NEWS: Davis Acoustics Ariane – nowa seria

Davis Acoustics Ariane – nowa seria

Miło nam poinformować, że francuska firma Davis Acoustics wprowadza zupełnie nową serię produktów. Seria Ariane zastępuje w ofercie dwie bardzo dobrze znane, uznane i nagradzane serie: Balthus i Discovery, tym samym stając się serią otwierającą ofertę Davisa, czyli tą najbardziej budżetową.


W skład serii Davis Acoustics Ariane wchodzą:

 • dwa modele kolumn podłogowych:
  Davis Acoustics Ariane 7 (5 590 PLN / para)
  Davis Acoustics Ariane 5 (4 190 PLN / para)
 • dwa modele kolumn podstawkowych:
  Davis Acoustics Ariane 2 (2 790 PLN / para)
  Davis Acoustics Ariane 1 (1 390 PLN / para)
 • dwa modele głośników centralnych:
  Davis Acoustics Ariane C2 (2 390 PLN / szt.)
  Davis Acoustics Ariane C (1 390 PLN / szt.)
 • model dedykowany do systemu Dolby Atmos:
  Davis Acoustics Ariane A (2 390 PLN / para)

Serię Davis Acoustics Ariane charakteryzuje wyjątkowo korzystny stosunek jakości do ceny. Oferują bardzo dojrzałe i zrównoważone brzmienie oraz rewelacyjną jakość wykonania, biorąc pod uwagę ten przedział cenowy. Każdy model serii Ariane występuje w trzech modnych wariantach kolorystycznych.

W tym pułapie cenowym w zakresie brzmienia konstrukcje te oferują wyjątkowo szybkość, muzykalność oraz nasycenie naturalną średnicą pasma. To prawdziwa francuska szkoła brzmienia, która dzięki swej wszechstronności doskonale nadaje się do współpracy ze wzmacniaczami lampowymi, tranzystorowymi oraz cyfrowymi.

Poznaj pełną ofertę serii Davis Acoustics Ariane:

Kolumny podłogowe Davis Acoustics Ariane 7

Kolumny podłogowe Davis Acoustics Ariane 7 są nową konstrukcją w ofercie Davis Acoustics stworzoną do słuchania w pomieszczeniach 35 m2 oraz większych. Kolumny te mają podobną brzmieniową charaktersytykę co model Davis Acoustics Ariane 5, lecz cechuje je znacznie większa ekspresja w zakresie niskich tonów. Scena dźwiękowa staje się jeszcze szersza i bardziej realistczna. Impedancja tych kolumn nigdy nie spada poniżej 4 ohmów co znacząco ogranicza możliwość przegrzania lub nawet spalenia wzmacniacza. Dźwięk wydobywający się z tych głośników jest niezwykle płynny oraz bardzo detaliczny – dzięki zastosowaniu nowych tweeterów.

Davis Acoustics Ariane 7 jest wyposażona w 4 przetworniki:

 • dwa niskotonowe o średnicy 16,5 cm (6,5’’) ze specjalnej mieszanki celulozowej napędzanej przez potężny magnes o średnicy rdzenia 22 mm. W efekcie daje to szybki i głęboki bas,
 • średniotonowy o średnicy 16,5 cm (6,5’’) ze specjalnie tkanego włókna szklanego, dla uzyskania obfitych i detalicznych partii wokalnych,
 • wysokotonowy z miękką kopułką o średnicy 20 mm ze specjalnej mieszanki celulozowej, co zapewnia dostarczenie bardzo wielu szczegółów bez agresywnej szorstkości.

Model Davis Acoustics Ariane 7 wyposażony jest ponadto w walec umiejscowiony pod dolną – przednią częścią kolumny, dzięki temu kolumny pochylone są ku tyłowi dla zachowania pełnej liniowości dźwięku.

Wykończenie w kolorach: czarnym (z czarną maskownicą), orzechowym (z białym frontem oraz szarą maskownicą) oraz jasnego dębu (z czarnym frontem i czarną maskownicą).

DANE TECHNICZNE:

– Bass reflex: okrągły otwór z przodu obudowy
– Moc znamionowa: 100 W
– Moc maksymalna: 180 W
– Liczba kanałów: 3
– Liczba głośników: 4
– Skuteczność: 93 dB
– Pasmo przenoszenia: 37 – 20000 Hz
– Głośnik wysokotonowy: 20 mm tkanina
– Głośnik średniotonowy: 17 cm tkane włókno szklane
– Głośnik niskotonowy: 2 x 17 cm mieszanka celulozowa
– Impedancja: 4 minimum
– Częstotliwość odcięcia: 300-3000 Hz
– Wymiary (cm): 103 (wysokość) x 19 (szerokość) x 31 (głębokość)
– Waga (kg): 17 (sztuka)

Kolumny podłogowe Davis Acoustics Ariane 5

Kolumny podłogowe Davis Acoustics Ariane 5 są techniczną i technologiczną ewolucją modelu MAYA, który był wielokrotnie nagradzanym produktem Davis Acoustics. W serii Ariane zastosowane nowe przetworniki niskotonowe charakteryzujące się lepszą propagacją niższych rejestrów, przez co scena dźwiękowa staje się szersza i bardziej realistyczna. Wrażenia te, dodatkowo wsparte są poprzez zastosowanie nowego, bardziej detalicznego tweetera.

