Musical Fidelity M3x Vinyl – przedwzmacniacz gramofonowy

Musical Fidelity M3x Vinyl – przedwzmacniacz gramofonowy zrobiony w UE

M3x Vinyl podobnie jak jego poprzednik M6x Vinyl to w pełni zbalansowany, niezwykle uniwersalny przedwzmacniacz gramofonowy. Urządzenie jest przystosowane do współpracy z praktycznie każdą wkładką gramofonową typu MM i MC.

W pełni dyskretny układ wzmacniający

Tak jak w wyższym modelu tak i tutaj na próżno jest szukać op-ampów. M3x ViNYL, podobnie jak jego większy brat M6x Vinyl, posiada nowoczesną konstrukcję opartą o tranzystory i elementy dyskretne, co skutkuje lepszymi parametrami technicznymi i lepszym dźwiękiem. Producent podkreśla, że projektowanie urządzeń na bazie obwodów dyskretnych pozwala na uzyskanie dużo precyzyjniejszego, indywidualnego efektu końcowego.

Rezygnując z wielu opcji wejścia i wyjścia obecnych w modelu M6x Vinyl, w tym zbalansowanych wejść / wyjść XLR, dostajemy tańszy odpowiednik z jednym wejściem / jednym wyjściem. Jednocześnie M3x Vinyl nadal uosabia wszystkie cechy charakterystyczne dla Musical Fidelity: neutralny, bezstresowy dźwięk, znakomite parametry techniczne i świetny stosunek jakości do ceny.

Toroidalny transformator mocy

Specjalny transformator audio o niskim nasyceniu rdzenia obniża poziom promieniowania elektromagnetycznego, co jest niezbędne do poprawnego funkcjonowania wzmacniacza gramofonowego.

To właśnie ekranowanie elektromagnetyczne oraz zachowanie odpowiedniej odległości między specjalnie dostosowanym transformatorem a sekcją wzmocnienia pozwoliło na uzyskanie tak wysokiego poziomu stosunku sygnału do szumu.

Dzielony pasywny korektor EQ

Wiele przedwzmacniaczy gramofonowych wykorzystuje pojedynczą sieć korekcyjną w pętli sprzężenia zwrotnego. M3x ViNYL idzie o krok dalej i korzysta z dzielonego pasywnego korektora w oddzielnych stopniach wzmocnienia bez pętli sprzężenia zwrotnego dla obu krzywych RIAA i DECCA. Podział pasywnej korekcji pozwala na lepsze dopasowanie impedancji i zapewnia najdokładniejsze odwzorowanie idealnej krzywej EQ.

Zaawansowana technologicznie inżynieria mechaniczna i elektryczna – ręcznie wykonana w UE

M3x ViNYL ma stalową obudowę i grubą, ciężką aluminiową płytę przednią, która zapewnia całemu systemowi niezwykłą sztywność, a jednocześnie znakomitą izolację od zakłóceń zewnętrznych. Zarówno obudowa zewnętrzna, jak i cała ręcznie okablowana elektronika wewnątrz zostały w całości wyprodukowane w UE.

Zerowe zużycie energii w trybie czuwania

Po raz pierwszy wdrożono tu także autorskie, ekologiczne rozwiązanie w zakresie zasilania, które pozwala na zerowe zużycie energii w trybie czuwania. Producent zapewnia, że nie istnieje żaden inny produkt z taką ekologiczną funkcją czuwania.

Dane techniczne

Wejście MM

Pasmo przenoszenia: RIAA lub RIAA / IEC ± 0,2 dB

Czułość wejściowa: 5 mV przy wyjściu 500 mV (przy 1 kHz)

Impedancja wejściowa: 47 kΩ

Pojemność wejściowa: do wyboru 50-400 pF (selectable)

Wzmocnienie: 40 lub 46 dB z funkcją + 6 dB

THD + N: <0,028%

Stosunek sygnału do szumu: 71dB

Przesłuch: lepszy niż 100 dB

Wejście MC

Pasmo przenoszenia: RIAA lub RIAA / IEC ± 0,3 dB

Czułość wejściowa: wejście 500 μV dla wyjścia 500 mV (przy 1 kHz)

Impedancja wejściowa: wybierana od 25Ω do 1,2KΩ

Wzmocnienie: 60 lub 66 dB z funkcją + 6 dB

THD + N: <0,28%

Stosunek sygnału do szumu: 59dB

Przesłuch: lepszy niż 90 dB

Wyjście 1 para RCA: lewy i prawy 500 mV nom 10V maks

Wejście 1 para RCA

Napięcia sieciowe: 230V / 115V; AC 50 / 60Hz

Zużycie: maksymalnie 20 watów. 0 W w trybie czuwania)

Waga: bez opakowania: 6,59 kg, w opakowaniu wysyłkowym: 10,15 kg

Wymiary: Szer. x wys. (Z nóżkami) x gł. (Z zaciskami): 440 x 105 x 390 mm

Standardowe akcesoria: Przewód sieciowy: 10 A IEC

Musical Fidelity – o marce

Musical Fidelity to brytyjski producent elektroniki klasy middle i hi-end założony w 1982 roku przez Antony’ego Michaelsona, klarnecisty i konstruktora wzmacniaczy.

Musical Fidelity zasłynął jako jeden z pierwszych producentów, który projektował wygląd swoich produktów w stylu industrialnym, gdzie rządzi prostota, neutralność i minimalizm w detalu. Marka stawia na klasyczny w formie, purystyczny wzmacniacz w klasie A lub AB. Filozofia Musical Fidelity mówi, że przetwornik DAC czy odtwarzacz muszą posiadać odrębny obwód zasilający z odrębną obudową, w celu jak największej izolacji od zakłóceń. Łącząc to z najwyższej klasy wykonaniem, a przede wszystkim niepowtarzalnie ciepłym brzmieniem Musical Fidelity zyskał bardzo wyraźny firmowy charakter.

Więcej informacji:

http://musicalfidelity.rafko.pl/