NEWS: TAGA Harmony – dwa nowe produkty serii Platinum v.4

Platinum zawsze była uważana za najważniejszą serię kolumn głośnikowych w kategorii premium TAGA Harmony.

Tworząc Platinum v.4, zespół TAGA Harmony był świadomy wysokich oczekiwań co do doskonałej jakości dźwięku znanej z jej poprzedników oraz wyzwań związanych z wprowadzeniem nowego, nowoczesnego wyglądu serii. Efekt końcowy przekroczył wszystkie zaplanowane cele i zaowocował oszałamiającą jakością dźwięku, która zdaniem TAGA Harmony znacznie wykracza poza przedział cenowy serii Platinum v.4.

TAGA Harmony całkowicie na nowo zdefiniowała serię Platinum, wprowadzając ulepszenia we wszystkich kluczowych komponentach odpowiedzialnych za dźwięk oraz zupełnie nowe, eleganckie i nowoczesne obudowy.

TAGA Harmony wierzy, że muzyka i dźwięk to emocje i to co czujemy, dlatego podczas tworzenia Platinum v.4, najwięcej wysiłku włożono w intensywne testy odsłuchowe oraz dokładne i precyzyjne ustawienia dźwięku. Dźwięk Platinum v.4 charakteryzuje się głębokim, doskonale kontrolowanym i zdefiniowanym basem, gładką i bogatą średnicą oraz zachwycającymi, szczegółowymi i krystalicznie czystymi wysokimi tonami z bardzo otwartą i „napowietrzoną” sceną dźwiękową.

Born in Europe, Crafted for the World” – hasło przewodnie serii zostało na nowo zdefiniowane!

GŁÓWNE CECHY:

Obudowa TLIE-II trzeciej generacji (Taga Low Interference Enclosures), w której zastosowano sztywniejszą konstrukcję oraz grubsze ścianki z płyty MDF, mające na celu zwiększenie ich sztywności i ograniczenie niepożądanych rezonansów.

Grubości ścianek obudowy: Platinum S v.4: 15 mm panel przedni i 12 mm ścianki, Platinum LCRS v.4: 18 mm panel przedni i 15 mm ścianki.

(Platinum S v.4) Przednia ścianka jest pochylona do tyłu, aby wyrównać czasowo wszystkie przetworniki i jeszcze bardziej ograniczyć niepożądane rezonanse i wibracje.

Nowe logo TAGA Harmony umieszczone na froncie – pokazuje nasze dążenie i pasję do idealnej harmonii dźwięku.

Maskownica mocowana magnetycznie – pomaga zachować bardziej elegancki wygląd kolumn, a także zmniejszyć zniekształcenia, po jej zdjęciu.

Wysokiej klasy materiał wytłumiający obudowę, aby lepiej rozbijać fale stojące, obniżać rezonanse oraz ograniczać zniekształcenia, co poprawia gładkość i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.

Wysokiej jakości winylowe wykończenia (Platinum S v.4) – bardzo trwałe, eleganckie, imitujące naturalną fakturę drewna i bardzo przyjemne w dotyku. Wykończenia winylowe są starannie nakładane na obudowy przy użyciu precyzyjnych maszyn, aby zapewnić im jak najlepszy wygląd.

Wysokiej jakości wykończenia w połysku (Platinum LCRS v.4).

Głośnik wysokotonowy TPTTD-I drugiej generacji (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) wykorzystuje lżejszą tytanową kopułkę, a dodatkowy pierścień miedziany na nabiegunniku zwiększa i poszerza pole SPL (Poziom Ciśnienia Akustycznego) i jednocześnie w tym samym czasie obniża zniekształcenia i zapewnia szybszy i precyzyjniejszy ruch kopułki, co przekłada się na bardziej dokładny i „napowietrzony” dźwięk.

Panel głośnika wysokotonowego TWG-I drugiej generacji (Taga WaveGuide) – specjalnie ukształtowana powierzchnia wraz z charakterystycznymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią.

Metalowa, siatkowana maskownica kopułki o niskiej dyfrakcji dodatkowo poprawia pasmo przenoszenia poza główną osią. Ukierunkowanie oraz szersze pole rozpraszania w najnowszej edycji zostały przeprojektowane aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pomaga zbudować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę muzyczną.

Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.

Przetworniki średnio, średnioniskotonowe i niskotonowe TPACD-II trzeciej generacji (Taga Pure Aluminum Cone Driver) – sztywna aluminiowa obudowa i ultraszybki ruch membrany zapewniają płynne, bogate i bardzo naturalne pasmo średnicy jak również głębokie, precyzyjne i detaliczne brzmienie basu.

TRCS – Taga Reversed Cone Surround zapewnia bardziej stabilny, szybszy i większy zakres ruchu membrany, co przekłada się na wyższą dynamikę oraz bardziej precyzyjny i neutralny dźwięk.

