HiFiMAN R2R2000 RED – RAFKO Dystrybucja

HiFiMAN R2R2000 RED

Najmniejszy na świecie odtwarzacz przenośny Bluetooth z USB OTG i USB DAC

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel HiFiMAN w Polsce, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży przenośnego odtwarzacza z Bluetooth, przetwornikiem DAC i USB OTG R2R2000.

Najmniejszy na świecie strumieniowy odtwarzacz przenośny z Bluetooth o mocy 0,5W i USB DAC w jednym? HiFiMAN R2R2000 HD!

Jak mówi sam CEO HiFiMana Fang Bian, technologie audio miewały wzloty i upadki, ale wciąż kręciły się wokół analogu – przynajmniej do powstania płyty CD. Ta, chociaż wciąż uznawana za jeden z nośników referencyjnych, w dalszym ciągu ma ograniczenia, które ciężko przeskoczyć. Dalej, dzięki rozwojowi telefonów komórkowych, świat zwariował na punkcie formatu MP3, dzięki czemu na przestrzeni dziesięciu lat, to smartfony stały się głównymi odtwarzaczami muzycznymi dla wielu ludzi. Dziś jednak trudno wykorzystać je do odsłuchu muzyki, w szczególności tej w lepszym formacie. Coraz większa liczba elektroniki w jednej obudowie i rezygnacja z wyjścia słuchawkowego nie sprzyja audiofilom poszukującym wysokiej klasy rozwiązań mobilnych.

W poszukiwaniu rozwiązań uniwersalnych, wielu producentów audio decyduje się na tworzenie przenośnych odtwarzaczy z Wi-Fi, jednak i to wydaje się nie być wyjściem idealnym. Dlaczego? Można go używać tylko w obrębie punktów dostępowych sieci, a przez pobór dużej ilości energii wywołuje relatywnie wysokie zakłócenia i szumy, które wyłapują czułe słuchawki dokanałowe.

Co więc pozostaje? HiFiMAN stawia na łączność Bluetooth, ale z wykorzystaniem protokołu LHDC. Klasyczna transmisja Bluetooth umożliwia transfer plików o jakości MP3.

Bluetooth LHDC umożliwia przesyłanie plików hires na poziomie porównywalnym z połączeniem kablowym, ze zniekształceniami na poziomie 0.0005%. Różnica wynika z kompresji: LHDC korzysta z algorytmów bezstratnych, podczas gdy klasyczny Bluetooth (nawet z wykorzystaniem aptX) wykorzystuje kompresję stratną ze zniekształceniami na poziomie nawet 0.017%.

Dodatkowo, HiFiMAN R2R2000 posiada wbudowany USB DAC ze wstaprciem USB OTG, dzięki czemu umożliwia transfer danych o rozdzielczości do 24bit/384kHz przy pomocy złącza USB C.

Elektronika skrojona pod R2R2000

W celu zachowania najwyższej jakości dźwięku w R2R2000, HiFiMAN wykorzystuje przetwornik podwójny DAC PCM1702 oraz włąsny kontroler cyfrowy FPGA, umożliwiający częstotliwość próbkowania danych do 768kHz.

Co więcej, chip wykorzystany w odtwarzaczu R2R2000 został zaprojektowany tak, by mógł wykonywać tylko jedną operację na raz. Oznacza to maksymalną minimalizację jittera, jaką można zagwarantować sprzętowo.

Odtwarzacz R2R2000 został wyposażony w zbalansowane wyjścia słuchawkowe 3.5mm oraz 4.4mm o mocy 500mW na kanał. Oznacza to, że w ramach kieszonkowego urządzenia, zyskujemy moc małego wzmacniacza biurkowego.

Cały system został zaprojektowany tak, by aż 95% całej elektroniki schowanej wewnątrz obudowy R2R2000 odpowiadało bezpośrednio za transmisję sygnału dźwiękowego. Dzięki temu odtwarzacz jest niezwykle wydajny i nie potrzebuje ogromnej baterii, by zapewnić optymalny czas działania.

Do 35 godzin odtwarzania

W trybie Eco Mode R2R2000 umożliwia aż do 35 godzin odsłuchu bez potrzeby doładowywania urządzenia.

