NuPrime Evolution One – Nowa końcówka mocy.

NuPrime Evolution One

Pierwszy na świecie wzmacniacz z impedancją

wejściową rzędu 1 miliona omów

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel marki NuPrime w Polsce, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży jednokanałowej końcówki mocy Evolution One o mocy wyjściowej 240W.

Evolution One to ucieleśnienie najnowszej i najlepszej technologii opracowanej przez NuPrime. Od zasilacza i obwodów wzmacniacza po nowy, wysoce zaawansowany stopień wejściowy. Evolution One został starannie dopracowany, aby osiągnąć wydajność na hi-endowym poziomie.

Evolution One NuPrime posiada co najmniej kilka interesujących rozwiązań:

  • Obwody wejściowe z impedancją wejściową 1 miliona omów. Wysoka impedancja wejściowa wprowadza mniejsze zniekształcenia harmoniczne i opóźnienie fazowe

  • Końcówki mocy przełączających się przy 700kHz

  • Nowy zasilacz toroidalny zoptymalizowany pod kątem generowania niskiego poziomu szumów,

  • Połączenia między zasilaczem a obwodami zasilacza realizowane za pomocą wysokiej jakości miedzianych przewodów zamiast standardowych kabli

 

Evolution One przewyższa swoich poprzedników pod każdym względem, z którego znane są wzmacniacze NuPrime:

  • Szersza i głębsza scena dźwiękowa,

  • Większa dynamika oraz akustyka instrumentów,

  • Mniejsze zniekształcenia i szumy,

  • Czystsze tło, które zapewnia większą szczegółowość

Nowa generacja wzmacniaczy NuPrime kontynuuje trent ciepłego i naturalnego brzmienia znanego z klasy A, którego nie posiada żaden inny wzmacniacz impulsowy.

Bardzo niewielu producentów jest w stanie zaprojektować impedancję wejściową rzędu 1 miliona omów bez negatywnego wpływu na poziom szumów i stabilność. Evolution One jest pierwszym wzmacniaczem klasy D, który z powodzeniem implementuje impedancję wejściową wielkości 1 miliona omów.

Evolution One ma bardzo głęboką scenę dźwiękową i może prezentować wyraźny dźwięk nawet na najwyższym poziomie natężenia dźwięku. Odtwarzając utwory koncertowe nagrane z rozmachem będziesz w stanie usłyszeć wyraźny dźwięk ostatnich rzędów perkusji, a nawet odgłos pedału. Wszystkie te szczegóły przedstawiane są w naturalny sposób, bez sztucznych ulepszeń.

Wzmacniacze klasy D większości producentów brzmią zimno i twardo, wyróżniając się głownie efektywnością energetyczną i wysoką mocą wyjściową. Dzięki zastosowaniu hybrydowej amplifikacji, czyli połączeniu zalet klasy A i D NuPrime połączył zalety obu tych klas. Evolution One może z łatwością konkurować z najlepszymi wzmacniaczami klasy A na rynku, bez generowania dużych ilości ciepła.

Evolution One prezentuje najbardziej nieskazitelny i przejrzysty dźwięk z całkowicie czarnym tłem. Dowodem na najwyższą jakość końcówek NuPrime

Cena:

NuPrime Evolution One (kolor czarny lub srebrny) – 18995zł

NuPrime – o marce

Raptem rok po oficjalnym starcie, pierwsze produkty NuPrime zyskały wyróżnienia od najbardziej prestiżowych amerykańskich magazynów audiofilskich: The Absolute Sound oraz SoundStage! Network. Dzisiaj NuPrime jest jednym z liderów w dziedzinie budowy obwodów impulsowych (przełączających), zaś jego urządzenia słyną ze znakomitego przetwarzania i wzmacniania sygnałów cyfrowych.

NuPrime Evolution One specyfikacja techniczna

Moc ciągła (RMS):

240W

Typ:

Tranzystorowy

Klasa wzmacniacza:

D

Stosunek sygnał/szum:

91dB

Zniekształcenia THD:

0.01%

Pasmo przenoszenia:

0 – 50.000Hz

Czułość wejścia:

1.5Vrms

Impedancja wejściowa:

1.000.000 Ohm

WEJŚCIA/WYJŚCIA:

——

Trigger:

TAK 1

Inne złącza:

  • XLR

  • RCA

Końcówki mocy:

Mono

Wzmocnienie:

28

Wyjścia głośnikowe:

Na jedną kolumnę

INNE:

Maksymalna moc dynamiczna: 390W

Pilot:

NIE

Zużycie prądu:

230V Standby: 1.7W, Bezczynny: 18.7W
115V Standby: 1.6W, Bezczynny: 17.4W

Wysokość:

5.7cm

Szerokość:

43cm

Głębokość:

37.5cm

Waga:

7kg

Gwarancja:

24 miesiące

Więcej informacji:

http://www.rafko.com

http://nuprime.rafko.pl