NEWS: TAGA Harmony Platinum v.4 series 

TAGA Harmony, europejski producent wielokrotnie nagradzanych kolumn głośnikowych oraz elektroniki audio, pragnie zaprezentować pierwsze modele z zupełnie nowej serii Platinum v.4.
Platinum zawsze była uważana za najważniejszą serię kolumn głośnikowych w kategorii premium TAGA Harmony.
Tworząc Platinum v.4, zespół TAGA Harmony był świadomy wysokich oczekiwań co do doskonałej jakości dźwięku znanej z jej poprzedników oraz wyzwań
związanych z wprowadzeniem nowego, nowoczesnego wyglądu serii.
Efekt końcowy przekroczył wszystkie zaplanowane cele i zaowocował oszałamiającą jakością dźwięku, która zdaniem TAGA Harmony znacznie wykracza
poza przedział cenowy serii Platinum v.4.
TAGA Harmony całkowicie na nowo zdefiniowała serię Platinum, wprowadzając ulepszenia we wszystkich kluczowych komponentach odpowiedzialnych za
dźwięk oraz wprowadzając zupełnie nowe, eleganckie i nowoczesne obudowy.
TAGA Harmony wierzy, że muzyka i dźwięk to emocje i to co czujemy, dlatego podczas tworzenia Platinum v.4, najwięcej wysiłku włożono w intensywne
testy odsłuchowe oraz dokładne i precyzyjne ustawienia dźwięku. Dźwięk Platinum v.4 charakteryzuje się głębokim, doskonale kontrolowanym i zdefiniowanym basem, gładką i bogatą średnicą oraz zachwycającymi, szczegółowymi i krystalicznie czystymi wysokimi tonami z bardzo otwartą i „napowietrzoną” sceną dźwiękową.
„Born in Europe, Crafted for the World” – hasło przewodnie serii zostało na nowo zdefiniowane!


