Monitor Audio Group prezentuje Cinergy

Monitor Audio Group prezentuje Cinergy – nowy system kolumn do kina domowego z certyfikatem THX® stawia instalatorów w centrum zainteresowania

Monitor Audio Group, brytyjska firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji szeroko nagradzanych produktów audio, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek nowego systemu kolumn do kina domowego o nazwie Cinergy.

Monitor Audio przez 50 lat kreował realistyczny dźwięk. Teraz wszystko, co wie na temat dźwięku, przenosi na duży ekran, proponując serię Cinergy. To kompletny system kina domowego, w dodatku skoncentrowany na potrzebach instalatorów. Elastyczny i wygodny projekt Cinergy daje instalatorom i projektantom nieskończone możliwości, umożliwiając im dostarczanie niezwykłego dźwięku, wyrafinowania i luksusu, jakiego oczekują klienci.

Ten niezwykle elastyczny w budowie system został zaprojektowany ze świadomością, że każda instalacja jest inna i że nie ma dwóch takich samych. Został więc zbudowany tak, aby ułatwić instalatorom jego użytkowanie w sposób, w jaki nigdy wcześniej nie doświadczyli. Jego funkcje specjalne obejmują konstrukcję modułu średnio-wysokotonowego, który można obracać w razie potrzeby, co pozwala dostosować go do orientacji kolumny. Rozwiązania te obejmują również metody izolacji i mocowania kolumn, które pomagają osiągnąć znakomite wyniki. Różne opcje umożliwiają mocowanie kolumn do ścianek ze stelażem, mocowanie do pełnych ścian lub do podłogi.

Jedną z kluczowych cech systemu jest to, że instalatorzy mogą z łatwością obrócić moduł głośników średniotonowych w Cinergy 100, 200 i 300, w zależności od tego, czy instalują kolumny w pionie, czy w poziomie. Cinergy oferuje również wymienny moduł średnio-wysokotonowy, co pozwala zaprojektować systemy „szyte” na miarę. Ta inteligentna innowacja projektowa oznacza, że w Cinergy 300 moduł średnio-wysokotonowy można zamieniać miejscami z przetwornikami basowymi. Oprócz zintegrowanych uchwytów, które ułatwiają przenoszenie kolumn, systemy Cinergy oferują również poręczne nóżki i izolatory, które redukują wibracje.

Instalatorzy mogą się czuć bezpiecznie wiedząc, że Cinergy bazuje na najnowszych technologiach Monitor Audio, zaprojektowanych tak, aby każdy moment filmu był klarowny, czysty i niezapomniany. Od przetwornika wysokotonowego MPD do głośników RDT II – każdy element został zaprojektowany tak, aby filmy nas zachwycały.

Co ważne, instalatorzy mogą mieć pełne zaufanie do Cinergy dzięki certyfikatowi THX Ultra – najwyższemu standardowi wierności dźwięku i obrazu. Uznany na całym świecie certyfikat THX gwarantuje instalatorom i ich klientom, że Cinergy zapewni najwyższą jakość dźwięku kinowego. Nie oznacza to po tylko zestawu pomiarów wykonanych na komputerze lub w laboratorium, a realnie wyjątkowy dźwięk – certyfikat THX jest przyznawany po odsłuchach w realnej instalacji kina domowego.

Nowa seria obejmuje modele: Cinergy 100, 200, 300 i Sub15 – wszystkie zawierają szereg innowacyjnych funkcji, pozwalających osiągnąć im najwyższą jakość dźwięku.

Cinergy 100 • certyfikat THX

Niezależnie od tego, czy zamontowane na ścianie, czy z nią zintegrowane, Monitor Audio Cinergy 100 zapewniają wyjątkowy dźwięk w każdej architektonicznej przestrzeni kinowej. Kolumny wyposażone są w zaślepki portów bas-refleks, które można łatwo wyjąć, jeśli chcemy dostosować charakterystykę odtwarzania basu przy użyciu wzmacniaczy Monitor Audio IA z profilami EQ. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymujemy niemal nieskończone możliwości ustawień.

Cinergy 200 • certyfikat THX

Podobnie jak pozostałe kolumny z serii Cinergy, model 200 zawiera kilka inteligentnych funkcji, które zapewniają mu wyjątkową elastyczność w montażu. Cinergy 200 ma ten sam smukły profil i zintegrowane wsporniki ścienne co Cinergy 100. Poręczne wsporniki ułatwiają instalację, gdy znajdziesz dla kolumny idealne miejsce. Dwa przetworniki średniotonowe podwajają moc konstrukcji, poprawiają jej dźwięk i redukują odbicia od sufitów i podłóg. Wszystko to gwarantuje, że począwszy od epickiej muzyki filmowej po najcichsze szepty dialogów, zostanie odtworzone pięknie i wiernie.

Cinergy 300 • certyfikat THX

W Monitor Audio Cinergy 300 znajdziemy nasze najnowsze przetworniki średniotonowe, pozwalające uzyskać niezwykle czysty dźwięk. Dzięki temu nigdy nie przegapisz magicznych momentów filmowych. A dzięki konstrukcji dostosowanej do potrzeb instalatorów, dopasowanie kolumny do konkretnego projektu będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej – niezależnie od tego, czy montujesz je w ścianie, czy używasz ich w roli kolumn podłogowych wspierających się na ultrastabilnym, izolującym od drgań cokole.

Cinergy Sub15 • certyfikat THX

Wyjątkowy subwoofer Cinergy Sub15 może być zainstalowany w ścianie lub ustawiony na podłodze, zapewniając dźwięk rzadko spotykany poza dużym ekranem. Został on specjalnie zaprojektowany do użytku ze wzmacniaczem Monitor Audio IA800-2C i z profilami EQ, dzięki którym otrzymał certyfikat THX Ultra. Aby spełnić jego wymagania system Cinergy będzie wymagał pary Cinergy Sub15 w połączeniu z co najmniej jednym IA800-2C.

Aby po raz pierwszy przyjrzeć się temu nowemu produktowi, warto wybrać się w dniach 10-13 maja do Barcelony, gdzie Monitor Audio będzie sponsorem Influencer Lounge w hali 2, na targach ISE (stoisko 2Q250).

Ściana dźwięku – Cinergy Sub15 został zaprojektowany tak, aby był o połowę niższy od Cinergy 300, dzięki czemu są one modułowe i można je układać w linie wykorzystując je w systemie „ściana dźwięku”.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Audio Center Poland

Adres:  ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków

Telefon: +48 508 590 213 | 12 265 02 85 | 12 265 02 86

http://www.audiocenter.pl

E-mail: audiocenter@audiocenter.pl