26 października w Łodzi w dwóch salach konferencyjnych hotelu DoubleTree by Hilton w ramach festiwalu Soundedit Festival odbędzie się II spotkanie grupowe AUDIO MUZO FANS audiomuzofans i wszystkich naszych podgrup.
Tym razem będzie prezentowany sprzęt audio klasy średniej i wyższej.
Do tego pierwszy raz na spotkaniu grupy AMF będzie dwóch patronów muzycznych. Audiofilskie wydawnictwo Ac Records i zespół rocka progresywnego Amarok
Zaczynamy od 10,30 .
Plan wykładów :
▶️ Michał Wojtas założyciel i frontman zespołu Amarok przedstawi najnowszą płytę The Storm. Sala D godzina 11,30
▶️ Prezentacja płyt wydawnictwa AC Records – prowadzenie Adam Czerwiński znany muzyk jazzowy i właściciel audiofilskiego wydawnictwa Ac Records. Sala C godzina 13,30
▶️ Bartłomiej Chojnacki główny akustyk firmy Mega Acoustic poprowadzi wykład o akustyce pomieszczeń i jak łatwo poprawić warunki odsłuchowe w naszych domach. Sala D godzina 14,20
▶️ Prezentacja i omówienie wkładek gramofonowych firmy Ortofon – poprowadzi Artur Ciuba (Ortofon-Hifi). Sala D godzina 15,10
▶️ Firma Tentogra – Tematyka: prezentacja wybranych nagrań mono/stereo z różnych nośników: szelak/winyl mono – opowieść o historii nagrań na płytach szelakowych – mono i stereo czas zmian systemu rejestracji – osnową będzie płyta zespołu The Beatles „Sgt. Pepper Lonely Hearts Club Band” w mono. Sala C godzina 12,30
- Również w czasie prezentacji Tentogry czeka nas Mega wydarzenie przedpremierowa prezentacja nowego gramofonu Tentogra-GRAMY! Będzie on tłem dla prezentacji różnych, w tym monofonicznych, wydań albumu Sgt. Pepper Lonely Hearts Club Band – zespołu The Beatles. O ciekawostkach związanych z tą płytą opowie Piotr Metz. Będzie to także ciekawy pretekst do opowiedzenia historii zapisu muzyki, której już w latach 30. XX wieku możemy słuchać w formacie stereofonicznym. Zapraszamy! Prezentację poprowadzi Piotr Metz i Wojciech Samołyk
Prezentacja partnerów technicznych:
W tej edycji Polpak Poland zaprezentuje kolumny głośnikowe Persona 3F z najwyższej, flagowej i przełomowej serii kanadyjskiej marki Paradigm. Seria Persona jest wizytówką awangardowych materiałów i najbardziej zaawansowanych technologii audio, a to wszystko od korzeni jest kanadyjskie. Proste: Crafted in Canada!
Kolumny Persona zostały zaprojektowane, aby wziąć całą odpowiedzialność za jakość dźwięku, praktycznie niknąc w bezprecedensowym poziomie realizmu i przejrzystości brzmienia. Bez znaczenia, czy jesteś pasjonatem klasycznych układów dwukanałowych, czy ogromnego wielokanałowego systemu kina domowego – Persona proponuje kombinację innowacyjności, elegancji i wydajności wprowadzając luksus w elastycznej kolumnie całkiem nowej klasy. Kolumna Persona 3F to 3-drożna, 4 przetwornikowa konstrukcja, która dostarcza zaskakująco głęboki bas, realistyczne odwzorowanie barwy, a przy tym wszystkim nie traci nic na dynamice. To sprawa, że Persona 3F ustanawia nowy standard kolumn w takim przedziale cenowym.
Te wspaniałe kolumny będzie napędzać równie wyjątkowa seria: STR. Marka Anthem dostarcza potężną moc z audiofilskiej jakości wyjściami w efektownie zaprojektowanym urządzeniu. Końcówka mocy oraz przedwzmacniacz to flagowe produkty w ofercie marki. Od czasu premiery nadal wzbudzająca niemałe emocje wszędzie tam, gdzie się pojawi. Wewnątrz nowego wzmacniacza STR znajdziemy dwa transformatory i wysokoprądowe wyjścia, dzięki czemu najdrobniejsze szczegóły i dynamiczne brzmienia są równie dokładnie oddane. Pięknie zaprojektowany wraz z 7-calowym wyświetlaczem graficznym i audiofilskimi złączami jest idealnym partnerem dla przedwzmacniacza STR.
