NEWS: AUDIOVECTOR – NOWA SERIA QR SPECIAL EDITION

AUDIOVECTOR – NOWA SERIA QR SPECIAL EDITION

Duński producent znakomitych, nagradzanych na całym świecie kolumn głośnikowych, wprowadził do sprzedaży nową wersję swojej najpopularniejszej serii QR – QR Special Edition.

Celem projektantów w serii QR SE było zaoferowanie najbardziej zaawansowanej technologii w pięknie wykończonych i proporcjonalnych obudowach. QR7 SE oferują brzmienie dociążone, dynamiczne, ale w razie potrzeby subtelne i szczegółowe – jest to również doskonałe rozwiązanie dla wszystkich rodzajów muzyki.

Płyta czołowa naszego głośnika wysokotonowego Gold Leaf Air Motion jest wykonana z pojedynczego płata aluminium lotniczego. Został on precyzyjnie wycięty, piaskowany, szczotkowany, a następnie anodowany w atrakcyjnym kolorze Tungsten Titanium Grey. Z przodu umieściliśmy siatkę dyspersyjną pokrytą różowym złotem, która działa jak filtr S-Stop.

Nowe, poddane podwójnej obróbce kriogenicznej kondensatory miedziane z polipropylenowymi przekładkami są wynikiem wielu godzin odsłuchów, pomiarów i udoskonaleń i są produkowane dla Audiovectora. Zapewniają głośnikom wysokotonowym AMT najlepsze możliwe warunki pracy, dzięki którym brzmią one jeszcze bardziej słodko, szczegółowo i w otwarty sposób. Z kolei zastosowanie obróbki kriogenicznej do okablowania z czystej miedzi oraz materiału tłumiącego Audiovector Nanopore zapewnia płynną i naturalną reprodukcję muzyki.

Głośniki niskotonowe Audiovector Pure Piston z podwójnym magnesem potrafią pracować jak doskonały tłok w kilku oktawach pasma częstotliwości bez zniekształceń – tego typu działanie zwykle spotyka się w przetwornikach z aluminium i diamentu. Oznacza to, że muzyka brzmi ciepło, precyzyjnie i szczegółowo, a jednocześnie dynamicznie i muzykalnie.

Wszystkie nowe modele SE mają subtelne, eleganckie, a jednocześnie bardzo rozpoznawalne plakietki ze złotego mosiądzu na przednich panelach i materiałowych maskownicach i dostępne są w trzech kolorach: jedwabistym białym, ciemnym orzechu i czarnym fortepianowym.

Producent wskazuje na kilka najważniejszych zmian, które wprowadził w serii SE:

➝ Nowe, samodzielnie zaprojektowane kondensatory zapewniają czystszą górę i lepszą szczegółowość.

➝ Poprawione odprowadzanie ciepła przez rezystory w metalowej obudowie zapewnia jeszcze bardziej stabilną impedancję i precyzję przy wysokich mocach.

➝ Wewnętrzne okablowanie poddane obróbce kriogenicznej poprawia dynamikę i szczegółowość.

➝ Strategicznie rozmieszczony materiał tłumiący Nano Pore zwiększa muzykalność średnich tonów.

➝ Optymalizacja bas-refleksu poprawia precyzję basu.

➝ Wysokiej klasy kolce ze stali nierdzewnej z radełkowanymi nakrętkami oznaczają łatwiejszą mikroregulację wysokości.

W skład nowej serii wchodzą kolumny podłogowe QR 7 SE QR 5 SE i QR 3 SE, głośnik podstawkowy QR 1 SE, kolumna centralna QR C SE, kolumny naścienne QR Wall SE oraz subwoofer QR Sub SE. Dzięki temu można złożyć dowolny system kina domowego.