GŁÓWNE CECHY:
Obudowy TLIE-II trzeciej generacji (Taga Low Interference Enclosures), w których zastosowano sztywniejszą konstrukcję oraz grubsze ścianki z płyty MDF, mające na celu zwiększenie ich sztywności i ograniczenie niepożądanych rezonansów. Modele podłogowe są wzmocnione grubszymi wewnętrznymi
obręczami oraz dodatkowymi dwoma poprzecznymi wzmocnieniami z płyty MDF, aby jeszcze bardziej zredukować wibracje.
Grubość ścianek obudowy: modele wolnostojące [ścianka przednia: 21 mm , ścianki: 15 mm], Platinum B-40 v.4 [ściany: 15 mm], Platinum C-100/S-100 v.4 [ściany: 12 mm] .
Wszystkie modele, z wyjątkiem Platinum S-100 v.4 – przednie ścianki są pochylone do tyłu, aby wyrównać czasowo wszystkie przetworniki i jeszcze bardziej ograniczyć niepożądane rezonanse i wibracje.
Nowe logo TAGA Harmony umieszczone na frontach – pokazuje nasze dążenie i pasję do idealnej harmonii dźwięku.
Maskownice mocowane magnetycznie – pomagają zachować bardziej elegancki wygląd kolumn, a także zmniejszyć zniekształcenia, po zdjęciu maskownic.
Wysokiej klasy materiał wytłumiający obudowę, aby lepiej rozbijać fale stojące, obniżać rezonanse oraz ograniczać zniekształcenia, co poprawia gładkość i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.
Nóżki i kolce z odlewanego ciśnieniowo aluminium [modele podłogowe] – nóżki są wyjątkowo sztywne i grube, aby zapewnić niemal idealną izolację kolumn od podłogi i zwiększyć przejrzystość dźwięku oraz uzyskać lepszą definicję i kontrolę basu.
Dodają szyku głośnikom Platinum v.4 i ich nowoczesnemu, ale ponadczasowemu wyglądowi.
Wysokiej jakości winylowe wykończenia – bardzo trwałe, eleganckie, imitujące naturalną fakturę drewna i bardzo przyjemne w dotyku. Wykończenia winylowe są starannie nakładane na obudowy przy użyciu precyzyjnych maszyn, aby zapewnić im jak najlepszy wygląd.
BOM (Bassreflex Omnidirectional Module) [z wyłączeniem Platinum S-100 v.4] – nisko-szumowe i ultra-szybkie porty basu wykorzystują dyfuzory zwiększające dyspersję niskich częstotliwości.
Głośnik wysokotonowy TPTTD-I drugiej generacji (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) wykorzystuje lżejszą tytanową kopułkę, a dodatkowy pierścień miedziany na nabiegunniku zwiększa i poszerza pole SPL (Poziom Ciśnienia Akustycznego) i jednocześnie w tym samym czasie obniża zniekształcenia i zapewnia szybszy i precyzyjniejszy ruch kopułki, co przekłada się na bardziej dokładny i „napowietrzony” dźwięk.
Panel głośnika wysokotonowego TWG-I drugiej generacji (Taga WaveGuide) – specjalnie ukształtowana powierzchnia wraz z charakterystycznymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią.
Metalowa, siatkowana maskownica kopułki o niskiej dyfrakcji dodatkowo poprawia pasmo przenoszenia poza główną osią. Ukierunkowanie oraz szersze pole rozpraszania w najnowszej edycji zostały przeprojektowane aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pomaga zbudować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę muzyczną.
Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.
Przetworniki średnio, średnioniskotonowe i niskotonowe TPACD-II trzeciej generacji (Taga Pure Aluminum Cone Driver) – sztywna aluminiowa obudowa i ultraszybki ruch membrany zapewniają płynne, bogate i bardzo naturalne pasmo średnicy jak również głębokie, precyzyjne i detaliczne brzmienie basu.
TRCS – Taga Reversed Cone Surround zapewnia bardziej stabilny, szybszy i większy zakres ruchu membrany, co przekłada się na wyższą dynamikę oraz bardziej precyzyjny i neutralny dźwięk.
Zwrotnice Ogrodnika (Ogrodnik Crossovers) – dźwięk serii Platinum v.4 kontrolowany jest przez sekcje zwrotnic Ogrodnika.
Zwrotnice są specjalnie i osobiście zaprojektowane oraz zestrojone przez znanego polskiego projektanta kolumn głośnikowych i recenzenta prasy audio Pana Arka Ogrodnika. Używamy minimalną ilość wysokiej jakości i precyzyjnie dobranych komponentów w sekcjach wysoko i nisko pasmowych, co zapewnia najlepszą neutralność oraz większą precyzję.
Wewnętrzne okablowanie wykonane z wielożyłowej miedzi beztlenowej do podłączenia wszystkich przetworników ze zwrotnicami zapewnienia, że sygnał audio nie utraci najważniejszych szczegółów na ścieżce od wzmacniacza do kolumn.
Terminale głośnikowe – wysokiej jakości, pozłacane akceptują kable głośnikowe do 10AWG oraz najpopularniejsze typy złączy.

Nabiegunnik

Miedziany pierścień

Powiększony magnes ferrytowy (ø70 mm)

Płyta nabiegunnikowa

TPTTD-I karkas wykonany z aluminium platerowanego
miedzią ze srebrnym uzwojeniem

TWG-I panel – podstawa

Metalowa maskownica kopułki

TWG-I panel – przednia nakładka

PRZETWORNIK WYSOKOTONOWY
Głośnik wysokotonowy TPTTD-I drugiej generacji (Taga Pure Titanium Tweeter Dome) wykorzystuje zmieniony kształt i lżejszą tytanową kopułkę a dodatkowy pierścień miedziany na nabiegunniku zwiększa i poszerza pole SPL (Poziom Ciśnienia Akustycznego) i jednocześnie w tym samym czasie obniża
zniekształcenia i zapewniają szybszy i precyzyjniejszy ruch kopułki, co przekłada się na bardziej dokładny i „napowietrzony” dźwięk.
TWG-I (Taga WaveGuide) – specjalnie ukształtowana powierzchnia wraz z charakterystycznymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią.
Metalowa, siatkowana maskownica kopułki o niskiej dyfrakcji dodatkowo poprawia pasmo przenoszenia poza główną osią. Ukierunkowanie oraz szersze pole rozpraszania w najnowszej edycji zostały przeprojektowane aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania, co pomaga zbudować bardziej trójwymiarową i naturalną scenę muzyczną.
Zmniejszenie ilości komponentów oznacza lepszą strukturalną sztywność, niższe zniekształcenia i rezonanse.