Ten drugi natomiast łączy zalety zaawansowanych przedwzmacniaczy z mocą procesora, a także funkcje, takie jak wiodący DAC, System Korekcji Akustyki Pomieszczenia ARC™, indywidualnie regulowany poziom basu dla wyjść subwoofera mono lub stereo, wejścia phono MM i MC. To znacznie więcej funkcji niż przeciętny przedwzmacniacz. Bo seria STR to coś więcej niż „zwykła elektronika”.
Całości dopełnią najwyższej jakości filtry zasilania marki Xindak oraz legendarne okablowanie z serii Signature i Reference amerykańskiej marki XLO. Perfekcyjne brzmienie dopasowane w każdym calu zagwarantuje autorski i niezrównany System Korekcji Akustyki Pomieszczenia ARC stworzony przez markę Anthem.
2. Tentogra
Tentogra zaprezentuje przedpremierowo dwuramienny gramofon GRAMY. Nawiązująca do nagrody Grammy Award nazwa, w sposób oczywisty podkreśla związek firmy Wojtka Samołyka z muzyką. Właściwie już teraz bez wątpienia możemy powiedzieć, że będzie to jedna z ciekawszych, analogowych premier tegorocznej wystawy Audio Video Show. Nowy gramofon firmy TENTOGRA jest dwuramiennym, zasilanym tym razem z sieci, prawie klasycznym gramofonem. GRAMY odtwarza płyty nagrane z każdą winylową i szelakową prędkością, dlatego też część prezentacji zostanie poświęcona właśnie temu drugiemu, zapomnianemu już nieco nośnikowi. Drugie ramię GRAMY uzbrojone zostanie we wkładkę mono, a muzyki słuchać będziemy właśnie z takich archaicznych płyt. Z gramofonu TENTOGRA korzystał będzie także Adam Czerwińskii, który w zaprezentuje wybrane nagrania z płyt wydawnictwa AC Records
3. 4HiFi .
Zestaw Line Magnetic
Zagrają końcówki mocy : LM-503PA
Preamp: LM-512CA
CD – będą dwa : LM-215CD oraz : LM-24CD
Kolumny to : Line Magnetic LM-812
ewentualne pre gramofonowe : LP33
„Mamy świadomość, że oferując nawet najlepsze marki o efekcie finalnym podejmowanych starań decydują zawsze ludzie.
Podążając w zgodzie z tą myślą jesteśmy przekonani, że na
II Spotkanie grupy AudioMuzoFans tylko połączenie najlepszej technologii, wiedzy oraz osobistego zaangażowania może przynieść osiągnięcie przyświecających nam celów – zaoferowanie sprzętu, który zdoła przenieść go w inny wymiar niezwykle wyrafinowanych doznań muzycznych.”
Jan Grzybicki
4. Artisan Audio Devices dystrybutor Tsakiridis Polska
Zaprezentuje greckie wzmacniacze lampowe.
Tsakiridis Aeolos
Tsakiridis Hermes
Tsakiridis Theseus
O firmie Tsakiridis Devices
„Spędziliśmy wiele lat, tworząc urządzenia audio dla siebie i dla przyjaciół, którzy chcą doświadczyć prawdziwej reprodukcji dźwięku „high-end”, ale nie inwestując w to oszczędności życiowych! Tak bardzo nam się podobało, że postanowiliśmy przekształcić naszą pasję w biznes.
Misją od samego początku było stworzenie wysokiej jakości sprzętu audio w stosunku ceny do wydajności, który wyróżniałby nasze audio spośród reszty – sprzętu, który naprawdę dobrze brzmi, jest łatwy w obsłudze i wygląda również atrakcyjnie. Właśnie dlatego wszystkie nasze produkty są ręcznie wytwarzane przez nas w Grecji, przy użyciu najwyższej jakości dostępnych komponentów”. Tsakiridis-devices
5. ALPIN-line
Zaprezentuje stoliki, platformy i podstawki pod kolumny.
