Najnowsza seria produktów Audiolab już tu jest!

Najnowsza seria produktów Audiolab już tu jest!

Audiolab to brytyjska firma założona w 1983 roku, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości sprzętu audio. Słynie z tworzenia eleganckich i precyzyjnych urządzeń, takich jak amplitunery, odtwarzacze CD i odtwarzacze streamingowe. Firma stawia na niezawodność i prostotę, co jest odzwierciedleniem filozofii „mniej znaczy więcej”. Audiolab jest znany z niezrównanej jakości dźwięku i innowacyjnych rozwiązań, które docenili użytkownicy na całym świecie. Produkty Audiolab są dostępne w Polsce dzięki dystrybucji firmy Q21.

Osadzony pomiędzy 6000 i 9000, 7000 łączy premium cechy w kategorii cenowej, która jest przystępna dla wielu użytkowników. Najnowsza seria przypomina z budowy serię 6000A, a jednocześnie jest mniejsza niż flagowe modele 9000. Oferując podobną estetykę, nie musimy obawiać się o znaczny przeskok w tym zakresie, a jednocześnie producent zapewnia dźwięk niemalże najwyższej klasy. W najnowszej serii znajdziemy trzy modele, 7000A, czyli wzmacniacz zintegrowany z przetwornikiem cyfrowo-analogowym, 7000N Play, który jest odtwarzaczem strumieniowym, oraz najnowszy transport CD, czyli 7000CDT.

Audiolab nie oszczędza na mocy. Dyskretny wzmacniacz klasy AB w 7000A dostarcza 70 W na kanał do 8 omów. Nowy standard we wzmacniaczach Audiolab wykorzystuje topologię CFB, zapewniając doskonałą liniowość i doskonałą stabilność termiczną, ponieważ prąd bierny jest niezależny od temperatury tranzystorów wyjściowych.

Niezależnie od źródła wejściowego — analogowego, cyfrowego, bezprzewodowego lub telewizyjnego – 7000A został wykonany z takim samym poziomem szczegółów, jakie można oczekiwać od Audiolaba, wszystko z najnowszą technologią, aby być w pełni przygotowanym do pokrycia wielu źródeł, jednocześnie utrzymując cenę, która utrzymuje markę Audiolab na czele jakości dźwięku domowego. Podwójne wejścia analogowe umożliwiają podłączenie odtwarzaczy CD i zewnętrznych przetworników, podwójne wejścia Coax i SPDIF dla źródeł cyfrowych, podczas gdy odbiornik Bluetooth aptX pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Naśladując rosnący trend bezpośredniej integracji elektroniki audio premium w pokoju dziennym, 7000A przenosi łączność na nowy poziom za pomocą wbudowanego połączenia Audio Return Channel (ARC) do użycia z telewizorami — co wprowadza Audiolaba do odtwarzania muzyki opartej na aplikacjach TV i kina domowego. Nie zapominajmy również o bezpośrednim połączeniu z PC poprzez USB.

Audiolab 7000A posiada przetwornik ESS ES9038Q2M.

Audiolab wie, że regularne zapotrzebowanie audiofili na specyfikację i funkcje oznacza, że oczekiwane ulepszenie z poziomu 6000A zaoferuje ulepszony wyświetlacz i interfejs użytkownika. Stąd żywy wyświetlacz IPS 2,8 cala (480 x 640 mm). Prosty w użyciu, ale szczegółowy GUI czerpie żywcem ze struktury w modelu 9000A, ale w bardziej kompaktowym stylu.

7000N Play został wyposażony w technologię DTS Play-Fi, która jest idealnym rozwiązaniem do obsługi multi-room. Możesz strumieniować muzykę z dowolnego urządzenia, telefonów, tabletów, komputerów, czy dysków sieciowych. Aplikacja DTS oferuje pełen dostęp do naszej muzyki z jeszcze większej ilości źródeł. Producent zapewnia dostęp do Spotify, Tidala, HD Tracks, Deezera, Amazon Music, Napstera, KKBox, Siurius XM i jeszcze więcej. Aby zadowolić użytkowników Apple, najnowsza generacja Audiolab 7000N obsługuje AirPlay2 oraz Apple Music.

Wyposażony w nowy ekran IPS o rozmiarze 2,8” z prostym, ale bardzo użytecznym interfejsem graficznym, Audiolab 7000N Play jest w stanie zaprezentować nam informacje takie jak serwis strumieniowy, ustawienia systemu, format, folder, informacje o utworze i więcej. Dla fanów wskaźników możemy ustawić miernik VU, który dostepny jest w formie analogowej i cyfrowej. Jest to najbardziej satysfakcjonująca opcja dla graficznej prezentacji muzyki.

Transport CD, czyli model 7000CDT posiada wysokiej jakości system optyczny i elektroniczny bufor danych dla dokładnego i nieprzerwanego odtwarzania płyt CD. Dzięki technologii, którą poznaliśmy w modelu 9000CDT, 7000CDT pozwala zmniejszać ilość błędów przy odczytywaniu płyt, co pozwala na powrót do porysowanych płyt z naszej kolekcji. Wyjście koaksjalne jest zasilane z oddzielnego sterownika liniowego, co zapewnia jeszcze lepszą jakość sygnału, który trafia do zewnętrznego DACa. Zegar jest kontrolowany przez wysokiej jakości oscylator krystaliczny, co zapewnia niesamowicie niski jitter. Dzięki zastosowaniu tacki o niskim tarciu, ciężkiej aluminiowej obudowy i gumowych nóżkach, 7000CDT świetnie eliminuje wibracje. Napęd został zamontowany oddzielnie, oddzielony elektromagnetycznie oraz z dedykowanym źródłem zasilania. Wszystkie te cechy sprawiają, że sygnał cyfrowy jest świetnie wydobyty z płyty CD i zapewnia niesamowite doznania dźwiękowe.

Wszystkie produkty już dziś są dostępne do odsłuchu i zakupu w sklepie Q21.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

Redakcja: audiomuzofans.pl