Metra AV: Światowy lider produktów audio-video w RAFKO

Metra AV: Światowy lider w zakresie produktów audio-video w RAFKO DYSTRYBUCJA

Metra AV to producent wysokiej jakości produktów z kategorii audio-wideo z wieloletnim doświadczeniem w branży. “Instalatorzy wybierają nasze produkty, ponieważ my również jesteśmy instalatorami. Projektujemy nasze produkty tak, aby były łatwe w użyciu i bezawaryjne. Naszym celem jest dostarczanie produktów wysokiej jakości w bardzo dobrej cenie, aby nie tylko zadowolić klientów, ale również ich zadziwić.”

Historia firmy Metra AV zaczęła się w latach 40-tych ubiegłego wieku, w małym sklepie na Brooklinie w Nowym Jorku. Założyciel firmy Michael M. Somma – weteran pełniący funkcję radiotelegrafisty podczas II WŚ – naprawiał i sprzedawał w tym miejscu telewizory oraz radia FM. Samochody w tamtych czasach nie były fabrycznie wyposażane w radio, a instalacje tego typu były czasochłonnym i złożonym przedsięwzięciem. Dzięki doświadczeniu płynącemu z wielu prób i błędów, M. M. Somma jako jeden z pierwszych zaoferował rozwiązanie dostarczania kompletnych zestawów do montażu radia, a jego perfekcjonizm i szczególna uwaga dla każdego detalu sprawiły, że instalacje Metra od początku były na najwyższym poziomie. Choć nie zawsze było łatwo, wytrwałość założyciela opłaciła się i firma odniosła wielki sukces, stając się pionierem w branży.

Siedziba firmy została przeniesiona do Holly Hill na Florydzie (USA), a w 1992 roku – za sprawą ówczesnego prezesa firmy – w mieście powstał Installer Institute. Celem uczelni było umożliwienie entuzjastom audio uzyskania dyplomu profesjonalnego instalatora audio-video oraz zapewnienie dodatkowych możliwości edukacyjnych dla ludzi już zatrudnionych w branży. Dzisiaj uczelnia może poszczycić się wykształceniem tysięcy studentów.

Od najprostszych elementów, takich jak złącza, rozdzielacze, kable, po najbardziej innowacyjne rozwiązania HDMI, firma Metra AV do dzisiaj zapewnia wysokiej jakości produkty, dbając o ich innowacyjność oraz dopasowanie do różnych możliwości instalacyjnych.

Metra AV może poszczycić się takimi seriami jak:

  • Ethereal (kable HDMI i inne produkty dedykowane do personalizowanych systemów audio-video)
  • Velox (kable HDMI i inne produkty premium dedykowane do zaawansowanych systemów audio-video)
  • Helios (produkty premium dedykowane do współczesnych systemów kina domowego 4K-8K)
  • Install Bay (produkty do instalacji audio-video).

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

RAFKO Dystrybucja

ul. Handlowa 7
15-399 Białystok
tel. 85 7479757
tel. 85 7479751
tel. kom. 607266216

https://rafko.com/pl/