze skarbami. Wewnątrz znajdziemy także trzy kable” z wtyczką 3,5 mm (1,5m), ze zbalansowanym gniazdem XLR (3m) i z gniazdem 6,35 mm (3m).

Specyfikacja HiFiMAN HE-R10D:

Pasmo przenoszenia: 15 Hz – 35 kHz
Impedancja: 32 Ω
Czułość: 103 dB
Waga: 337 g

Cena: 6295 zł

Specyfikacja BLUEMINI (OPCJONALNIE)

Kodeki Bluetooth: LDAC, aptx-HD, aptX , AAC, SBC

USB Przetwornik C / A USB przez kabel USB-C

Pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz
Moc wyjściowa AMP w rzeczywistości: 230 mW
Moc wyjściowa AMP w teorii: 1125 mw
TDH: <0,1% przy 1 W / 1 kHz
SNR: 95dB
Żywotność baterii: 7-10 godzin
Waga: 25g
Kodeki Bluetooth: LDAC, aptx-HD, aptX , AAC, SBC
Transmisja: Bluetooth / USB typu C.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

RAFKO Dystrybucja

ul. Handlowa 7
15-399 Białystok
tel. 85 7479757
tel. 85 7479751
tel. kom. 607266216

https://rafko.com/pl/