Perlisten Audio z certyfikatem THX Dominus – Rafko Dystrybucja.

Perlisten Audio, czyli jedyne głośniki na świecie z najwyższym certyfikatem THX Dominus. Teraz w ofercie Rafko Dystrybucja.

Do portfolio prestiżowych marek Hi-End audio w Dystrybucji RAFKO dołącza Perlisten Audio – amerykański producent zaawansowanych i technologicznie nowatorskich kolumn głośnikowych do systemów stereo i kina domowego oraz subwooferów, którego systemy głośnikowe jako pierwsze i na ten moment jedyne na świecie uzyskały certyfikat THX Dominus. W czasie tegorocznej wystawy Audio Video Show na Stadionie Narodowym systemu głośnikowego Perlisten posłuchacie w SkyBox 221!

Perlisten Audio to firma założona w 2016 roku przez inżynierów z audiofilskim zacięciem i wieloletnim doświadczeniem zdobytym u znanych markach branży Hi-Fi. Dyrektorem generalnym i współzałożycielem Perlisten Audio jest Daniel Roemer, będący od 25 lat w branży audio, który specjalizuje się w nowych metodach pomiarowych oraz modelowaniu systemów akustycznych i pomiarowych. Szerokie doświadczenie zdobył pracując w takich firmach jak NHT, Acoustic Research i Advent, a następnie MITek Corporation, gdzie był szefem Działu Badań i Rozwoju (R&D). Zajmował się także projektowaniem wzmacniaczy słuchawkowych oraz systemami aktywnymi. Jego partnerem jest Lars Johansen, który ponad 30 lat pracował dla takich marek jak JBL, Harman Kardon, Jamo, a ostatnio w M&K Sound. Od października 2022 roku Perlisten Audio wchodzi do portfolio marek dystrybucyjnych RAFKO.

Perlisten Audio podkreśla, że redefiniuje kulturę audiofilską i tworzy zupełnie nową koncepcję audio… Percepcyjne słuchanie, czyli perceptual listening, w skrócie Perlisten. Producent zapewnia, że bez względu na posiadany gust muzyczny, styl nagrywania lub pokój multimedialny, głośniki i subwoofery Perlisten dostarczając najwyższą jakość dźwięku, rozwijają pasję do słuchania muzyki i filmów.

Perlisten Audio może się pochwalić pierwszorzędnymi technologiami, perfekcyjnym zestrojeniem, nowoczesnym wzornictwem i doskonałym wykonaniem. Współpraca z firmami w USA i Szwecji skutkuje wprowadzeniem do budowy przetworników zaawansowanych rozwiązań. Pasja, wiedza i zaangażowanie zaowocowały autorskimi technologiami i rozwiązaniami, które nie tylko są zgodne z najwyższymi standardami audio, ale osiągają poziom najbardziej wymagającego certyfikatu THX – Dominus, który dla innych nadal jest nieosiągalny.

W portfolio produktowym tego producenta na ten moment znajduje się 7 modeli głośników w topowej serii „S” (dwie kolumny podłogowe, dwie podstawkowe, dwie centralne i naścienną kolumnę surround). 6 głośników w serii „R” oraz 4 subwoofery w serii „D”. Referencyjna seria S w falowodzie ma centralny tweeter z kopułką wykonaną z berylu i przetworniki z membranami z włókien węglowych Textreme TPCD, seria R natomiast ma wszystkie przetworniki z kopułkami jedwabnymi oraz membrany z masy HPF. Dwie kolumny centralne do zadań specjalnych S5c o skuteczności 88.8dB oraz S7c o skuteczności 92dB w tej serii to jasny znak, że producent poważnie podszedł do tematu profesjonalnych sal kinowych.

Wykorzystując zaawansowane modelowanie akustyczne Comsol, 18 miesięcy żmudnych symulacji i prototypowania, Perlisten stworzył autorską konstrukcję falowodu DPC-Array (Directivity Pattern Control), który koordynuje kierunkowe właściwości panelu z przetwornikami, zapewniając niesamowitą dokładność, gładkość i kontrolę kierunkowości. Natomiast kopułka berylowa, ze względu na swój ultrawysoki stosunek sztywności do masy, minimalizuje zniekształcenia najwyższych częstotliwości. Przetworniki z membraną TeXtreme (TPCD), czyli super cienką plecionką karbonową, która maksymalizuje stosunek wytrzymałości do wagi, zapewniają równą odpowiedź częstotliwościową w całym paśmie. Dodatkowo wszystkie kolumny Perlisten, korzystają z unikalnej techniki dopasowywania barwy dźwięku, wykorzystującej beryl i zaawansowane włókna węglowe.

Imponujące subwoofery o potężnej mocy to zaawansowana konstrukcja oparta o membrany kompozytowe z włókna węglowego, masywne magnesy, wielowarstwowe dolne zwieszenie Nomex i lekki aluminiowy drut cewki drgającej. Aby przenieść wydajność na najwyższy poziom, każdy ich część została zoptymalizowana komputerowo, a następnie zweryfikowana za pomocą zaawansowanego sprzętu testowego, takiego jak Klippel. W tym roku najwyższy model Perlisten Audio D215t zdobył nagrodę EISA w kategorii „najlepszy subwoofer kina domowego”.

