NOWOŚCI- Chord Cable – LeylineX NEWS

Leyline + XLPE = LeylineX

Nowy, łatwy w użyciu kabel instalacyjny 16/2.

Cechy produktu:

  • 2 żyły z przewodnikami o średnicy AWG16 z cynowanej miedzi
  • Nowy, lepszy dielektryk – XLPE – zastosowaliśmy go już wcześniej w innych seriach kabli i za każdym razem XLPE wprowadzał słyszalną poprawę brzmienia
  • Zgodność z normami przeciwpożarowymi CPR EN50575. Dca-s2, d2, a1
  • Dostarczany w odcinkach długości 152m
  • Kabel wyciągany z pudełka – pullbox, (już nie na szpuli) zapewnia wysoką wygodę instalacji
  • Oznaczenia długości co metr
  • Luźna koszulka z linką wyzwalającą ułatwia instalacje
  • Grafika na pudełku umożliwia szybkie rozpoznanie produktu

Informacje handlowe:

  • Cena detaliczna 25 zł/mb

LeylineX. Nowa generacja naszego kabla instalacyjnego.

Wprowadzenie

Firma Chord produkuje wysokiej klasy kable audio i wideo od 35 lat. Chociaż jesteśmy częściej kojarzeni z kablami do domowych systemów audio/video, przez większość tego czasu produkowaliśmy i dostarczaliśmy także znakomite kable dla rynku instalacyjnego.

Rynek ten obecnie szybko ewoluuje, a rezultaty osiągnięte przy pomocy wysokiej klasy komponentów mogą by

wyjątkowe. Jak na ironię w dzisiejszym bezprzewodowym świecie połączenia kablowe są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego właśnie z tym większą przyjemnością ogłaszamy wprowadzanie znaczących ulepszeń w kablu instalacyjnym Leyline.

Oryginalny Leyline

Oryginalny kabel głośnikowy Leyline był do tej pory naszym najlepszym kablem głośnikowym do instalacji. Dostarczano go na szpulach w odcinkach o długości 100 m i stosowano konstrukcję przewodnika 16/2. Od samego początku Leyline różnił się od innych kabli instalacyjnych 16/2 tym, że miedziane przewodniki były cynowane. Pokrywanie powierzchni cyną pełniło dwie role:

Po pierwsze, zapobiegało utlenianiu się przewodników miedzianych. Chociaż utlenianie miedzi jest procesem stopniowym, ma ono znaczący wpływ na długoterminową wydajność kabla ukrytego w koszulce zaprojektowanej przez klienta. Uważamy, że ważne jest, aby każdy kabel zainstalowany na stałe w budynku klienta oferował stałą, wysoką jakość przesyłu sygnału przez długi czas. Ta cecha naszego produktu może mie

kluczowe znaczenie przy ewentualnych przyszłych ulepszeniach systemu, w którym jest stosowany.

Po drugie, cynowanie poprawia wydajność przesyłania sygnałów wysokich częstotliwości w dłuższych odcinkach kabli. Oryginalny Leyline był w stanie zapewni

zaskakujące wyniki przy długościach kabli rzędu nawet ponad 100 metrów. Kabel ten został jednakże opracowany około 20 lat temu i po udanym wprowadzeniu materiału izolacyjnego XLPE do naszych kabli do systemów domowych uznaliśmy, że i nasz kabel instalacyjny może skorzysta

z zalet tego materiału.

Picture 2823

NowyLeylineX

LeylineX oparliśmy na istniejącej platformie Leyline (konstrukcja 16/2 z cynowaną miedzią). Materiał izolacyjny został zmodernizowany do XLPE. Wersja XLPE zastosowana w LeylineX oferuje znaczny wzrost jakości w porównaniu ze standardowym kablem Leyline.

LeylineX pomaga również instalatorom ze względu na umieszczenie 152-metrowego odcinka w tzw. Pullbox (pudełko, z którego na bieżąco wyciąga się kabel przez otwór), oznaczenie długości naniesione na kabel, luźną koszulkę ze sznurkiem i ulepszoną zgodność z normami przeciwpożarowymi EN50575 CPR, w Dca-s2, d2, a1.

(UWAGA; próbki kabla noszą oznaczenia Dca-s1, d2, a1. Kable z normalnej produkcji będą nosiły prawidłowe oznaczenia CPR)

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Audio Center Poland

Adres:  ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków

Telefon: +48 508 590 213 | 12 265 02 85 | 12 265 02 86

http://www.audiocenter.pl

E-mail: audiocenter@audiocenter.pl

Redakcja: audiomuzofans.pl

J.S.