Marantz – nowe modele amplitunerów i wzmacniaczy AV 8K

Marantz przedstawia nowe modele amplitunerów i wzmacniaczy AV z obsługą 8K

Modele serii SR-Series 2020 łączą najnowsze technologie kina domowego z legendarnym, muzykalnym brzmieniem Marantz.

Marantz prezentuje dziś najnowsze komponenty wzbogacające uznaną linię SR-Series, obejmujące amplituner AV SR5015 i wzmacniacze AV SR6015, SR7015 oraz SR8015. Zaprojektowane z myślą o dostarczaniu potężnych i realistycznych doznań kina domowego i muzyki, nowa linia komponentów AV z obsługą 8K oferuje najbardziej muzykalny dźwięk z dowolnego źródła, w tym kina domowego, płyt winylowych i serwisów streamingowych. Podobnie jak wszystkie produkty Marantz, komponenty AV z serii SR-Series 2020 zostały starannie dostrojone przez światowej sławy akustyków dźwięku w najnowocześniejszych laboratoriach, zapewniając wyjątkowe, audiofilskie brzmienie Marantz. W połączeniu z najnowszą gamą technologii AV, nowe modele zapewniają więcej immersji, piękna wizualnego i szczegółowej mocy niż kiedykolwiek wcześniej.

Oferta obejmuje model SR5015 z 7 kanałami i 180 W mocy, który obsługuje Dolby Atmos i DTS:X, następnie model SR6015 z 9 kanałami i 185 W mocy z dekodowaniem IMAX Enhanced oraz obsługą przetwarzania 11.2 kanałowego, które otwiera możliwość rozszerzenia konfiguracji o zewnętrzny wzmacniacz stereo. To samo dotyczy 9 kanałowego SR7015 o mocy 200 W z drugim wyświetlaczem ukrytym za aluminiowymi drzwiczkami oraz obsługą formatu AURO 3D. Flagowy model SR8015 oferuje 11 kanałów wzmacniacza o mocy 205 W każdy, możliwość przetwarzania 13.2 kanałowego, obsługę DTS:X Pro i wiele innych audiofilskich rozwiązań, takich jak autorska konstrukcja wzmacniacza, transformator toroidalny lub miedziana obudowa dla podkreślenia najwyższej wydajności.

Wydajne wzmocnienie oraz wielokanałowe kino domowe
Seria 2020 SR-Series została zaprojektowana w celu uzyskania bogatego, mocnego dźwięku, a wysokoprądowe wzmacniacze mocy zbudowane ze starannie dobranych komponentów na wszystkich kanałach zapewniają wyjątkowe, muzykalne brzmienie Marantz. Wykorzystując opatentowane moduły Hyper Dynamic Amplification Module (HDAM), nowe komponenty AV oferują optymalną wierność i maksymalny zakres dynamiki formatów o wysokiej rozdzielczości dla doskonałej jakości dźwięku. Dzięki możliwości obsługi głośników o niskiej impedancji, seria SR-Series zapewnia stabilność operacyjną szerokiej gamie głośników, dostarczając klarowność i balans tonalny, jakich użytkownicy oczekują od marki Marantz.

Flagowy model SR8015 oferuje obsługę DTS:X Pro dla zaawansowanych wielokanałowych systemów kina domowego, co pozwala użytkownikom cieszyć się maksymalnie 13 kanałami dekodowania DTS:X w konfiguracjach głośników takich jak 7.2.6 lub 9.2.4. Słuchacze mogą również cieszyć się najnowszymi filmami IMAX Enhanced w konfiguracjach głośników 7.2.6 lub 9.2.4 dzięki nowym możliwościom przetwarzania 13.2 kanałowego z zewnętrznym wzmocnieniem. Funkcja DTS:X Pro będzie dostępna za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania systemowego jeszcze w tym roku.

