Marantz – wzmacniacz zintegrowany PM6007 i CD CD6007

Marantz przedstawia nowy wzmacniacz zintegrowany i odtwarzacz CD klasy podstawowej

PM6007 oraz CD6007 łączą klasyczną muzykalność Marantz z szeregiem udoskonaleń w zakresie dźwięku i łączności dla entuzjastów doskonałego brzmienia

Marantz® przedstawił dziś nowy wzmacniacz zintegrowany PM6007 i odtwarzacz CD CD6007, zaprojektowane dla słuchaczy gotowych do podjęcia kolejnego kroku w swoim dwukanałowym systemie Hi-Fi z nowym poziomem wydajności i opcji łączności. Oba komponenty zostały precyzyjnie dostrojone przez mistrzów dźwięku Marantz oraz oferują rozwiązania skupiające się na wydajności, takie jak klasyczna topologia wzmacniacza Current Feedback firmy Marantz i referencyjnej jakości konwerter cyfrowo analogowy AK4490.

PM6007 – wzmacniacz zintegrowany (cena detaliczna 2499 zł)

PM6007 to wyrafinowany 2 kanałowy wzmacniacz zintegrowany, zapewniający najlepsze brzmienie zarówno z cyfrowych, jak i analogowych źródeł muzyki. Wyposażony w toroidalny transformator mocy, większe kondensatory zasilające i najlepsze, starannie dobrane podzespoły, wzmacniacz PM6007 zapewnia moc 45 watów na kanał (8 omów, 20Hz-20kHz). Opracowana przez zespół opierający się na ponad 65 letnim doświadczeniu w dziedzinie Hi-Fi, technologia wzmacniacza Current Feedback z modułem HDAM-SA3 zastosowana w PM6007 zapewnia szerokie pasmo i zakres dynamiki, głębię dźwięku oraz umiejętne odwzorowanie szczegółów z każdego nagrania. W połączeniu z wysokoprądowym zasilaczem, wzmacniacz PM6007 dysponuje dużą rezerwą energii, by z wdziękiem i łatwością wysterować nawet najbardziej wymagające głośniki.

Aby sprostać wymaganiom współczesnych miłośników doskonałego dźwięku, PM6007 oferuje zarówno wejścia analogowe, jak i cyfrowe (5 wejść analogowych, jedno wejście koaksjalne i dwa optyczne wejścia cyfrowe), w tym wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy z obsługą wkładek MM oraz wyjście dla subwoofera. Entuzjaści mogą cieszyć się treściami cyfrowymi w wysokiej rozdzielczości do 192 kHz/24 bit dzięki wewnętrznemu przetwornikowi DAC AK4490 (konwerter cyfrowo analogowy) o jakości referencyjnej dla optymalnej wierności reprodukcji dźwięku. PM6007 został zbudowany z wielką starannością, o czym świadczą wysokiej jakości terminale głośnikowe z możliwością przełączania A/B, w pełni ekranowany konwerter DAC, miedziane śruby i sztywne nóżki, aby zapewnić trwałość, solidność i bezkompromisową wydajność przez wiele lat.

CD6007 – odtwarzacz CD (cena detaliczna 2099 zł)

Skrupulatnie zaprojektowany oraz precyzyjnie dostrojony odtwarzacz CD Marantz CD6007 wykorzystuje starannie dobrane komponenty klasy Premium i ulepszony układ obwodów, w tym ponadwymiarowy, cichy zasilacz z szybkimi, wysokoprądowymi diodami Shottky Barrier Diodes i o 120 procent większymi kondensatorami w porównaniu do poprzedniego modelu zapewniającymi lepszą stabilność i redukcję szumów AC nawet podczas najbardziej wymagających sesji odsłuchowych. CD6007 wyposażony został w nowy, referencyjnej jakości konwerter cyfrowo analogowy AK4490, oferujący dwie opcje filtrów do wyboru.

Nowy konwerter cyfrowo analogowy oferuje odtwarzanie formatów audio w rozdzielczość do 192 kHz/24 bit oraz DSD 5.6 MHz dla zapewnienia muzykalności, która dostarcza szczegółową głębię basu, najbardziej naturalnie brzmiący środek pasma i gładkie, płynne wysokie częstotliwości z odtwarzanych płyt CD, a także z plików cyfrowych o wysokiej rozdzielczości zapisanych na nośniku USB. Odtwarzacz obsługuje są płyty CD i CD-R/RW, a także pliki WAV, MP3, AAC, WMA, FLAC HD, ALAC, AIFF oraz DSD. Sygnał analogowy w odtwarzaczu CD6007 jest kierowany przez opatentowany przez firmę Marantz moduł wzmacniacza HDAM-SA2 prosto do pozłacanych wyjść na tylnym panelu. Sztywne nóżki i dwuwarstwowa podstawa eliminują niepożądane wibracje mogące zakłócić działanie precyzyjnego mechanizmu wewnątrz odtwarzacza. CD6007 posiada wbudowany wzmacniacz słuchawkowy z możliwością wyboru wzmocnienia, aby idealnie pasował do szerokiej gamy typów słuchawek. W zestawie znajduje się również nowy, elegancki pilot, który steruje także wzmacniaczem PM6007.

Marantz PM6007 i CD6007 będą dostępne w sprzedaży od 7 września w kolorze czarnym lub srebrno-złotym. Szczegółowe specyfikacje produktów można znaleźć na stronie www.marantz.pl.