NEWS: AudioPhysic – CODEX z technologią PowerTrain

AudioPhysic – CODEX z technologią PowerTrain

W historii marki AUDIO PHYSIC, kolumna CODEX wypracowała sobie zaszczytne miejsce. Dzięki eleganckiej konstrukcji i zastosowaniu wielu specjalistycznych technik udało się konstruktorom pogodzić doskonałą reprodukcję dźwięku z oczekiwaniami dotyczącymi wyglądu kolumny. Aby uzyskać bogaty, głęboki bas będący solidną podstawę, kolumny wymagają określonej objętości obudowy. Kolumna CODEX dzięki swojej inteligentnej architekturze obudowy z powodzeniem rozwiązuje tę sprzeczność. Pomimo swojej objętości, ta czterodrożna kolumna z wyraźnymi konturami i smukłą obudową emanuje atmosferą stylowej elegancji. Szczególnie wykończenie w szkle w połączeniu z jaskrawymi kolorami powoduje, że kolumny sprawiają wrażenie zawieszonych w przestrzeni.

Ze szczególną uwagą potraktowano wewnętrzną budowę. Liczne wsporniki i usztywnienia z pianki ceramicznej o otwartych porach nadają korpusowi CODEX doskonałą stabilność, nie zmniejszając jednocześnie w sposób znaczący objętości wnętrza. Dzięki konstrukcji warstwowej, z trwale elastyczną warstwą pośrednią, obudowa jest idealnie cicha i pozbawiona wibracji co skutecznie przeciwdziała oddziaływaniu elementów konstrukcyjnych obudowy.

W nowej wersji kolumn CODEX zastosowano najnowszą technologię Audio Physic PowerTrain, znaną z flagowego modelu Cardeas. Fundamentem technologii „PowerTrain” jest głośnik średniotonowy HHCM SL. Nowy przetwornik pracuje bez centrującego membranę, dolnego zawieszenia. Dzięki temu, że opór występujący podczas pracy membrany niemal nie istnieje, brak jest kompresji a przetwornik uzyskuje niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość. Głośnik wyposażony jest w podwójny kosz. Membrana przymocowana jest do tłumiącego rezonans kosza z polimerów, który zaledwie w kilku punktach, łączy się z bardzo solidnym koszem aluminiowym do którego przymocowany jest potężny magnes. Kolumny posiadają nowe zoptymalizowane zwrotnice, dopasowane do współpracy z nowym głośnikiem średniotonowym.

Podobnie jak w wypadku kolumny AVANTI, subwoofer kolumny CODEX znajduje się we wnętrzu obudowy. Głośnik o średnicy 27 cm i dużym skoku membrany jest niezwykle wydajny i bez wysiłku wytwarza najniższe częstotliwości. Począwszy od 100 Hz zaczyna pracować 18 centymetrowy głośnik niskośredniotonowy znajdujący się już na froncie. Zaletą takiego podziału zadań jest mocna, pewna i w pełni kontrolowana reprodukcja basów w każdej sytuacji. Co więcej, kolumny CODEX zapewniają znacznie większą swobodę w zakresie ich usytuowania w pomieszczeniu niż kolumny o tradycyjnej konstrukcji – nawet gdy są ustawione blisko ściany, ich brzmienie charakteryzuje się wyraźną strukturą i pełnym rozmachem.

Po raz pierwszy firma Audio Physic oferuje zestaw modernizacyjny do poprzednich modeli. Dla głównego konstruktora Audio Physic, Manfreda Diesterticha, ta oferta doskonale wpisuje się w filozofię firmy: „Dla naszych klientów zakup naszych głośników jest inwestycja w jakość. Dlatego też, o ile jest to technicznie możliwe, oczywistym było dla nas opracowanie zestawu modernizacyjnego, który umożliwi naszym klientom udział w innowacjach bez konieczności wymiany całego głośnika. W ten sposób wkraczamy również na nowe tereny pod względem zrównoważonego rozwoju”.

DANE TECHNICZNE:

Wysokość 1195mm / 47,0″

Szerokość 202mm / 8,0″

Głębokość 370mm / 14,6″

Szerokość trawersów x głębokość 360 x 500 mm / 14,2 x 19,7″

Waga ~ 38 kg (drewno) ~ 44kg (wersja szklana)

Zalecana moc wzmacniacza 40-250W

Impedancja znamionowa 4 omy

Pasmo przenoszenia 28Hz – 40kHz

Efektywność 89dB

Głośnik wysokotonowy HHCT III

Głośnik średniotonowy HHCM SL

Głośniki średnioniskotonowy 170mm aluminium

Głośnik niskotonowy (wewnętrzny) 270mm celuloza

Wyposażenie Maskownica z czarnego szkła i tkaniny, kolce

Electronic International Commerce Sp. z o.o. 02-434 Warszawa ul. Łuki Wielkie 3/5

tel. +48 (022) 594 83 83, fax.+48 (022) 594 83 84 www.eic.com.pl, eic@eic.com.pl