Davis Acoustics Ariane 5 jest wyposażona w 3 przetworniki:

 • niskotonowy o średnicy 16,5 cm (6,5’’) ze specjalnej mieszanki celulozowej napędzanej przez potężny magnes o średnicy rdzenia 37 mm. W efekcie daje to szybki i kontrolowany bas,
 • średniotonowy o średnicy 16,5 cm (6,5’’) ze specjalnie tkanego włókna szklanego, dla uzyskania obfitych i detalicznych partii wokalnych,
 • wysokotonowy z miękką kopułką o średnicy 20 mm ze specjalnej mieszanki celulozowej co zapewnia dostarczenie bardzo wielu szczegółów bez agresywnej szorstkości.

Dla uzyskania optymalnych warunków odsłuchowych, a w tym bardzo dużej sceny dźwiękowej rekomendujemy rozstawienie kolumn w odległości 3 metrów od siebie. Dzięki otworowi bass-reflex umieszczonemu z przodu kolumn, ich ustawienie nie będzie wymagało odstawienia ich od ściany i nie będzie nastręczało trudności akustycznych.

Wykończenie w kolorach: czarnym (z czarną maskownicą), orzechowym (z białym frontem oraz szarą maskownicą) oraz jasnego dębu (z czarnym frontem i czarną maskownicą).

DANE TECHNICZNE:

– Bass reflex: okrągły otwór z przodu obudowy
– Moc znamionowa: 80 W
– Moc maksymalna: 150 W
– Liczba kanałów: 3
– Liczba głośników: 3
– Skuteczność: 92 dB
– Pasmo przenoszenia: 42 – 20000 Hz
– Głośnik wysokotonowy: 20 mm celuloza
– Głośnik średniotonowy: 17 cm tkane włókno szklane
– Głośnik niskotonowy: 17 cm mieszanka celulozowa
– Impedancja: 4 minimum
– Częstotliwość odcięcia: 300-3000 Hz
– Wymiary (cm): 90 (wysokość) x 19 (szerokość) x 26,2 (głębokość)
– Waga (kg): 13 (sztuka)

Kolumny podstawkowe Davis Acoustics Ariane 2

Davis Acoustics Ariane 2 to większa siostra Ariane 1. Dzięki głośnikowi średnio-niskotonowemu o średnicy 17 cm (zamiast 13 cm) i głośnikowi wysokotonowemu, nieco cieńszemu i bardziej szczegółowemu (średnica cewki 19 mm), zapewnia szersze pasmo w dwóch zakresach częstotliwości. Zapewnia więcej basu i bardziej szczegółową górę pasma, dzięki czemu słuchanie jest bardziej realistyczne. Ten kompaktowy i łatwy w napędzeniu głośnik charakteryzuje się pięknym otwarciem dźwięku i wystarczającą mocą wyjściową, aby można było go zestawić z wieloma wzmacniaczami. Laboratorium DAVIS pracowało nad uzyskaniem bardzo liniowej krzywej, aby uniknąć podkreślania jednej części częstotliwości na rzecz drugiej. Zapewnia to długie godziny słuchania bez zmęczenia słuchu. Davis Acoustics Ariane 2 wyposażony jest w antypoślizgowe podkładki, które lekko odchylają głośnik do tyłu. Oprócz efektu estetycznego umożliwia to ustawienie początków cewek obu przetworników w płaszczyźnie pionowej. Poprawia się wówczas propagację dźwięku.

Z estetycznego punktu widzenia model dostępny jest w trzech różnych wersjach: orzech (biały przód i orzechowe boki), jasny dąb (z czarnym frontem) i bardziej dyskretne czarne wykończenie. Osłony ochronne są zaokrąglone, co zapewnia nowoczesny efekt estetyczny.

Davis Acoustics Ariane 2 to obudowa z otworem typu bass-refleks, którego dekompresja skierowana jest do tyłu. Wskazane jest również pozostawienie odległości około 30 cm od ściany.