Tryb HiFi gwarantujący najwyższa możliwą jakość odsłuchu ogranicza czas działania na jednym ładowaniu do 8 godzin.

Do pełnego naładowania baterii wystarczy godzina.

Dedykowany dla audiofila

R2R2000 obsługuje formaty WAV, FLAC, ALAC, APE, AIFF oraz pliki DSD64. Ulubione utwory można gromadzić na zewnętrznej karcie pamięci MicroSD o pojemności do 256GB.

HIFIMAN przeczy idei, że to co audiofilskie, musi być duże: R2R2000 ma zaledwie 9.7cm wysokości, 5.6cm szerokości i 1.3cm głębokości w najcieńszym miejscu. Dzięki temu zmieści się w każdej kieszeni.

Cena:

HiFiMAN R2R2000 – 5 895zł

OmarceHiFiMAN:

HiFiMAN to legendarna na terenie USA audiofilska marka, której właścicielem jest przedsiębiorstwo Head Direct z siedzibą w Nowym Jorku. Od kilku lat firma sukcesywnie wprowadza na rynek i popularyzuje alternatywny typ słuchawek określanych jako ortodynamiczne lub planarne. Jednym z pierwszych produktów jaki powstał w HiFiMANie jest bez wątpienia najlepszy na świecie przenośny odtwarzacz audiofilski – HiFiMAN HM-801. Produkt, który dał firmie międzynarodową sławę oraz bardzo mocną pozycję na amerykańskim rynku audiofilskim.

Jakość marki HiFiMAN:

HiFiMAN słynie z tego, że prototypy najwyższych modeli słuchawek dopracowuje przy udziale swoich potencjalnych Klientów. Normą stała się sytuacja, w której inżynierowie HiFiMANa doszlifowują brzmienie swoich słuchawek w porozumieniu z użytkownikami audiofilskich for internetowych. Każdy nowy przetwornik od HiFiMANa przechodzi aż roczny okres testowy.

W efekcie tak nowatorskiej współpracy i zaufania w stosunku do swoich Klientów produkty HiFiMANa uchodzą za niezwykle uniwersalne brzmieniowo oraz bezkonkurencyjnie niezawodne.

Więcej informacji:

http://www.hifiman.rafko.pl

http://www.rafko.com

Specyfikacja techniczna HiFiMAN R2R2000

Moc ciągła (RMS):0,5W
Typ:Tranzystorowy
Kontrola tonów:NIE
Przetwornik DAC:2x Burr Brown PCM1702 do 24bit/384kHz
Stosunek sygnał/szum:115dB
Zniekształcenia THD:0.006%
Pasmo przenoszenia:20 – 40.000Hz
Wi-Fi:NIE
Bluetooth:TAK
Gapless:TAK
Wejście USB DAC:TAK
Złącze słuchawkowe:3.5mm mini jack 4.4mm Pentaconn Sony
Wejście Ethernet/LAN:NIE
DAC z wyjściem USB:TAK
Regulacja głośności:TAK
Formaty audio:APE AIFF ALAC FLAC MP3 WAV DFF (DSD) DSF DSD 64 (2.8MHz)
Czas pracy na baterii:do 35h
Obsługiwane słuchawki:Do 600 Ohm
Obsługa kart pamięci:microSD do 256GB
INNE:czas pracy na baterii do 35h w trybie Eco Mode / do 8h przy najwyższej jakości dźwięku,
::Galpess dla plików WAV
::dwa tryby pracy: ECO i Hi-Fi
::trzy tryby wzmocnienia: high gain, low gain, super low gain
::Podłączenie do Android: standardowy kabel USB OTG
::Podłączenie do Apple: za pomocą przejściówki konwertera do kamery
Wysokość:9.74cm
Szerokość:5.6cm
Głębokość:1.31cm – 1.88cm
Waga:142g
Gwarancja:24 miesiące
Przenośny:Tak, zasilanie z baterii
Czas ładowania baterii:1h
Przetwornik DAC:Burr-Brown TI PCM1702
USB OTG:TAK