EISA 2022/2023 dla produktów z oferty dystrybucyjnej Horn

Z dużą przyjemnością informujemy, iż jak co roku dystrybuowanie przez Horn produkty zdobyły prestiżowe nagrody stowarzyszenia EISA (Expert Imaging and Sound Association), przyznawanymi od ponad 35 lat przez redakcje 61 magazynów specjalistycznych z 29 krajów.

Przedstawiamy naszych zwycięzców poniżej, wraz z werdyktami Jury.

EISA SMART AMPLIFIER 2022–2023

WZMACNIACZ WIELOZADANIOWY EISA 2022–2023

Marantz Model 40n

Długa historia Marantza jest bogata w wybitne wzmacniacze, które wyznaczały kolejne etapy rozwoju tej kategorii sprzętu, i Model 40n wpisuje się w tę tradycję. Można podziwiać sam jego wygląd – piękny zarówno w wersji czarnej i srebrno-złotej – jednak najbardziej zachwycający jest sposób, w jaki połączono firmowy etos wyrafinowanego brzmienia z szeroką paletą funkcji. Strumieniujemy muzykę przez platformę HEOS, podłączamy gramofon do wejścia phono, a telewizor przez HDMI ARC – Model 40n jest równie dobry do odtwarzania muzyki ze źródeł analogowych i cyfrowych, jak i do oglądania filmów. Nowoczesny, uniwersalny wzmacniacz dla audiofila, melomana i wszystkich domowników.”

EISA BEST VALUE STEREO SYSTEM 2022–2023

SYSTEM STEREOFONICZNY BEST VALUE EISA 2022–2023

Denon PMA-900HNE & DCD-900NE

Wzmacniacz PMA-900HNE jest świetną bazą dla dobrej klasy systemu stereofonicznego w przystępnej cenie, zapewnia solidne brzmienie i szeroką funkcjonalność. Firmowa technika końcówek mocy Advanced High Current zapewnia dużą wydajność i swobodną współpracę z różnymi zespołami głośnikowymi, a platforma HEOS – bezprzewodowe strumieniowanie i sterowanie aplikacją; jest też Bluetooth, wyjście słuchawkowe i wejście gramofonowe. Dodanie odtwarzacza DCD-900NE pozwoli kręcić wciąż popularnymi płytami CD, a dzięki działaniu zaawansowanego upsamplera wydobędzie z nich dźwięk wysokiej jakości.”

EISA COMPACT SOUNDBAR 2022–2023

SOUNDBAR KOMPAKTOWY EISA 2022–2023

Polk Audio MagniFi Mini AX

Kompaktowy soundbar jest udany wówczas, gdy kreuje dźwięk potężniejszy i swobodniejszy, niż się tego spodziewa większość zainteresowanych tego typu rozwiązaniem. Tak postawione zadanie Magnifi Mini AX wykonuje na medal. Jego główna, centralna część ma tylko 30 cm szerokości i znajdzie się na nią miejsce dosłownie wszędzie, a towarzyszący subwoofer przycupnie dyskretnie, wykonując swoją ciężką robotę z zadziwiającą łatwością. Ale nie chodzi tylko o bas – przestrzeń dźwiękowa jest obszerna, jakby pochodziła ze znacznie większego urządzenia, a klarowność dialogów można poprawić wzmacniając działanie kanału centralnego. Podłączenie i codzienne czynności są łatwe, do dyspozycji są HDMI eARC, Wi-Fi i Bluetooth. Tam, gdzie brakuje miejsca na większe belki, zainstaluj Magnifi Mini AX i niczego nie stracisz.

