Marantz MODEL 40n-nowa koncepcja wzmacniacza

Marantz przedstawia nową koncepcję klasycznego wzmacniacza zintegrowanego

Doskonała jakość dźwięku, jakiej nasi klienci oczekują od marki Marantz, plus natychmiastowy dostęp do streamingu muzyki — wystarczy podłączyć ulubione głośniki do MODEL 40n, aby uzyskać najbardziej muzykalny dźwięk

Marantz®, światowej sławy producent komponentów audio z charakterystycznym, muzykalnym brzmieniem, zaprezentował dziś wzmacniacz zintegrowany MODEL 40n.

Nasz nowy wzmacniacz wyznacza standardy wyjątkowej jakości dźwięku, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do ogromnej biblioteki cyfrowej muzyki, podcastów i nie tylko. Dzięki wyjątkowemu designowi MODEL 40n przypadnie do gustu zwłaszcza tym entuzjastom, którzy cenią doskonałość w kunszcie i wydajności we wszystkich aspektach swojego życia. MODEL 40n został zbudowany z najlepszych materiałów, dodając elegancji i wyrafinowania każdemu pomieszczeniu.

Głęboko wierzę, że nie musisz być audiofilem, aby cieszyć się bogatym, ciepłym dźwiękiem” – powiedział Joel Sietsema, prezes Marantz. „Dzięki MODEL 40n uzyskaliśmy jeszcze większą równowagę między tym, z czego jesteśmy znani – naszym wyjątkowym dźwiękiem – z subtelną prostotą, wspaniałym designem, nowoczesnymi technologiami i mocą. Ten produkt jest naprawdę idealny dla tych, którzy oczekują doskonałej wydajności, jednocześnie doceniając wyrafinowanie zawarte w prostocie i łatwości użytkowania.”

Klasyczna naturalność — wystarczy dodać głośniki

Marantz MODEL 40n zapewnia słuchaczom cudownie bogaty i satysfakcjonujący dźwięk, który sprosta lub przewyższy oczekiwania audiofili – legendarne brzmienie, którego szukali od lat wykorzystując multum skomplikowanego sprzętu. Ta wydajność jest teraz dostępna w jednym urządzeniu, do którego można podłączyć wybrane przez słuchacza głośniki. Słuchanie muzyki jest niezwykle łatwe dzięki natychmiastowemu dostępowi do serwisów streamingowych takich jak Spotify Connect, Amazon Music, Tidal, radia internetowego TuneIn i wielu innych. MODEL 40n zapewnia również dostęp do osobistych bibliotek plików, obsługując formaty PCM 192 kHz / 24 bit oraz DSD do 5.6 MHz. Opcje łączności bezprzewodowej obejmują Apple AirPlay 2, Bluetooth i Wi-Fi z technologią HEOS Built-In®.

Zaawansowana łączność — HDMI, Phono i więcej

MODEL 40n oferuje pełny zestaw wejść analogowych i cyfrowych, aby obsłużyć dowolne źródło, w tym sekcję Marantz Musical Phono EQ — przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM do odtwarzania płyt winylowych. Nietypowo dla produktów z tej kategorii, MODEL 40n wyposażony został w wejście HDMI ARC (Audio Return Channel), umożliwiające odtwarzanie dźwięku z telewizora. Telewizory oferujące dostęp do filmów i serwisów streamingowych brzmią niesamowicie w połączeniu z MODEL 40n. Dedykowane wyjście subwoofera z regulacją zwrotnicy umożliwia użytkownikom optymalizację basu w zależności od charakterystyki pomieszczenia odsłuchowego. Entuzjaści mogą cieszyć się tymi wszystkimi możliwościami dzięki wyjątkowemu wzmacniaczowi analogowemu Marantz, który zapewnia przestrzenny, dynamiczny dźwięk o niezrównanym poziomie szczegółowości i klarowności.

Streaming razem lub osobno — dźwięk w całym domu

MODEL 40n został zaprojektowany do pracy jako główny hub dla jednego lub kilku pomieszczeń. Dzięki technologii HEOS® Built-in, cała rodzina może cieszyć się ulubioną muzyką w dowolnym pomieszczeniu, korzystając z bezprzewodowego dźwięku w całym domu. Odtwórz tę samą piosenkę w każdym pomieszczeniu, aby stworzyć świąteczny nastrój lub wybierz różne utwory dla każdego indywidualnego pokoju, wykorzystując głośniki obsługujące platformę HEOS. Odtwarzanie dźwięku w całym domu działa nie tylko w przypadku muzycznych serwisów streamingowych, ale także z dowolnego komponentu podłączonego do MODEL 40n, w tym gramofonu.

Wyposażony w zaawansowaną technologię Wi-Fi, MODEL 40n oferuje bezprzewodowe przesyłanie dźwięku przez Wi-Fi i Bluetooth, które zapewniają stabilne połączenie nawet w środowiskach miejskich o dużym zagęszczeniu sieci. Aby umożliwić intuicyjną obsługę, MODEL 40n został wyposażony w pilota oraz współpracuje z asystentami głosowymi Siri, Alexa i Google. Dostępność usług może się różnić w zależności od kraju.

Nowa jakość wzmocnienia

Na nowo opracowana sekcja wzmacniacza klasy A/B o mocy 70 W na kanał (8Ω) przewyższa wydajność wcześniejszych modeli o podobnych mocach znamionowych. Większy transformator zasilający, cztery tranzystory wyjściowe na kanał, ciężkie miedziane uzwojenie i bardzo krótkie ścieżki sygnałowe obniżają impedancję wewnętrzną i zapewniają wysoką wydajność mocy, dzięki czemu MODEL 40n jest bardzo dynamiczny i doskonale sprawdza się nawet z trudnymi do wysterowania głośnikami.

Precyzyjna inżynieria i strojenie dźwięku

W przypadku MODEL 40n, Marantz Sound Masters wykorzystali najlepsze komponenty, aby zmaksymalizować wydajność. W MODEL 40n zaimplementowano autorskie moduły wzmacniaczy hiperdynamicznych (HDAM), które zapewniają najbardziej muzykalny dźwięk — od precyzyjnych pasaży basowych po gładkie, zrównoważone średnie i wysokie częstotliwości z dowolnego podłączonego głośnika. Wykorzystując starannie wyselekcjonowane podzespoły i możliwie najkrótsze ścieżki sygnału, MODEL 40n został zaprojektowany tak, aby zapewnić bezkompromisową przyjemność płynącą z odsłuchu.

Cena i dostępność

Marantz MODEL 40n będzie dostępny w dwóch wykończeniach: Marantz Black i Silver Gold w cenie detalicznej 11 999 zł u autoryzowanych dealerów Marantz od marca 2022 roku.

Horn Distribution S.A. ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa
Tel.: (22) 331 55 55| Fax: (22) 331 55 00
www.horn.eu