Zwrotnice Ogrodnika (Ogrodnik Crossovers) – dźwięk serii Platinum v.4 kontrolowany jest przez sekcje zwrotnic Ogrodnika. Zwrotnice są specjalnie i osobiście zaprojektowane oraz zestrojone przez znanego polskiego projektanta kolumn głośnikowych i recenzenta prasy audio Pana Arka Ogrodnika. Używamy minimalną ilość wysokiej jakości i precyzyjnie dobranych komponentów w sekcjach wysoko i nisko pasmowych, co zapewnia najlepszą neutralność oraz większą precyzję.

Wewnętrzne okablowanie wykonane z wielożyłowej miedzi beztlenowej do podłączenia wszystkich przetworników ze zwrotnicami zapewnienia, że sygnał audio nie utraci najważniejszych szczegółów na ścieżce od wzmacniacza do kolumn.

Terminale głośnikowe – wysokiej jakości, pozłacane akceptują kable głośnikowe do 10AWG oraz najpopularniejsze typy złączy.

 1. Nabiegunnik
 2. Miedziany pierścień
 3. Powiększony magnes ferrytowy (ø70 mm)
 4. Płyta nabiegunnikowa
 5. TPTTD-I karkas wykonany z aluminium platerowanego miedzią ze srebrnym uzwojeniem
 6. TWG-I panel – podstawa
 1. Metalowa maskownica kopułki
 2. TWG-I panel – przednia nakładka

Głośnik wysokotonowy TPTTD-I drugiej generacji (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) wykorzystuje zmieniony kształt i lżejszą tytanową kopułkę a dodatkowy pierścień miedziany na nabiegunniku zwiększa i poszerza pole SPL (Poziom Ciśnienia Akustycznego) i jednocześnie w tym samym czasie obniża zniekształcenia i zapewniają szybszy i precyzyjniejszy ruch kopułki, co przekłada się na bardziej dokładny i „napowietrzony” dźwięk.

TWG-I (Taga WaveGuide) – specjalnie ukształtowana powierzchnia wraz z charakterystycznymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią. Metalowa, siatkowana maskownica kopułki o niskiej dyfrakcji dodatkowo poprawia pasmo przenoszenia poza główną osią. Ukierunkowanie oraz szersze pole rozpraszania w najnowszej edycji zostały przeprojektowane aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pomaga zbudować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę muzyczną.

Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.

PRZETWORNIK ŚREDNIOTONOWY / ŚREDNIO-NISKOTONOWY / NISKOTONOWY

 1. Nabiegunnik
 2. Powiększony magnes ferrytowy
 3. Płyta nabiegunnikowa
 4. Aluminiowy kosz z odlewu ciśnieniowego poddany powierzchniowej anodyzacji
 5. Resor
 6. Cewka i uzwojenie miedziane typu “flat-wire” [F-120/100/LCRS niskotonowy & B-40 średnio-nisko tonowy]
 7. TPACD-II membrana z aluminium i zawieszenie gumowe
 8. TRCS Aluminiowa nakładka przeciwpyłowa

Głośniki średnio, średnio-niskotonowe i niskotonowe TPACD-II trzeciej generacji (Taga Pure Aluminum Cone Driver) – sztywny aluminiowy kosz i ultraszybki ruch membrany zapewniają gładkie, bogate i bardzo naturalne pasmo średnicy jak również głębokie, precyzyjne i detaliczne brzmienie basu. – Specjalnie ukształtowane i lżejsze aluminiowe membrany umożliwiają szybszy, dokładniejszy ruch membrany, odzwierciedlając bardziej szczegółowy i przestrzenny dźwięk.

 • Nowa płaska nakładka przeciwpyłowa z czystego aluminium zwiększająca przepływ powietrza i wygładzająca pasmo przenoszenia.
 • Wytrzymała i mocna konstrukcja napędu, w tym powiększone magnesy: F-120 v.4 / F-100 v.4 ø90 mm w głośniku średniotonowym, ø110 mm w głośnikach niskotonowych | B-40 v.4 ø120 mm | S v.4 / C-100 v.4 / S-100 v.4 ø80 mm | LCRS v.4 ø110 mm i ulepszone cewki miedziane typu „flat-wire” [tylko F-120 v.4 / F-100 v.4 / LCRS v.4 głośnik niskotonowy i B-40 v.4 średnio-niskotonowy] przenoszą większą moc i oferują dłuższy czas pracy bez podwyższonej temperatury, aby zapewnić lepszą i bardziej dynamiczną jakość dźwięku.

TRCS – Taga Reversed Cone Surround “odwrócone” zawieszenie membran zapewnia stabilniejszy, szybszy i większy zakres ruchu membrany dzięki czemu osiągnięto większą dynamikę i bardziej precyzyjny i naturalny dźwięk.

Pełna informacja o produkcie na: 

Platinum S v.4: https://tinyurl.com/4fz7d83t 

Platinum LCRS v.4: https://tinyurl.com/mrxvswwc

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Polpak Poland sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 331A
05-816 Reguły k/Warszawy

http://www.polpak.com.pl/

redakcja: audiomuzofans.pl