NEWS: Nowość – Revival Audio Atalante 4

Revival Audio Atalante 4

Po bardzo udanym debiucie kolumn Atalante 5 oraz Atalante 3, francuski producent kolumn Revival Audio wprowadza nowy model kolumn tej serii – Revival Audio Atalante 4. Oferta ta wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu klientów na doskonale brzmiące zestawy głośnikowe, jednakże w mniejszej niż Atalante 5 obudowie. Revival Audio Atalante 4 to kolumny o bardziej klasycznym wyglądzie, zachowujące brzmieniowy charakter serii Atalante.

WYJĄTKOWA WYDAJNOŚĆ, NIEZRÓWNANY BALANS

Od debiutu serii ATALANTE we wrześniu 2022 roku każdy produkt tej serii pozostawił niezatarte wrażenie zarówno na słuchaczach, jak i recenzentach. Teraz, po półtora roku oczekiwania, pojawia się Revival Audio Atalante 4, by zdefiniować perfekcję wydajności i uzupełnić rodzinę produktów ATALANTE.

Revival Audio Atalante 4 ugruntowane jest w brzmieniowym dziedzictwie poprzednich głośników z serii ATALANTE, jednocześnie podnosząc granice za pomocą nowych innowacji. Ten pięknie zaprojektowany głośnik podłogowy łączy klasyczne detale projektowe z nowoczesną estetyką, co czyni go stylowym dodatkiem do dużych i małych pomieszczeń. Revival Audio Atalante 4 harmonizuje z charakterystyką brzmieniową serii ATALANTE, tak że nawet po całym dniu słuchania nie mamy dość.

Doświadcz niespotykanej doskonałości dźwięku i równowagi w jej najlepszym wydaniu z Revival Audio Atalante 4.

SENSACYJNA MIESZANKA STYLU I DIZAJNU Skrzyżowanie dźwięku i stylu.

W Revival Audio rozumiemy znaczenie relacji między sztuką, a dźwiękiem. Naszym zamiarem było pobudzenie więcej niż tylko zmysłów słuchowych. Chcieliśmy by Revival Audio Atalante 4 stały się prawdziwymi dziełami sztuki sensorycznej, które będą przyjemne zarówno dla uszu, jak i oczu. Poprzez starannie zbalansowane połączenie stylów francuskiego i japońskiego, Revival Audio Atalante 4 jest jednocześnie produktem nawiązującym zarówno do stylu współczesnego, jak i klasycznego Vintage. W bliskiej współpracy z A+A Cooren Design Studio, nagrodzonym Le French Design 100 Award francuskim studiem w Paryżu, udało nam się ożywić to prawdziwe dzieło sztuki. Na pierwszy rzut oka, design z paskiem i węzłem od razu przyciąga uwagę również dzięki zdobieniu grawerowanym laserowo logo Revival Audio. Ale to, co naprawdę przyciąga wzrok, to zestaw stylizowanych nóżek, z funkcjonalnością łatwej regulacji, podkreślających wizualny charakter głośnika. Wreszcie, wyselekcjonowana okleina orzechowa i dwuczęściowa maskownica sprawiają, że nasze oczy i uszy osiągają synergię w obcowaniu z tą kolumną – która dla wielu może stać się wyznacznikiem szyku i dźwiękowego stylu.

ZAPEWNIENIE DŹWIĘKOWEJ OBFITOŚCI Na nowo zdefiniowaliśmy dźwiękową innowacyjność.

Revival Audio Atalante 4 to model 3-drożny wyposażony w 28-milimetrowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką oraz wbudowaną opatentowaną technologią Revival Audio ARID (Anti Reflection Inner Dome), która może absorbować do 95% rezonansu w komorze. Ustanawiając nowe standardy dla głośników klasy premium, Revival Audio Atalante 4 wprowadza pierwszy w branży głośnik średniotonowy 5-calowy z konstrukcją BSC (Basalt Sandwich Construction). Współpracując z dwoma 7-calowymi głośnikami niskotonowymi BSC, ten głośnik premium osiąga subtelny balans między sztywnością a lekkością konstrukcji, dostarczając najwyższą symetrię dźwięku. Dzięki wyjątkowej konstrukcji i potencjale w zakresie tłumienia, zaimplementowane przetworniki zapewniają naturalną, szybką i płynną modulację ze znakomitą dynamiką basu. Szczytem osiągnięć Revival Audio Atalante 4 jest jego ręcznie opracowana zwrotnica – wynik dziesięcioleci doświadczeń (staranne dostrojona „na-ucho”). Wzbogacając doświadczenie dźwiękowe, Revival Audio Atalante 4 zawiera najlepsze w swojej klasie komponenty, w tym prestiżowe kable Van den Hul Skyline Hybrid. Jako wisienka na torcie, zaimplementowany zestaw nóżek premium spike nie tylko poprawia estetykę głośnika, ale również zapewnia stabilność funkcjonalną, umożliwiając łatwą mikro regulację wysokości. Revival Audio Atalante 4 to więcej niż tylko głośnik klasy premium. To doświadczenie audio i wizualne, które przenosi słuchacza na kolejny, lepszy poziom. Dzięki swojej wyjątkowej wydajności i niezrównoważonemu balansowi, ten najnowocześniejszy głośnik podłogowy zaprasza Cię do zanurzenia się w świecie, w którym sztuka i dźwięk istnieją w równowadze i idealnej harmonii.

Dane techniczne: 

 • Typ: 3-drożna kolumna głośnikowa podłogowa
 • Głośniki:
  • 28mm głośnik wysokotonowy z miękką kopułką wyposażony w opatentowaną technologię RevivalAudio ARID (Anti Reflection Inner Dome) z dużą tylną komorą o niskiej częstotliwości rezonansowej 650 Hz
  • 13,5cm głośnik średniotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
  • 2x18cm głośnik niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
 • Pasmo przenoszenia (+/- 3dB): 38 – 26 000 Hz (-3dB)
 • Skuteczność: (2.83V/1m): 89dB
 • Impedancja nominalna: 4 Ohm
 • Impedancja minimalna: 3.2 Ohm (120Hz)
 • Częstotliwość podziału: 550Hz/3.0kHz
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: od 30W do 200W
 • Rekomendowana wielkość pomieszczenia: od 30 do 50m2
 • Wymiary: (wys. x szer. gł.): 1200 x 345 x 395 mm
 • Waga netto (szt.): 38kg

Cena za parę: 17 890 PLN

Dostępność: przełom marca i kwietnia

LINK do produktu na DNA • AUDIO – https://www.dna.audio/produkty/revival-audio/revival-audio-atalante-4