NEWS: Białe wersje Rega Planar 6/8/10

Nie tylko świetne brzmienie, ale też wygląd. Dokładnie to oferują trzy najwyższe modele z linii Planar wśród gramofonów Regi. W końcu sprzęty audio traktujemy obecnie również jako elementy wyposażenia wnętrz, więc warto zadbać o to, by były one odpowiednio dopasowane. Rega wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza do oferty modele Rega Planar 6, Rega Planar 8 oraz Rega Planar 10 w białym kolorze.

Rega Planar 6 to pierwszy z odświeżonych wizualnie modeli. Nowa wersja wyposażona jest w nowy silnik 24 V, niestandardowe koło pasowe, a także posiada jednoczęściowy sub-talerz z obrabianego aluminium. Planar 6 wyposażony jest w ramię RB330 i dwuwarstwowy talerz ze szkła Float. Możemy zakupić go w kilku wersjach; bez wkładki lub z wkładkami Exact, Ania oraz Ania Pro. W zestawie znajduje się też zasilacz Neo MK2, który zapewnia wygodny wybór prędkości z precyzyjną regulacją i zaawansowaną kontrolę antywibracyjną.

Rega Planar 8 została z kolei zainspirowana modelem flagowym, Naiad. Producent użył niesamowicie zaawansowanych materiałów i rozwiązań technicznych, w tym ultra lekkiej plinty. Została ona wykonana z użyciem lotniczej pianki poliuretanowej Tancast 8, która znajduje się między dwoma warstwami laminatu wysokociśnieniowego. Zastosowany HPL jest wyjątkowo cienki i bardzo sztywny. Silnik również posiada wiele wspólnego z tym, który został wyposażony w modelu Rega Naiad. Każdy silnik jest również ręcznie dostrajany, aby dopasować go do zasilacza Neo.

Ramię RB880 jest również całkowitą nowością, do której został wprowadzony ulepszony, pionowy zespół łożysk. Został on skonstruowany przy pomocy aluminium i stali nierdzewnej o niskiej masie. Zapewnia to znacznie poprawioną stabilność i sztywność. Dzięki cieńszej wadze równoważącej nowe ramie zapewnia też lepszą regulację i kompatybilność.

Podobnie jak niższy model, Planara 8 możemy zakupić bez wkładki lub z wkładkami Ania, Ania Pro oraz Apheta 3.

Rega Planar 10 to najwyższy model z serii. Również został on zainspirowany modelem Naiad. Już przystępując do projektowania nowego wydania Planara 10, producent zdecydował, że nie będzie to po prostu ewolucja. To esencja Naiad, ale w przystępniejszej cenie.

Rega zastosowała tutaj egzotyczne materiały, które dążą do zmniejszenia masy i zwiększenia sztywności. Dochodzą do tego innowacje w zakresie łożysk, sub-platera, silnika i paska napędowego. Zapewniają one większą dokładość w prędkości, co ma bezpośredni wpływ na jakość dźwięku.

Ramię zastosowane w RP10 to RB3000, które posiada nową obudowę o niskiej masie. Mamy do czynienia z całkowicie nowym zespołem łożyska, które ma niższą masę. Górny wspornik został wykonany z ceramiki, która zapewnia lepszą sztywność i dokładność, co tworzy idealną platformę między ramieniem a łożyskiem.

Podobnie jak wcześniejsze modele, Regę Planar 10 możemy zakupić bez wkładki lub z wkładkami Apheta 3 oraz Aphelion 2.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty!

https://www.q21.pl/product/search?query=bialeplanary