Lyngdorf Cue-100 – kolumny głośnikowe klasy high-end

Lyngdorf Cue-100 – kolumny głośnikowe klasy high-end zaprojektowane przez firmę Lyngdorf Audio

Choć DNA firmy Lyngdorf Audio stanowią wzmacniacze cyfrowe, to już od kilku lat firma rozwija także swoje systemy głośnikowe. Lyngdorf Cue-100 to kolejny kamień milowy w historii głośników Lyngdorf Audio. Ten produkt audio klasy high-end łączy w sobie nowoczesne duńskie wzornictwo z najnowszą i najlepszą technologią głośnikową. Zaprojektowany i wykonany w Lyngdorf Audio w Skive w Danii, model Cue-100 jest głośnikiem idealnym dla audiofilii, melomanów, a także osób wrażliwych na piękno i puryzm skandynawskiego designu.

Wyznaczająca standardy technologia Purifi

Firma Purifi z Danii wyznaczyła nowe standardy w technologii głośnikowej, tworząc głośniki niskotonowe o długim skoku membrany, zapewniające ultraniskie zniekształcenia. Purifi osiąga najniższe na rynku zniekształcenia, a przez to oferuje najwyższą czystość dźwięku, co znajduje swoje odzwierciedlenie w wynikach pomiarów laboratoryjnych. Aby osiągnąć ten wynik, opracowano kilka nowatorskich technologii. Najbardziej rozpoznawalna jest technologia Neutral Surround Geometry, w której kształt pierścienia składa się z naprzemiennych charakterystycznych wybrzuszeń. 

Ultraniski poziom zniekształceń jaki oferuje ta technologia wpływa na uzyskanie niepowtarzalnej czystości dźwięku i rozdzielczości szczegółów. Inna, własna technologia jaką jest: Air Motion Transformer firmy Lyngdorf rozciąga ten poziom przejrzystości dźwięku na jeszcze wyższy poziom.

Zaawansowana konstrukcja akustyczna i podstawa z litego drewna

Unikalny kształt trójkąta składa się z trzech zwężających się i lekko zaokrąglonych boków z płyt MDF o grubości 35 mm, wykonanych na obrabiarkach sterowanych cyfrowo. Taka konstrukcja zmniejsza rezonans i wewnętrzne fale stojące, jednocześnie nadając głośnikowi smukły wygląd, szczególnie, gdy podziwia się go od frontu. Podstawa kolumny jest wykonana z litego dębu lub płyty MDF (w zależności od wybranej wersji produktu) na obrabiarkach tak, by zapewnić bardzo dużą sztywność własną. 

Głośniki Lyngdorf Cue-100 są dostępne w 24 różnych kombinacjach kolorystycznych. Jest to możliwe dzięki czterem różnym wersjom wybarwień obudów oraz pięciu opcjom kolorystycznym maskownic z tkanin wykonanych przez firmę Gabriel z Danii.

Pasują idealnie do pomieszczeń o każdym kształcie i wielkości

Gdy zespolimy kolumny Lyngdorf Cue-100 ze wzmacniaczem Lyngdorf TDAI lub procesorem wielokanałowym z serii MP, firmowa technologia RoomPerfect™ akustycznie dostosuje głośniki Cue-100 do warunków pomieszczenia, niwelując przy tym wszelkie negatywne jego cechy akustyczne. Technologia RoomPerfect™ pozwala również na niezwykle dużą swobodę rozmieszczania głośników w pomieszczeniu, spełniając najwyższe wymagania w zakresie projektowania wnętrz, jak również dźwięku najwyższej klasy.

Technologia głośników Purifi 

Inżynierowie z firmy Purifi opracowali kilka nowatorskich technologii, aby osiągnąć najniższe zniekształcenia, na przykład uznaną geometrię Neutral Surround, przerywający przepływ prądu, kosz odlewany ciśnieniowo, pierścień usztywniający membranę oraz czterowarstwową cewkę z aluminium pokrytego miedzią, ze zmiennym skokiem uzwojenia na kształtce z włókna szklanego.

Maskownice z tkanin firmy Gabriel

Firma Gabriel z Danii jest jednym z czołowych specjalistów w dziedzinie tkanin od roku 1851. Gabriel tworzy najlepsze tkaniny do mebli, wnętrz i akustyki. Dla modelu Lyngdorf Cue-100 zaprojektowano wszechstronną tkaninę głośnikową, dostępną jako opcjonalne akcesorium w kolorze szarym, czarnym, petrol blue, dusty green i czerwonym. Ma ona certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100.

DANE TECHNICZNE

 • Opis: głośnik do montażu na oryginalnym stojaku
 • Moc znamionowa: 250 W
 • Głośnik wysokotonowy: Air Motion Transformer, folia Kapton, magnes neodymowy
 • Głośnik średniotonowy/niskotonowy: aluminiowa membrana o średnicy 18 cm / 6,5 cala, 39 mm, 4-warstwowa cewka z aluminium pokrytego miedzią, na kształtce z włókna szklanego, Neutral Surround Geometry, wentylowany kosz odlewany ciśnieniowo
 • Głośnik niskotonowy: 2 × 18 cm / 6,5 cala, pasywny radiator, aluminiowa membrana, Neutral Surround Geometry, wentylowany kosz odlewany ciśnieniowo
 • Obudowa: MDF, dąb
 • Pasmo przenoszenia: 35–22 000 Hz (-3 dB)
 • Impedancja znamionowa: 4 ohmy
 • Efektywność: 83 dB, 2,83 V/ 1 m
 • Częstotliwość zwrotnicy: 2300 Hz
 • Złącza: pozłacane gniazda głośnikowe
 • Zalecane umiejscowienie: na stojaku (w zestawie)
 • Wymiary (szer. × wys. × gr.): 350 × 513 × 329 mm 
 • Wymiary z podstawą (szer. × wys. × gr.): 597 × 1196 × 520 mm
 • Masa: 13,8 kg
 • Masa z podstawą: 16,2 kg 
 • Standardowe wykończenia: podstawa biały/dąb, podstawa czarny/dąb, podstawa biała/biała, podstawa czarna/czarna, nogi stojaka w kolorze dębu, opcjonalne maskownice z tkaniny w różnych kolorach
MODELCENA DETALICZNA
Lyngdorf Cue-100 białe z białą podstawą46 300 PLN / szt.
Lyngdorf Cue-100 czarne z czarną podstawą46 300 PLN / szt.
Lyngdorf Cue-100 białe z dębową podstawą48 600 PLN / szt.
Lyngdorf Cue-100 czarne z dębową podstawą48 600 PLN / szt.


Opcjonalna szara maskownica3 500 PLN / szt.
Opcjonalna czarna maskownica3 500 PLN / szt.
Opcjonalna niebieska maskownica3 500 PLN / szt.
Opcjonalna zielona maskownica3 500 PLN / szt.
Opcjonalna czerwona maskownica3 500 PLN / szt.DYSTRYBUCJA W POLSCE:
DNA AUDIO sp. z o.o.
+48 606 553 190
Aleja Krakowska 223, 02-180 Warszawa
kontakt@dna.audio
https://dna.audio/