“Góry to spokój, majestat, monumentalność, ogrom przestrzeni bez granic, absolut piękna – tak też odbieram muzykę. To dla niej stworzyłem stoliki, ciężkie, solidne, niewzruszone, jak góry.
Czuję szacunek do gór, tak jak szacunek do muzyki jako formy sztuki – obie sfery łączy duchowa jedność. Ważna jest jakość usług, tak jak ważna jest jakość muzyki słuchanej przez naszych Klientów”.
cytat. Marian Tadeusz Piotrowicz właściciel ALPIN-line
6. Salon audio Q21
Podobnie jak rok temu salon Q21 zaprasza do odwiedzenia strefy słuchawkowej na II Spotkanie grupy AudioMuzoFans.
Dla zainteresowanych będą dostępne do posłuchania flagowe słuchawki firmy Sennheiser i Hifimen w połączeniu ze wzmacniaczem Burson Conductor V2+ .
Postaramy się także zaprezentować sprzęt bardziej przystępny cenowo taki, jak Beyerdynamic DT990, Sennheiser HD600, czy wzmacniacze marki Topping.
Oczywiście nie są to wszystkie zestawy słuchawkowe, jakie czekają na naszych gości – także zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej strefy.
7. Ortofon-HiFi
Warszawska firma CNT Audio w czasie II-go spotkania miłośników dobrego dźwięku zaprasza na prezentacje produktów marki Ortofon. Na spotkaniu zaprezentujemy szeroką gamę wkładek gramofonowych w szczególności przedstawiając produkty z serii MONO. Ofertę gramofonowych akcesoriów uzupełni prezentacja produkowanych przez japoński oddział firmy Ortofon okablowania kolumnowego i sygnałowego RCA i XLR. Zaprezentuje również wysoko cenioną na runku ofertę transformatorów MC.
Tegoroczne spotkanie AMF to również przedpremierowy pokaz nowej dystrybucji gramofonów niemieckiej marki Perpetuum Ebner. Przedstawi Państwu specjalnie przygotowany na to wydarzenie model PE 4040 Mk2, który ubrany zostanie we wkładkę z serii Cadenza.
Krótko o firmie Perpetuum Ebner Audio:
Perpetuum Ebner to firma z wielkimi, analogowymi tradycjami. Założona została w 1911 roku przez Josefa Steidingera – jednego z twórców marki DUAL. Jego synowie Hermann i Arthur oraz córka Hermine – późniejsza żona Alberta Ebnera przez lata podtrzymywali produkcję oraz analogowe, rodzinne tradycje. W 1956 roku, gdy umiera twórca marki, firma zatrudnia 1.500 pracowników i jest jednym z największych europejskich producentów gramofonów. W latach 70. XX wieku, czyli najlepszym okresie rozwoju technologii analogowej, losy firm Perpetuum Ebner i DUAL splatają się: ta druga przejmuje markę w 1971 i kontynuuje produkcję znanych i cenionych do dziś gramofonów oraz napędów. Miłośnicy starszych urządzeń i vintage bez trudu odnajdą podobieństwa w rozwiązaniach technicznych i wzorniczych tych dwóch marek.
W roku 2014, na fali rosnącej popularności technologii analogowej, Wolfgang Epting reaktywuje markę Perpetuum Ebner. Do projektu dołączają wkrótce inżynierowie z DUAL, a firma We Audio Systems właściciel marki PE rozpoczyna produkcję w fabryce, w miejscowości St. Georgen w Schwarzwaldzie.
Wyjątkowy zespół pasjonatów, którzy, dzięki swojemu doświadczeniu i zaangażowaniu, są w stanie zaoferować najwyższej jakości rozwiązania w zakresie audio, video i multiroom.
„Efekty naszej pracy są źródłem doskonałego dźwięku i obrazu, a przede wszystkim, pozytywnych emocji w domach i biurach naszych klientów. Zaspokajają potrzebę estetyki i harmonijnie łączą najwyższą jakość, funkcjonalność i formę, stając się ważną częścią wystroju. Napawają swoich właścicieli dumą z ich posiadania przez wiele lat”.
cytat : Arkadiusz Sztander
Premium sound zaprezentuje:
System stereo YBA Genesis i AudioSolutions Figaro.