Oprócz DTS:X Pro, seria 2020 SR-Series oferuje kilka innych formatów audio 3D, w tym Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X, DTS Virtual:X, IMAX Enhanced i Auro-3D.1 Najnowsze technologie wirtualizacji zapewniają immersyjny dźwięk bez kanałów wyższej warstwy, tworząc wirtualne efekty w układzie głośników 7.1, 5.1 lub 2.1.

Jeśli słuchacze chcą podłączyć głośniki do oddzielnych źródeł zasilania, najnowsze modele Marantz SR-Series SR6015, SR7015 i SR8015 obsługują teraz tryb przedwzmacniacza. Tryb przedwzmacniacza zapewnia wyraźną ścieżkę sygnału i większą tolerancję poziomów przesterowania poprzez odłączenie wewnętrznych wzmacniaczy, gdy urządzenie jest wykorzystywane jako procesor AV, a wszystkie głośniki są zasilane przez zewnętrzne wzmacniacze.

Technologie HDMI nowej generacji

Nowe amplitunery i wzmacniacze AV Marantz serii SR-Series wykorzystują najnowsze technologie HDMI. Ciesz się filmami i programami z oszałamiającą jakością obrazu dzięki dedykowanemu wejściu HDMI „8K”, które obsługuje rozdzielczość 8K/60Hz oraz 4K/120Hz, nowe standardy formatu HDR, w tym HDR10+ i Dynamic HDR, oraz nową funkcję HDMI o nazwie Quick Media Switching (QMS), która pozwala na natychmiastowe przełączanie liczby klatek na sekundę w celu wyeliminowania zjawiska ciemnego ekranu. Aby zapewnić wyjątkowe kolory, wyrazistość i kontrast, najnowsze modele z serii SR-Series nadal obsługują HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision, a także 4:4:4 Pure Color subsampling oraz BT.2020.

Kilka nowych funkcji zapewnia graczom przewagę, w tym ostra jak brzytwa jakość obrazu 4K/120Hz i zmienna częstotliwość odświeżania (VRR), aby zniwelować rozrywanie klatek i poprawić ogólną precyzję. Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki trybowi Auto Low Latency Mode (ALLM) i Quick Frame Transport (QFT), z których każdy ma na celu zmniejszenie opóźnień i poprawę wyników. Zobacz wroga zanim on zobaczy Ciebie, z oszałamiającą jakością obrazu 8K.

Nowe modele Marantz SR-Series mogą również przeskalować istniejącą zawartość HD i 4K do 8K2, dzięki czemu większe grono osób może doświadczyć mocy rozdzielczości 8K. Ponadto, kanał zwrotny audio eARC (Enhanced Audio Return Channel) umożliwia bezstratną transmisję dźwięku kodowanego obiektowo, na przykład DTS:X i Dolby Atmos, z aplikacji telewizyjnych lub podłączonych urządzeń za pomocą jednego kabla HDMI.

Platforma HEOS Built-in, Roon Tested oraz dźwięk w wysokiej rozdzielczości

Platforma HEOS Built-in pozwala na nieograniczone i komfortowe słuchanie muzyki w dowolnym miejscu w domu. Nowe modele 2020 SR-Series mogą dekodować bezstratne formaty do 24-bit/192-kHz z plików ALAC, FLAC i WAV, a także ścieżki DSD 2.8 MHz i 5.6 MHz, umożliwiając użytkownikom doświadczanie treści w wysokiej jakości z serwisów streamingowych takich jak Spotify, Amazon Music HD, TIDAL, radio internetowe TuneIn i wielu innych. Użytkownicy mogą również odtwarzać utwory przechowywane na urządzeniach inteligentnych lub osobistych serwerach multimedialnych. Połącz komponenty AV obsługujące HEOS, w tym serię Marantz SR-Series, z innymi produktami lub głośnikami wyposażonymi w platformę HEOS Built-in, aby uzyskać doskonałą jakość rozrywki w całym domu.