DANE TECHNICZNE:

– Bass reflex: okrągły otwór z tyłu obudowy
– Moc znamionowa: 90 W
– Moc maksymalna: 120 W
– Liczba kanałów: 2
– Liczba głośników: 2
– Skuteczność: 90 dB
– Pasmo przenoszenia: 48 – 22000 Hz
– Głośnik wysokotonowy: 25mm celuloza
– Głośnik średnio-niskotonowy: 17 cm tkane włókno szklane
– Impedancja: 5 minimum
– Częstotliwość odcięcia: 3500 Hz
– Wymiary (cm): 34 (wysokość) x 20,5 (szerokość) x 26 (głębokość)
– Waga (kg): 6,2 (sztuka)

Kolumny podstawkowe Davis Acoustics Ariane 1

Kolumy podstawkowe Davis Acoustics Ariane 1 to najbardziej kompaktowa konstrukcja z całej serii Ariane, w której zostosowano wiele zaawansowanych technologicznie rozwiązań. W głośniku średnio-niskotonowym zastosowano włókno szklane, a specjalnie zaprojektowana zwrotnica zapewnia bardzo liniowy dźwięk i balans w podzakresach pasma. Kolumna od pierwszych chwil daje przyjemność z odsłuchu i w żaden sposób nie męczy. 

Kolumna Davis Acoustics Ariane 1 wyposażona jest w system montażowy na tylnej ściance oraz terminale akceptujące banany, widły lub terminację bez konfekcji, dzięki czemu można je podłączyć do każdego wzmacniacza. Kolumny można powiesić na ścianie, postawić na meblach lub standach. Wykończenie w kolorach: czarnym (z czarną maskownicą), orzechowym (z białym frontem oraz szarą maskownicą) oraz jasnego dębu (z czarnym frontem i czarną maskownicą).

DANE TECHNICZNE:

– Bass reflex: okrągły otwór z przodu obudowy
– Moc znamionowa: 80 W
– Moc maksymalna: 110 W
– Liczba kanałów: 2
– Liczba głośników: 2
– Skuteczność: 88 dB
– Pasmo przenoszenia: 55 – 20000 Hz
– Głośnik wysokotonowy: 25 mm tkanina
– Głośnik średnio-niskotonowy: 13 cm tkane włókno szklane
– Impedancja: 5 minimum
– Częstotliwość odcięcia: 4000 Hz
– Wymiary (cm): 28 (wysokość) x 16 (szerokość) x 20 (głębokość)
– Waga (kg): 6,2 (sztuka)

Głośnik centralny Davis Acoustics Ariane C2

Davis Acoustics Ariane C2 to głośnik centralny do połączenia z innymi głośnikami z serii Davis Acoustics Ariane w konfiguracji kina domowego. Ten głośnik o dużych rozmiarach to 3-drożna konstrukcja z 4 przetwornikami. W porównaniu do swojej młodszej „siostry” (modelu Davis Acoustics Ariane C), średnica i głośnik wysokotonowy znajdują się w tej samej osi pionowej, co sprawia, że ​​odsłuch jest mniej dyrektywny. Słuchacz lepiej odbiera dialogi, nawet jeśli nie siedzi idealnie w osi głośnika. Model Davis Acoustics Ariane C2 wyposażony jest w dwa głośniki niskotonowe z celulozy, głośnik średniotonowy z włókna szklanego i celulozowy głośnik wysokotonowy o średnicy 20 mm. Ten kanał centralny jest idealnie jednorodny z głośnikami podłogowymi Davis Acoustics Ariane 5 lub Davis Acoustics 7, aby uzyskać spójną scenę dźwiękową. 

Laboratorium DAVIS pracowało nad uzyskaniem bardzo liniowej krzywej, aby uniknąć podkreślania jednej części częstotliwości na rzecz drugiej. Zapewnia to długie godziny słuchania bez zmęczenia słuchu. Davis Acoustics Ariane C2 wyposażony jest w antypoślizgowe podkładki, które lekko odchylają głośnik do tyłu. Oprócz efektu estetycznego umożliwia to ustawienie początków cewek obu przetworników w płaszczyźnie pionowej. Poprawia się wówczas propagację dźwięku.

Z estetycznego punktu widzenia model dostępny jest w trzech różnych wersjach: orzech (biały przód i orzechowe boki), jasny dąb (z czarnym frontem) i bardziej dyskretne czarne wykończenie. Osłony ochronne są zaokrąglone, co zapewnia nowoczesny efekt estetyczny.

DANE TECHNICZNE:

– Bass reflex: dwa okrągłe otwory z tyłu obudowy
– Moc znamionowa: 100 W
– Moc maksymalna: 130 W
– Liczba kanałów: 3
– Liczba głośników: 4
– Skuteczność: 92 dB
– Pasmo przenoszenia: 43 – 22000 Hz
– Głośnik wysokotonowy: 20 mm celuloza
– Głośnik średniotonowy: 8 cm tkane włókno szklane
– Głośnik niskotonowy: 2×17 cm celuloza
– Impedancja: 4 minimum
– Częstotliwość odcięcia: 350/3500 Hz
– Wymiary (cm): 23,5 (wysokość) x 52 (szerokość) x 28 (głębokość)
– Waga (kg): 11,8 (sztuka)

Głośnik centralny Davis Acoustics Ariane C

Głośnik centralny Davis Acoustics Ariane C  to konstrukcja stanowiąca uzupełnienie serii Ariane dla systemów kina domowego. Jest wyposażona w trzy przetworniki:

 • 2 przetworniki o średnicy 13 cm (5’’) ze specjalnie tkanego włókna szklanego, dla uzyskania obfitych i detalicznych partii wokalnych, napędanych przez potężny magnes o średnicy rdzenia 25 mm,
 • wysokotonowy z miękką kopułką o średnicy 25 mm ze specjalnej mieszanki materiałowej co zapewnia dostarczenie bardzo wielu szczegółów bez agresywnej szorstkości. 

Poza tym w konstrukcji tej kolumny zastosowano te same technologie i podzespoły dla uzyskania pełnej homogeniczności dźwięku. Przy wykorzystaniu kolumn Davis Acoustics Ariane 7 lub Davis Acoustics Ariane 5 w zestawie kina domoweo, niezbędnym jest umieszczenie kolumny Davis Acoustics Ariane C pośrodku, najlepiej tuż pod telewizorem.

Wykończenie w kolorach: czarnym (z czarną maskownicą), orzechowym (z białym frontem oraz szarą maskownicą) oraz jasnego dębu (z czarnym frontem i czarną maskownicą).

DANE TECHNICZNE:

– Bass reflex: okrągły otwór z przodu obudowy
– Moc znamionowa: 80 W
– Moc maksymalna: 110 W
– Liczba kanałów: 2
– Liczba głośników: 3
– Skuteczność: 90 dB
– Pasmo przenoszenia: 55 – 20000 Hz
– Głośnik wysokotonowy: 25 mm tkanina
– Głośnik średniotonowy: 2×13 cm tkane włókno szklane
– Impedancja: 4 minimum
– Częstotliwość odcięcia: 3000 Hz
– Wymiary (cm): 16,5 (wysokość) x 40 (szerokość) x 20 (głębokość)
– Waga (kg): 5 (sztuka)

Davis Acoustics Ariane A

Głośniki efektowe do Dolby Atmos Davis Acoustics Ariane A

Davis Acoustics Ariane A to model dedykowany do konfiguracji Dolby Atmos, który można postawić na kolumnie podłogowej Davis Acoustics Ariane 5 lub Davis Acoustics Ariane 7. Jego silne nachylenie będzie ukierunkowywać dźwięk w stronę sufitu, który odbije go ponownie w stronę ziemi. Wszystkie techniczne i estetyczne cechy serii Davis Acoustics Ariane zostały zachowane, a mianowicie zupełnie nowy głośnik wysokotonowy z papierową kopułką i zawieszenie piankowe z 20 mm rdzeniem, 13 cm głośnik niskotonowy/średniotonowy z włókna szklanego, wysokiej klasy wykończenie w 3 współczesnych kolorach i zaokrąglona maskownica. Ten kompaktowy głośnik jest łatwy w napędzeniu, charakteryzuje się otwartym dźwiękiem i wystarczającą mocą wyjściową, aby można go było powiązać z wieloma amplitunerami kina domowego. Laboratorium DAVIS pracowało nad uzyskaniem bardzo liniowej krzywej, aby uniknąć podkreślania jednej części częstotliwości na rzecz drugiej. Zapewnia to długie godziny słuchania bez zmęczenia.

Głośnik wyposażony jest również w system montażu tylnego, który pozwala również na ustawienie produktu przy ścianie, w „klasycznym” trybie surround.

DANE TECHNICZNE:

– Bass reflex: brak, obudowa zamknięta
– Moc znamionowa: 80 W
– Moc maksymalna: 110 W
– Liczba kanałów: 2
– Liczba głośników: 2
– Skuteczność: 88 dB
– Pasmo przenoszenia: 60 – 22000 Hz
– Głośnik wysokotonowy: 20 mm celuloza
– Głośnik średniotonowy: 13 cm tkane włókno szklane
– Impedancja: 5 minimum
– Częstotliwość odcięcia: 3500 Hz
– Wymiary (cm): 19 (wysokość) x 26 (szerokość) x 19 (głębokość)
– Waga (kg): 2,8 (sztuka)

Davis Acoustics Ariane na DNA • AUDIO – https://www.dna.audio/produkty/davis-acoustics/seria-ariane

Davis Acoustics Ariane na Davis Acoustics Polska – https://www.davisacoustics.pl/produkty/seria-ariane