NEWS: Premiera najnowszych kolumn Rega AYA

Firma Rega jest renomowanym brytyjskim producentem sprzętu audio, znana ze swojego zaangażowania w tworzenie wysokiej jakości urządzeń audiofilskich. Została założona w 1973 roku w Wielkiej Brytanii przez Roya Gandy’ego, który był nie tylko założycielem, ale również głównym inżynierem firmy. Od samego początku Rega skupiała się na projektowaniu i produkcji gramofonów oraz akcesoriów audio, które zdobyły uznanie audiofilów na całym świecie.

Roy Gandy i Tony Relph, współzałożyciel firmy, mieli wizję tworzenia sprzętu audio o wyjątkowej jakości dźwięku, który dostępny byłby dla szerokiego grona miłośników muzyki. Dzięki tej pasji oraz długoletniemu doświadczeniu Rega zyskała uznanie jako producent z ikonicznym podejściem do tworzenia nowych produktów, zachowując przy tym świetną jakość brzmienia, a także jego klasyczną sygnaturę. To ona sprawiła, że brytyjski producent dalej jest tak znany.

Najnowszym produktem firmy nie jest gramofon, wzmacniacz, czy przedwzmacniacz, a nowe kolumny podłogowe, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na kolumny z najwyższego segmentu. Mimo to są one dostępne w przystępnej cenie, co pozwoli wielu osobom ustawić je w swoim systemie.

Kolumny AYA, opracowywane przez ponad dziesięć lat przez zespół projektantów Rega pod kierownictwem naszego założyciela Roya Gandy’ego, zapewniają szczegółowy, zrównoważony dźwięk bez względu na gatunek muzyczny, którego słuchasz. Wykorzystując zaprojektowane przez Regę, ręcznie wykonane przetworniki, w połączeniu z naszym głośnikiem wysokotonowym ZRR i nową zwrotnicą, zapewniają najwyższej jakości brzmienie dopracowane przez naszych doświadczonych inżynierów. Wyrzeźbione obudowy i niezwykłe nóżki tworzą atrakcyjny, efekt, który dodaje wyjątkowego wyglądu i sprawia, że kolumna sprawia wrażenie, jakby się unosiła.

Po dekadzie prób i rozwoju narodziły się kolumny Rega AYA. Umieszczone w unikalnej, wyprodukowanej w Wielkiej Brytanii obudowie formowanej z GRC (cementu wzmocnionego włóknem szklanym), gdzie włókna szklane tworzące konstrukcję zmniejszają wagę, jednocześnie zwiększając integralność strukturalną tej 2,5-drożnej kolumny. Technika ta tworzy idealną obudowę głośnika, która zwiększa wydajność, oferując jednocześnie wyjątkowy stosunek jakości do ceny. Dzięki połączeniu nowej obudowy i konfiguracji jednostki napędowej, głośniki AYA zapewniają precyzyjne odtwarzanie niskich tonów oraz charakterystyczne dla marki Rega średnie i szczegółowe wysokie tony.

Niestandardowa obudowa GRC (cement wzmocniony włóknem szklanym)

Obudowa pasmowo-przepustowa

System 2,5-drożny

Zaprojektowany przez Regę przetwornik wysokotonowy ZRR

5″ ręcznie wykonany przetwornik średnio-niskotonowy MX-125

7″ ręcznie wykonany przetwornik basowy RR7.8

*Opcjonalne maskownice głośników

Dożywotnia gwarancja na wady fabryczne

Jeśli Rega miała nadal realizować obietnicę klienta dotyczącą dostarczania wyjątkowego brzmienia i stosunku jakości do ceny, to przez stale rosnące koszty obudów MDF fornirowanych prawdziwym drewnem, nie mieliśmy innego wyboru, jak tylko sprawdzić inne opcje.

Technika GRC tworzy idealną obudowę głośnika, która zwiększa wydajność, oferując jednocześnie wyjątkowy stosunek jakości do ceny. Proces formowania obudów głośników AYA został opracowany we współpracy z brytyjską firmą, która jest najlepiej znana z betonowych mebli i różnorakich instalacji realizowanych na zamówienie.

Fani Rega wiedzą, że zawsze kwestionowaliśmy marketing i podejście dotyczące gramofonów. Eksperymenty i badania pozwoliły nam obalić większość powszechnie panujących przekonań i wykorzystać prawdziwą inżynierię do uzyskania niezwykłej jakości dźwięku w rozsądnych cenach.

Jednak rynek głośników jest zupełnie inny, ponieważ istnieje ważna dyscyplina naukowa i inżynieryjna, która z kolei stworzyła setki konkurentów na rynku głośników. Sukces wielu kolumn zależy od potężnego marketingu, oszałamiających budżetów reklamowych (na które Rega nie wydaje nic) i zachęt finansowych dla sprzedawców detalicznych. Fundusze, które większość firm głośnikowych przeznaczyłaby na marketing, Rega przeznaczyła w całości na badania i rozwój, aby uzyskać całkowicie unikalną konstrukcję obudowy.

Najnowsze kolumny Rega Aya już wkrótce będą dostępne w sprzedaży na naszym rynku. O szczegóły zapytaj swojego dealera marki Rega.

Specyfikacja techniczna:

System2,5 drożny
Typ obudowyObudowa pasmowo-przepustowa
Bass-reflexZ przodu
ImpedancjaNominalnie 6 Ω
Czułość89,5 dB
Głośnik wysokotonowyRega ZRR
Głośnik nisko-średniotonowyRega DX-125
Moc znamionowa110 W
BudowaCement wzmocniony włóknem szklanym
Wymiary (szer. x wys. x gł.)258 x 871 x 215 mm
Waga (szt.)14.1 kg

Cena 3999 zł. /sztuka

Dystrybucja w Polsce: 21Distribution

95-200 Pabianice, Reymonta 12
www.21Distribution.pl