W skład systemu wejdą:
1. Kolumny AudioSolutions Figaro M , L
2. Elektronika:
a. YBA Genesis A6 – końcówka mocy stereo
b. YBA Genesis Pre5A – przedwzmacniacz zbalansowany
c. YBA Genesis CD4
Panele akustyczne i profesjonalna aranżacja akustyczna pomieszczeń odsłuchowych.
Dyfuzory akustyczne – dobre, złe i brzydkie, czyli zło konieczne w pomieszczeniu odsłuchowym.
Akustyczne panele rozpraszające (dyfuzory) znane są nie tylko z doskonałego wpływu na akustykę pomieszczenia, ale także z kontrowersyjnego wyglądu. Jedni je ukrywają, inni eksponują, niemniej faktem jest że pełnoprawne dyfuzory typu QRD lub PRD nie zawsze pasują do estetyki wnętrza. Wykład przedstawi podstawy teoretyczne działania dyfuzorów akustycznych oraz opis zjawiska rozproszenia dźwięku, a przede wszystkim – rodzaje i parametry dyfuzorów dostępnych na rynku. Przedyskutujemy na co zwracać uwagę, jak powinien być wykonany dyfuzor aby spełniać swoje funkcje, a także jakich produktów unikać. Zaprezentowane zostaną nowoczesne dyfuzory możliwe do wykonania w wielu opcjach estetycznych tak, żeby spełniać zarówno kryteria akustyczne, jak i estetyczne.
Prowadzący: mgr inż. Bartłomiej Chojnacki, Mega Acoustic
PARTNERZY MUZYCZNI:
1, Zespól grający rocka progresywnego „Amarok -music project„.
O zespole opowie nam założyciel i frontman Michał Wojtas z Martą Wojtas.
Michał przedstawi najnowszą płytę „The Storm” oraz zaprezentuje nadzwyczaj ciekawy instrument Theremin.
Theremin (eterofon, termenvox) – instrument muzyczny z grupy elektrofonów elektronicznych skonstruowany przez rosyjskiego fizyka i wynalazcę Lwa Termena na początku ubiegłego wieku. Dźwięki produkowane przez theremin przypominają w swym brzmieniu wycie, jęk, kobiecy głos, gwizd, piłę, flet, skrzypce lub inne instrumenty.
Theremin jest jednym z instrumentów, które w muzyce Amarok wykorzystuje twórca projektu – Michał Wojtas. Instrument można usłyszeć na albumie „Hunt” oraz najnowszym „The Storm”. Wojtas gra na thereminie także podczas koncertów grupy Amarok.
2. Wydawnictwo muzyczne AC Records
Założycielem i właścicielem AC Records jest Adam Czerwiński. To właśnie dzięki niemu możecie słuchać analogowych produkcji czołowych polskich i zagranicznych mistrzów jazzu i nie tylko.
Adam Czerwiński to wszechstronny perkusista, kompozytor, aranżer oraz producent muzyczny. Podczas swojej kariery uczestniczył w nagraniu ponad 120 płyt jako sideman oraz 13 jako leader.
Współpracował miedzy innymi z Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Krzesimirem Dębskim. Długo by wymieniać także listę gwiazd z zagranicy: John Abercrombie, Garry Bartz, Eddie Henderson, Larry Goldings, John Scofield – to tylko niektóre z nich. Występuje w najlepszych klubach i salach koncertowych świata z takimi muzykami jak Nigel Kennedy, Robert Plant czy Eric Clapton.
„Kocham jazz, perfekcyjną produkcję oraz winyle. Dlatego Ac Records to dla mnie spełnienie marzeń” – Adam Czerwiński
Prezentacja płyt wydawnictwa AC Records – prowadzenie Adam Czerwiński
Wszystkich audio-muzycznie zakręconych ZAPRASZAMY na II spotkanie grupy AudioMuzoFans
Wszelkie pytania potwierdzenie przybycia – telefonicznie Janusz Sowiński tel 502 11 99 09 lub messenger Janusz Sowński