Nowe modele Marantz SR-Series posiadają certyfikat Roon Tested, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać więcej ze swoich bibliotek muzycznych dzięki zaawansowanemu interfejsowi muzycznemu Roon na komputerach osobistych i urządzeniach inteligentnych. Amplitunery i wzmacniacze AV Marantz kompatybilne z Roon można łatwo znaleźć i skonfigurować przez Roon za pomocą AirPlay 2 lub podłączyć do urządzenia Roon Core. Każde urządzenie jest wyposażone w port USB na panelu przednim, który umożliwia wygodne odtwarzanie plików MP3 i plików audio w wysokiej rozdzielczości (pliki WAV, FLAC, ALAC i DSD 2.8/5.6 MHz).

Miłośnicy płyt winylowych mogą z łatwością podłączyć gramofon do wejścia Phono amplitunerów i wzmacniaczy AV Marantz SR-Series i cieszyć się doskonałym brzmieniem płyt LP. Wszystkie modele wyposażone zostały w zaawansowany przedwzmacniacz gramofonowy z modułem HDAM, który przewyższa możliwościami tradycyjne rozwiązania wzmacniaczy operacyjnych, zapewniając klarowność i szczegółowość wymaganą przez słuchaczy od marki Marantz.

Kalibracja pomieszczenia Audyssey

Słuchacze mogą zoptymalizować dźwięk korzystając z Audyssey MultEQ XT w SR5015 i MultEQ XT32 w modelach SR6015, SR7015 i SR8015, uzyskując bezproblemową konfigurację w każdym pomieszczeniu. Dzięki dostarczonemu mikrofonowi pomiarowemu Audyssey analizuje moc wyjściową każdego głośnika (w tym subwoofera) w maksymalnie ośmiu lokalizacjach pomiarowych i generuje precyzyjne filtry cyfrowe w celu optymalizacji każdego kanału pod kątem prawidłowej odpowiedzi w domenie częstotliwości i czasowej. Audyssey Dynamic Volume łagodzi nagłe skoki głośności (takie jak reklamy telewizyjne), pozwalając użytkownikom słuchać przy niższym poziomie głośności, jednocześnie zachowując wyrazistość dialogów i ogólną wydajność. Audyssey Dynamic EQ zapewnia pełny zakres klarowności przy każdym poziomie odsłuchu.

Audyssey MultEQ XT32 dodaje funkcję Low Frequency Containment wykorzystującą zaawansowane algorytmy psychoakustyczne, aby zapewnić większą balans tonalny, w tym głębokie basy, bez przeszkadzania sąsiadom lub członkom rodziny w innych pokojach w domu. Audyssey Sub EQ HT zapewnia indywidualne dopasowanie DSP każdego subwoofera w konfiguracji z dwoma subwooferami dla uzyskania głębszego basu z lepszą rozdzielczością. Dodatkowo, dzięki opcjonalnej aplikacji Audyssey MultEQ Editor (dostępna w sprzedaży), zaawansowani użytkownicy mogą przeglądać i dostosowywać ustawienia korektora w celu jeszcze bardziej szczegółowego strojenia.

Nowość w Marantz, pamięć dwóch ustawień Audyssey pozwala użytkownikom przełączać się między dwiema skalibrowanymi konfiguracjami głośników, które są przechowywane natywnie w AVR i mogą być przełączane na bieżąco. Dzięki temu słuchacz może zdecydować, gdzie jest najodpowiedniejszy punkt dla różnych sytuacji słuchowych.

SR8015

Łatwa konfiguracja – łatwe użytkowanie

Asystent konfiguracji Marantz Setup Assistant oferuje przejrzyste, graficzne instrukcje krok po kroku wyświetlane na ekranie, aby zapewnić optymalne ustawienia dla każdej konfiguracji głośników, w tym automatyczną kalibrację pomieszczenia Audyssey, gwarantując doskonały dźwięk kina domowego i muzyki kilka chwil po uruchomieniu. Codzienna obsługa jest łatwa i intuicyjna dzięki graficznemu interfejsowi użytkownika.

