Nowa wersja kolumn Buchardt Audio S400 MKII

Kolumny Buchardt S400 MKII pomimo identycznego wyglądu co ich poprzednik, w rzeczywistości dają zupełnie inne doświadczenia gdy je się słucha. MKII to kolumny, w którym chodzi wyłącznie o cieszenie się muzyką!

Będąc bardziej wciągającym, MKII pozwala zanurzyć się w ulubione kolekcje muzyczne i na chwilę zapomnieć o sprzęcie HiFi. Wygląd fizyczny jest zarówno kompaktowy, jak i elegancki, a jednocześnie zapewnia poziom basu, którego można oczekiwać od znacznie większej kolumny.


Główne cechy nowej serii Buchardt Audio S400 MKII

– Nowa wersja MKII została przeprojektowana z ulepszoną zwrotnicą, obudową i nowym głośnikiem niskotonowym ze stożkiem papierowym.- Ogromny radiator pasywny do głębokiego i kontrolowanego basu.

– Działa idealnie we wszystkich typach pomieszczeń i lokalizacji dzięki specjalnej konstrukcji falowodu CDC.

– Neutralny, przejrzysty dźwięk z niezwykłą sceną dźwiękową i obrazowaniem!

– Idealny zarówno do użytku Hi-Fi, jak i profesjonalnego.

– Może być umieszczony bezpośrednio przy ścianie i w razie potrzeby do góry nogami.

– Świetnie komponuje się ze wszystkimi typami wzmacniaczy.


Scena dźwiękowa.

Odczuwamy zarówno zwiększoną szerokość, jak i szczególnie głębokość, zapewniając w ten sposób niezwykłą poprawę w stosunku do S400. Zapewnia duże, przestrzenne wrażenia 3D, a jeśli zamkniesz oczy, naprawdę umieści Cię w sali koncertowej w środkowym rzędzie! Tło jest ciemne, a separacja instrumentów na scenie dźwiękowej jest niesamowita, co jest bardzo uzależniające!

Dynamika ma tendencję do wyskakiwania poza scenę dźwiękową.
Głośnik wysokotonowy. Choć to ten sam głośnik wysokotonowy, co jego poprzednik, z nową zwrotnicą brzmi zupełnie inaczej. Uważamy, że jest bardzo dobrze wyważony między szczegółowymi a zrelaksowanymi. Tak naprawdę w MKII głośnik wysokotonowy jest częścią, o której zapomnisz, w dobry sposób. Wynika to częściowo z nowej konstrukcji zwrotnicy, w której zastosowano wysokiej klasy komponenty. Spędziliśmy dużo czasu, sprawdzając różne kombinacje kondensatorów i rezystorów. W końcu zdecydowaliśmy się na użycie ultra wysokiej klasy kondensatora CU/papier/olej firmy Miflex wraz z niesamowitymi podzespołami firmy Jantzen Audio Denmark, a mianowicie ich nakładkami Cross-cap, wysokogatunkowymi cewkami powietrznymi i rezystorami Superres. Rezultatem jest niesamowicie wyważona i neutralna prezentacja.


Głośnik średniotonowy – Tonalność i równowaga w jaki MKII prezentuje ludzkie wokale, jest dość niezwykła i jest jedną z rzeczy, na które zwracaliśmy uwagę w nowym projekcie. Powinno być dość oczywiste, że głosy ludzkie mają tutaj bardzo wysoki priorytet.
Głośnik niskotonowy – Jak wszystkie nasze poprzednie kolumny, nowy MKII nie jest ciamajdą, jeśli chodzi o rozciągnięcie basów. Nowy 6-calowy przetwornik basowy zapewnia bardzo głębokie tony basowe, zarówno zdefiniowane, zwarte, jak i wyraźne. Warto również wspomnieć o powiększonych cewkach indukcyjnych w nowej zwrotnicy. Cewki indukcyjne są nawinięte grubym drutem miedzianym o grubości 1,6 mm o wysokiej czystości, co zapewnia czysty dźwięk bez zniekształceń.


Kolumny Buchardt Audio S400 MKII dostępne są w trzech eleganckich wybarwieniach: czarny, biały i orzech.

Link do oferty kolumn: https://www.q21.pl/product/search?query=Buchardts400mk2


Cena detaliczna wynosi w zależności od kolorystyki od 8998 zł. za parę, natomiast obecnie istnieje możliwość zakupu kolumn w ofercie przedsprzedaży w cenie od 8198 zł./para.


Dystrybucja w Polsce:

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl