NEWS: Musical Fidelity – MX-STREAM

Musical Fidleity wprowadza do swojej oferty streamer MX-STREAM. Firma zawsze tworzyła produkty, które są w stanie utrzymać najwyższy standard odtwarzania przez długi, długi czas. Wiele klasyków MF wciąż znajduje się w rękach swoich dumnych właścicieli i jest dowodem na sukces jej filozofii projektowania.

MX-STREAM został opracowany w zgodnie z tradycją firmy. Ma doskonałe parametry techniczne, ale także świetnie brzmi. By stać się całkowicie wiernym duchowi Musical Fidelity urządzenie musi mieć ciepłe przejrzyste i niewiarygodnie szczegółowe brzmienie. Takie właśnie oferuje nowy streamer.

Przegląd i konstrukcja sprzętu

MX-Stream jest uniwersalnym urządzeniem sieciowym, umożliwiającym przesyłanie strumienia danych z dowolnego serwisu internetowego lub sieciowego do zintegrowane wzmacniacza lub przetwornika cyfrowo-analogowego. Wszystko czego potrzebujesz to wejście USB Class 2.0 Audio.

Cyfrowe obwody audio w MX-Stream zostały zaprojektowane od podstaw. Zastosowano w nich zaawansowany system zegara taktującego, w którym nawet główny procesor jest obsługiwany przez zegar zoptymalizowany pod kątem audio, co jest niespotykane w typowych rozwiązaniach streamingowych, gdyż działają one ze standardowymi zegarami CPU, takimi jak w zwykłych komputerach. Każdy przychodzący sygnał cyfrowy jest oczyszczany. We wszystkich plikach audio, wchodzących i wychodzących z urządzenia wyeliminowano niepożądane szumy, które można znaleźć w standardowych urządzeniach streamingowych. Dzięki zoptymalizowanemu oprogramowaniu udało się doprowadzić wydajność konstrukcji do granic możliwości. Wszystko to zaowocowało powstaniem pierwszego streamera o niemal zerowym jitterze.

Konstrukcja o otwartej architekturze

Nowy MX-STREAM zbudowany jest tak że nawet za 10 lat będzie tak samo przydatny jak dzisiaj, ponieważ może obsługiwać dowolne oprogramowanie typu open source. Wykorzysta ten sam rewelacyjny projekt sprzętu i nadal będzie idealnym transportem strumieniowym. Oczywiście na razie możesz je po prostu rozpakować i podłączyć, a będzie gotowe do odtwarzania strumieniowego. Wbudowany system operacyjny i oprogramowanie są skonfigurowane tak, aby od samego początku umożliwiać przesyłanie cyfrowego dźwięku 1:1 do wybranego przetwornika DAC USB. Nie musisz się o nic martwić, wykonaliśmy dla Ciebie całą konfigurację. Możesz cieszyć się charakterystycznym dźwiękiem Musical Fidelity bez dogłębnej znajomości technologii dźwięku cyfrowego. Jednak wszyscy doświadczeni użytkownicy znajdą dostępne zaawansowane opcje, które pozwolą dostosować działanie do swoich dokładnych specyfikacji i uzyskać pełną kontrolę nad tym, co robi ich system. To high-end dostępny na wyciągnięcie ręki.

Elastyczność i możliwości sterowania

MX-Stream może być sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, dowolnej przeglądarki internetowej i można do niego podłączyć ekrany HDMI lub dotykowe. Pełen certyfikat Roon-Ready, obsługa wszystkich dostępnych obecnie bezstratnych serwisów strumieniowych wysokiej rozdzielczości i formatów hi-res (do 32bit/384kHz i DSD256) oraz standardowe funkcje sieciowe, takie jak obsługa NAS, obsługa dysków twardych USB, UPNP/DLNA, Bluetooth, Shareport (dla urządzeń z systemem iOS), web-radio, zgrywanie płyt CD z automatycznym tagowaniem i automatycznym indeksowaniem biblioteki muzycznej, zapewniają niezrównaną wszechstronność.

Idealny towarzysz

Jako samodzielne urządzenie, MX-STREAM jest doskonałym dodatkiem do każdego wzmacniacza zintegrowanego lub przetwornika cyfrowo-analogowego z wejściem USB B. Technologia zastosowana w MX-Stream jest nie tylko najwyższej klasy, ale każdy obwód analogowy we wzmacniaczach zintegrowanych wykazuje zwiększoną wydajność, gdy obwody cyfrowe i zasilacze są odseparowane od obwodów analogowych. Oddzielając od siebie streamer i wzmacniacz, możemy osiągnąć łatwiej wspaniały dźwięk high-end i to po przystępnej cenie.

Electronic International Commerce Sp. z o.o. 02-434 Warszawa ul. Łuki Wielkie 3/5 tel. +48 (022) 594 83 83, fax.+48 (022) 594 83 84 www.eic.com.pl, eic@eic.com.pl