Jedyni na świecie z certyfikatem THX Dominus

Od początku istnienia Perlisten działa w partnerstwie z firmą THX. Nic dziwnego, łączy ich ten sam cel – dostarczenie doskonałej wierności dźwięku i obrazu w jakości zgodnej z wizją artysty, zarówno w systemach stereofonicznych, jak i wielokanałowych. Twórcy Gwiezdnych Wojen, po tym jak usłyszeli jak ich film brzmi w kinach, nie mogli uwierzyć, że jest to ten sam materiał, który stworzyli. W efekcie, w 1983 roku George Lucas zakłada firmę THX Ltd., która opracowała wytyczne jak projektować sale kinowe, aby zapewniały profesjonalne, ale neutralne wrażenia audiowizualne, które będą zgodne z tym jak wyobrażał to sobie twórca. Obecnie certyfikat THX, otrzymywany po pozytywnym przejściu serii rygorystycznych testów, funkcjonuje jako globalny gwarant jakości kina domowego i komercyjnego.

THX Dominus to najnowsza i najwyższa klasa wydajności certyfikatu THX, co do której postawiono najwyższe wymagania. Dominus odnosi się do pomieszczeń kinowych mieszczących się w kategorii pomiędzy dużymi kinami domowymi a kinami komercyjnymi, o powierzchni do 184m3 i odległości oglądania do 6 metrów (odpowiednio do 6500 stóp sześciennych i do 20 stóp). Opierając się na zastrzeżonej metodologii testowania, inżynierowie THX zwracają szczególną uwagę na poziomy zniekształceń przy dużych głośnościach. Przy certyfikacie THX Dominus doprowadzono to do ekstremum – głośniki poddane ciśnieniu akustycznego na poziomie 120 dB muszą ograniczyć zniekształcenia do minimum. THD poniżej 0,5% przy poziomach odsłuchu 90 dB i bezkompromisowe limity zniekształceń przy ekstremalnym 120 dB SPL to wyjątkowo ambitny cel. Urządzenia muszą być również wystarczająco czułe, aby osiągnąć kinowy poziom referencyjny THX, dzięki THX Certified Dominus i wzmacniaczom mocy THX Certified Ultra. Dla kolumn wymaganą skuteczność określono na poziomie 92dB. Na ten moment kolumny Perlisten to pierwsze i jedyne kolumny na świecie, które zdołały spełnić bezkompromisowe parametry i pozytywnie przejść certyfikację THX Dominus.

Perlisten wielokrotnie nagradzany: EISA w dwóch kategoriach i nie tylko

Wysoki poziom innowacyjnego projektowania wdrożony w produktach Perlisten Audio pozwolił na osiągnięcie spektakularnego poziomu wierności dźwięku, co znalazło odzwierciedlenie w licznych branżowych nagrodach oraz uzyskanych rekomendacjach, m.in. Home Cinema Choice, Stereophile, Hi-Fi News, audioholics, Home Theatre High Fidelity. W tym roku Perlisten Audio zdobył także nagrodę EISA w dwóch kluczowych kategoriach. EISA, która zwykle wybiera tylko jeden model na Głośnik Roku, w uznaniu osiągnięć i innowacyjności Perlisten Audio, w tym roku nagrodziła cały zespół głośnikowy Perlisten Audio fenomenalnej serii „S”, w której użyto autorskiej DPC (Directivity Pattern Control). Potężny subwoofer D215t natomiast uznano za najlepszy „subwoofer kina domowego EISA roku 2022-2023”.

Ceny:

S7T Kolory: Piano White, Piano Black – 95990zł (para)

S7T Kolory: Piano Ebony, Natural Ebony, Piano Walnut, Natural Walnut, Natural Black Cherry – 109990zł (para)

S7C Kolory: Piano White, Piano Black – 39990zł (sztuka)

S7C Kolory: Piano Ebony – 44490zł (sztuka)

S5T Kolory: Piano White, Piano Black – 71990zł (para)

S5T Kolory: Piano Ebony – 85990zł (para)

S5M Kolory: Piano White, Piano Black – 62990zł (para)

S5M Kolory: Piano Ebony – 71990zł (para)

S5C Piano Black – 29490zł (sztuka)

S4B Kolory: Piano White, Piano Black – 37990zł (para)

S4B Kolory: Piano Ebony – 47990zł (para)

S4S Kolory: Piano White, Piano Black – 35990zł (para)

R7T Kolory: Piano White, Piano Black – 48490zł (para)

R5T Piano Black – 38790zł (para)

R5C Piano Black – 14290zł (sztuka)

R5M Piano Black – 27990zł (para)

R4B Piano Black – 23490zł (para)

R4S Piano Black – 18990zł (para)

D215s Piano Black – 49990zł (sztuka)

D212s Piano White, Piano Black – 37990zł (sztuka)

D15s Piano White, Piano Black – 28450zł (sztuka)

D12s Piano White, Piano Black – 22450zł (sztuka)

Perlisten Audio to marka założona przez inżynierów z bardzo dużym audiofilskim zacięciem i wieloletnim doświadczeniem w branży Hi-Fi, którzy postanowili przez sobą cel – wdrażają własne projekty i technologie, by przenieść wrażenia słuchowe dostępne w kinie domowym do niespotykanego do tej pory poziomu.

Systemy głośnikowe Perlisten jako jedyne głośniki na świecie uzyskały wyjątkowy certyfikat THX Dominus, potwierdzający najwyższą jakość dźwięku kina domowego. Wysokiej jakości nagradzane głośniki i subwoofery Perlisten to idealne połączenie nauki, technologii i estetyki. Perlisten, czyli percepcyjne słuchanie.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

RAFKO Dystrybucja

ul. Handlowa 7
15-399 Białystok
tel. 85 7479757
tel. 85 7479751
tel. kom. 607266216

https://rafko.com/pl/

Chcecie porozmawiać o audio i muzyce ?

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOK

AudioMuzoFans

redakcja: audiomuzofans.p