Musical Fidelity M6X 250.7 – siedmiokanałowa końcówka mocy

Musical Fidelity M6X 250.7 – siedmiokanałowa końcówka mocy

Musical Fidelity wprowadza do swojej oferty siedmiokanałową końcówkę mocy.

Muzyki z płyt CD, płyt winylowych czy ze streamingu słuchasz najczęściej bez obrazu, ale czy kiedykolwiek oglądałeś film bez dźwięku? Ścieżka filmowa odgrywa bardzo istotną rolę w dostarczaniu emocji i opowiadaniu historii. Twórcy używają różnych efektów dźwiękowych i muzyki, aby wciągnąć widza w środek akcji. Cisza jest równie ważna jak pompatyczna głośność. Soundbar nigdy nie odda prawdziwego kinowego brzmienia. M6x 250.7 przeniesie Twoje kino domowe na wyższy poziom.

Dla wielu osób kino to tylko miejsce z dużym ekranem i drogimi przekąskami – jest jednak coś więcej, czego zazwyczaj w ogóle nie widać. To system dźwięku przestrzennego. Wszystko zaczęło się od prostej konfiguracji z trzema kolumnami głośnikowymi w latach 80-tych i ewoluowało do systemów opartych na obiektach (Dolby Atmos) z nawet kilkudziesięcioma kolumnami. Z nowym M6x 250.7 można łatwo stworzyć potężny system kina domowego 7.1 (aktywny subwoofer jest zasilany oddzielnie). Możesz podłączyć swój przedwzmacniacz/procesor za pomocą kabli RCA lub wykorzystując w pełni zbalansowane łącza XLR, które poprawiają ponadto jakość dźwięku i utrzymuje czystość transmisji sygnału.

Musical Fidelity M6x 250.7 spełni Twoje oczekiwania nie tylko jeśli chodzi o najwyższą jakość dźwięku, ale dzięki nowoczesnemu projektowi o bardzo prostym wyglądzie z łatwością wtopi się w system. Przedni panel jest aluminiowy i dostępny jako czarny lub srebrny.

M6x 250.7 oferuje pozłacane łącza RCA i zbalansowane wejście XLR. Jeśli Twój przedwzmacniacz/procesor dysponuje wyjściami XLR, zawsze zalecamy używanie takiego połączenia. Ten rodzaj transmisji sygnału zapewnia zwiększenie dynamiki, równocześnie zmniejszenia szumów, a tym samym poprawy stosunku sygnał/szumu. Jeśli potrzebujesz wzmocnić sygnał z przedwzmacniacza dodatkowo przez kolejny wzmacniacz mocy (np. bi-amping), możesz użyć pozłacanego wyjścia RCA by wykorzystać go ponownie. Pozłacane terminale głośnikowe akceptują: wtyki bananowe 4 mm, widełki lub gołe przewody. Trigger in/out pozwala na włączenie/wyłączenie urządzenia za pomocą innych komponentów.

Nowy wielokanałowy wzmacniacz mocy Musical Fidelity ma budowę modułową, jeden stopień wzmocnienia w klasie A/B i oddaje 250W mocy przy obciążeniu 4Ω w każdym kanale. Został zaprojektowany tak, aby brzmiał bardzo naturalnie i zachowywał wszystkie transjenty i mikro informacje. Super ciche audiofilskie transformatory dystrybuują czystą moc, zapewniając bardzo wysoki zakres dynamiki i szczegółową scenę dźwiękową. M6X 250.7 jest w stanie zachować wszystkie niuanse i emocje, niezależnie od poziomu głośności. Dzięki wyrafinowanej konstrukcji radiatorów, końcówka mocy nie potrzebuje wentylatora, aby utrzymać tranzystory końcowe w odpowiedniej temperaturze. Pomimo wykorzystywania bardzo dużej mocy wyjściowej w czasie dynamicznych fragmentów, nigdy nie usłyszysz żadnego szumu wentylatora w momencie kiedy te się nagle urwą i na scenie zapanuje cisza.

M6x 250.7 w skrócie

  • 250 W na kanał dla każdego z 7 kanałów
  • Doskonałe brzmienie dostępne w końcu dla entuzjastów kina domowego.
  • Niesamowita zdolność do przenoszenia obciążeń, bezwarunkowa stabilność, moc pozwalająca na wysterowanie dowolnego głośnika.
  • Wejścia RCA i zbalansowane XLR
  • Wyjście przelotowe RCA dla bi-ampingu
  • Trigger in/out dla bezproblemowej integracji z kinem domowym
  • Całkowicie bezgłośna praca, brak aktywnych elementów chłodzących
  • Doskonała jakość wykonania

M6X 250.7 – specyfikacja

Moc wyjściowa: 7 x 250W/4Ω (400W w szczycie)

THD+N: 0,003% (przy mocy wyjściowej 100W)

Pasmo przenoszenia: 20Hz-20KHz (dla 0,5dB)

SNR: 105dB przy 1kHz przy mocy wyjściowej 200W

Połączenia:

7 x wejście liniowe RCA

7 x wejście zbalansowane XLR

7 x wyjście liniowe RCA

7 x terminale głosniowe

1 x trigger in/out

Czułość wejściowa:

RCA – 700mV

XLR – 1,4V

Informacje ogólne:

Wymiary (S x W x G w mm): 450 x 195 x 435

Zasilanie: 230V/115V (opcjonalnie 100V) / prąd zmienny 50/60Hz

Maksymalne zużycie energii: 2500W, <0,5W na standby

Waga: 32,5kg (około 35kg brutto)

Rekomendowana cena detaliczna: 16999,00

Electronic International Commerce Sp. z o.o. 02-434 Warszawa ul. Łuki Wielkie 3/5

tel. +48 (022) 594 83 83, fax.+48 (022) 594 83 84 www.eic.com.pleic@eic.com.pl