PRZETWORNIK ŚREDNIOTONOWY / ŚREDNIO-NISKOTONOWY / NISKOTONOWY

Nabiegunnik

Powiększony magnes ferrytowy

Płyta nabiegunnikowa

Aluminiowy kosz z odlewu ciśnieniowego poddany
powierzchniowej anodyzacji

Resor

Cewka i uzwojenie miedziane typu “flat-wire”
[F-120/100 niskotonowy & B-40 średnio-niskotonowy]

TPACD-II membrana z aluminium i zawieszenie gumowe
TRCS

Aluminiowa nakładka przeciwpyłowa
Głośniki średnio, średnio-niskotonowe i niskotonowe TPACD-II trzeciej generacji (Taga Pure Aluminum Cone Driver) – sztywny aluminiowy kosz i ultraszybki ruch membrany zapewniają gładkie, bogate i bardzo naturalne pasmo średnicy jak również głębokie, precyzyjne i detaliczne brzmienie basu.

 • Specjalnie ukształtowane i lżejsze aluminiowe membrany umożliwiają szybszy, dokładniejszy ruch membrany, odzwierciedlając bardziej szczegółowy i
  przestrzenny dźwięk.
 • Nowa płaska nakładka przeciwpyłowa z czystego aluminium zwiększająca przepływ powietrza i wygładzająca pasmo przenoszenia.
 • Wytrzymała i mocna konstrukcja napędu, w tym powiększone magnesy: F-120 v.4 / F-100 v.4 ø90 mm w głośniku średniotonowym, ø110 mm w głośnikach
  niskotonowych | B-40 v.4 ø120 mm | C-100 v.4 / S-100 v.4 ø80 mm i ulepszone cewki miedziane typu „flat-wire” [tylko F-120 v.4 / F-100 v.4 głośnik niskotonowy i B-40 v.4 średnio-niskotonowy] przenoszą większą moc i oferują dłuższy czas pracy bez podwyższonej temperatury, aby zapewnić lepszą i bardziej
  dynamiczną jakość dźwięku.
  TRCS – Taga Reversed Cone Surround “odwrócone” zawieszenie membran zapewnia stabilniejszy, szybszy i
  większy zakres ruchu membrany dzięki czemu osiągnięto większą dynamikę i bardziej precyzyjny i naturalny
  dźwięk.

Modele serii:

Platinum F-120 v.4 – Kolumna podłogowa

Platinum F-100 v.4 – Kolumna podłogowa

Platinum B-40 v.4 – Kolumna podstawkowa

Platinum C-100 v.4 – Kolumna centralna

Platinum S-100 v.4 – Kolumna surround

……………………………..

Platinum F-120 v.4 są oferowane w sugerowanej cenie detalicznej 5 099 brutto za parę.

Platinum F-100 v.4 – są oferowane w sugerowanej cenie detalicznej 4 299 brutto za parę.

Platinum B-40 v.4 – są oferowane w sugerowanej cenie detalicznej 1 899 brutto za parę.

Platinum C-100 v.4 – jest oferowany w sugerowanej cenie detalicznej 1 599 brutto za sztukę.

Platinum S-100 v.4 – są oferowane w sugerowanej cenie detalicznej 1 849 brutto za parę.

Pełne informacje o produktach znajdziecie państwo na:

https://www.tagaharmony.com/pl/products/3680/platinum-v-4

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Polpak Poland sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 331A
05-816 Reguły k/Warszawy

http://www.polpak.com.pl/

redakcja: audiomuzofans.pl