EISA HOME THEATRE AV RECEIVER 2022–2023

AMPLITUNER KINA DOMOWEGO EISA 2022–2023

Denon AVR-X1700H

Nowoczesny, siedmiokanałowy amplituner AV w przystępnej cenie – w tak prosto zdefiniowanej, ale przecież bardzo ważnej kategorii Denon jest w tym roku wyraźnym zwycięzcą. AVR-X1700H – wyposażony w dekodowanie Dolby Atmos i DTS:X, wybiegające w przyszłość możliwości podłączeniowe, łatwy w obsłudze, grający z przytupem i rozmachem – nie stwarza żadnych praktycznych problemów i ograniczeń. Trzy wejścia HDMI 2.1 wspierające zaawansowane formaty video związane z konsolami do gier następnej generacji jeszcze powiększają zakres jego zastosowań. Zainstalowana platforma HEOS zapewnia strumieniowanie z sieci (w tym odtwarzanie plików hi-res), organizuje pracę strefową, daje dostęp do asystentów głosowych, integruje Bluetooth. AVR-X1700H to wzorcowy przykład świetnej relacji jakości do ceny.”

EISA ALL-IN-ONE LOUDSPEAKER 2022-2023

ZINTEGROWANY SYSTEM GŁOŚNIKOWY EISA 2022-2023

SONUS FABER OMNIA

Nawet jeżeli nie zrobi na tobie wrażenia wygląd Omni i jej podświetlone panele dotykowe, to i tak oczaruje cię brzmienie Sonusa i zaciekawi zestaw funkcji. Dzięki wielogłośnikowej konfiguracji, solidnej amplifikacji i zaawansowanemu procesorowi ten spójny, samodzielny system kreuje przestrzeń dźwiękową właściwą dla tradycyjnego układu dwukanałowego i wykazuje taki sam talent w seansach muzycznych, jak filmowych, wypełniając pomieszczenie dźwiękiem mocnym i czystym. Strumieniowanie obejmuje AirPlay2, Chromecast, Roon, Tidal Connect i Spotify Connect, do podłączenia gramofonu zaprasza wejście phono, a telewizora – HDMI ARC.”

Należy też wspomnieć o drugiej nagrodzie EISA dla marki Sonus faber, za produkt co prawda przez nas nie oferowany, ale na pewno przyczyniający się do wzrostu prestiżu i uznania dla kunsztu akustycznego jej inżynierów:

EISA IN-CAR OEM PREMIUM AUDIO SYSTEM 2022-2023

MASERATI GRECALE Z SYSTEMEM AUDIO SONUS FABER HIGH PREMIUM

Nowy Maserati Grecale jest jednym z najwspanialszych i najbardziej stylowych SUV-ów na rynku, a w samochodzie, w którym perfekcja jest standardem, reprodukcja dźwięku musi jej dorównać. Jest to możliwe dzięki współpracy z włoską marką głośników high-end Sonus faber. System audio High Premium w Grecale składa się z 21 głośników, w tym wysokotonowych z jedwabnymi kopułkami, napędzanych ze wzmacniacza 1285 W, klasy D, z podwójnym procesorem DSP. Dwa różne ustawienia dźwięku, Reference i Extrema, oraz możliwość odtwarzania dźwięku przestrzennego 3D, pozwalają właścicielowi dostosować brzmienie do własnych upodobań, natomiast aplikacja Sonus faber jest wbudowana w system informacyjno-rozrywkowy samochodu, zapewniając intuicyjne sterowanie. Rezultatem jest muzyka na drodze na poziomie high-end.”

Wśród nagrodzonych są równiez produkty, które występują w dystrybucji bądź ofercie Horn Distribution poza granicami Polski, w niektórych krajach, dokąd sięgamy dystrybucją:

EISA BEST VALUE TURNTABLE 2022-2023

GRAMOFON BEST VALUE EISA 2022-2023

ARGON AUDIO TT-4

EISA HOME THEATRE SOLUTION 2022-2023

SYSTEM KINA DOMOWEGO EISA 2022–2023

LOEWE KLANG SYSTEM

Wszystkich laureatów tegorocznych nagród można poznać na stronie EISA pod adresem: www.eisa.eu.

Dystrybucja w Polsce: Horn Distribution S.A. www.horn.eu