Nowe modele Marantz 2020 SR-Series nadal oferują funkcję HDMI Multiple Input Assign, która umożliwia użytkownikom słuchanie wielu źródeł dźwięku przy jednoczesnym zachowaniu tej samej treści wideo na ekranie. All Zone Stereo Mode – a.k.a. Party Mode – można przypisać do przycisków „Smart Select”, więc zarówno Strefa główna, jak i Strefa 2 rozpoczną zsynchronizowane odtwarzanie muzyki po naciśnięciu przycisku „Smart Select” na pilocie, w aplikacji lub na kontrolerach innych firm. Nowa seria ma także funkcję automatycznej zmiany nazwy wejścia HDMI, która zmienia nazwy wejść HDMI na urządzenia źródłowe, w tym „PS5” i „Apple TV”, ułatwiając nawigację oraz oszczędzając czas.

Ponad 65 lat doświadczenia w doskonałości dźwięku

Założona w 1953 roku, firma Marantz szczyci się długą i bogatą historią tworzenia komponentów audio, z których korzystają miłośnicy muzyki i krytyczni słuchacze na całym świecie. Nowa linia amplitunerów AV i wzmacniaczy AV kontynuuje tradycję Marantz, zapewniając najlepszą w swojej klasie jakość kina domowego i muzyki.

Nowe modele 8K 2020SR5015 (DAB)SR6015SR7015SR8015
Cena4 299 PLN / 4 499 PLN5 999 PLN7999 PLN13999 PLN
Liczba kanałów wzmacniacza7 kanałów9 kanałów9 kanałów11 kanałów
Wyjścia przedwzmacniacza7.2 kanałów11.2 kanałów11.2 kanałów13.2 kanałów
Moc wyjściowa 3100 watów na kanał (8 omów, 20Hz-20kHz, THD: 0.08%, 2 kanały)110 watów na kanał (8 omów, 20Hz-20kHz, THD: 0.08%, 2 kanały)125 watów na kanał (8 omów, 20Hz-20kHz, THD: 0.05%, 2 kanały)140 watów na kanał (8 omów, 20Hz-20KHz, THD: 0.05%, 2 kanały)
Moc wyjściowa180 watów (6ohm, 1 kanał, 1%)185 watów (6ohm, 1 kanał, 1%)200 watów (6ohm, 1 kanał, 1%)205 watów (6ohm, 1 kanał, 1%)
8K/60 & 4K/120 HDMITakTakTakTak
Skalowanie 8KTakTakTakTak
Wejścia / wyjścia HDMI6 In/ 2 Out7 In/3 Out8 In/ 3 Out8 In/ 3 Out
Dwa wyjścia subwooferaTakTakTakTak
IMAX Enhanced
TakTakTak
Auro 3D

TakTak
DTS:X Pro


Tak 4
Tryb All Zone TV AudioTakTakTakTak
Wejście Phono z modułem HDAMTakTakTakTak
Kalibracja pomieszczeniaAudyssey MultEQ XTAudyssey MultEQ XT32Audyssey MultEQ XT32Audyssey MultEQ XT32
Dynamic Volume, Dynamic EQTakTakTakTak
LFC, Sub EQ HT
TakTakTak

Nowe modele Marantz SR-Series będą dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów Marantz w poniższych terminach.

Aby dowiedzieć się więcej o Marantz SR-Series, odwiedź www.marantz.pl

  • SR5015 /DAB (4 299 PLN / 4 499 PLN) wrzesień
  • SR6015 (5 999 PLN) wrzesień
  • SR7015 (7 999 PLN) sierpień
  • SR8015 (13 999 PLN) wrzesień

1 Zobacz tabelę obsługiwanych funkcji dla kodowanych obiektowo technologii audio dla każdego produktu

2 Do kompatybilnych telewizorów obsługujących 8K

3 Marantz gwarantuje 70 procent mocy przy 5 kanałach jako dowód jakości

4 Poprzez przyszłą aktualizację oprogramowania systemowego

Dystrybucja w Polsce:

Horn Distribution S.A.,

ul. Kurantów 34,

02-873 Warszawa,

www.horn.pl