Piękni 40-letni. 40th Anniversary Edition na 40 urodziny Triangle!

Piękni 40-letni. 40th Anniversary Edition na 40 urodziny Triangle!

TRIANGLE Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów kolumn dedykowanych do stereo i kina domowego. Już od 40 lat projektuje, konstruuje i nieustannie rozwija swoją ofertę produktową.

Antal 40th Anniversary Edition

Świętując 40 urodziny, francuski producent wypuszcza limitowaną jubileuszową edycję swoich dwóch kultowych modeli: 3-drożnego głośnika podłogowego Antal 40th Anniversary Edition i 2-drożnego głośnika stojącego Comète 40th Anniversary Edition.Na czym polega ich wyjątkowość?

Dwa nowe warianty kolorystyczne: santos i sycomore

Po pierwsze, jubileuszowe modele są dostępne w nowoczesnych wariantach kolorystycznych. Pierwszym jest palisander (santos), rzadka odmiana drewna w kolorze czekolady o miodowych refleksach i błyszczącym wykończeniu. Drugi to jasny jawor (sycomore), z satynowym wykończeniem pojedynczą warstwą matowego lakieru, co nadaje mu bardziej kojącego wyglądu i sprawia, że subtelnie wtapia się w otoczenie.

Subtelności różowo-złotych detali

Ekskluzywność głośników z jubileuszowej edycji subtelnie podkreślają dyskretne detale. Wśród załączonych akcesoriów znajdziemy dwa zestawy kolców odsprzęgających, z czego jeden jest oczywiście w kolorze różowego złota. Jeden do delikatnych powierzchni, takich jak dywan, a drugi – gumowy do twardych, gładkich podłóg. Eliminują one niepożądane wibracje, pozostawiając czystą jakość brzmienia.

Eleganckie wykończenie z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota zostało zastosowane także w listwach głośnika oraz terminalach.

Innowacje akustyczne: magnez, celuloza, obudowa

40th Anniversary Edition to jednak bez wątpienia coś więcej niż wyjątkowe doznania estetyczne. Zespół badawczo-rozwojowy podsuwa nam cenne innowacje akustyczne.

Nowa obudowa to nie tylko efektowne barwy, ale i nowa jakość. Dodatkowe wzmocnienia wewnątrz poprawiają neutralność i naturalność brzmienia.

Wzrok przykuwają nowe przetworniki wysokotonowe TZ2520MG z kopułką z różowego złota i anodyzowanego kompozytu magnezu. Wybrano magnez, ponieważ łączy w sobie dwie pożądane cechy: lekkość i sztywność. Ma to zapewnić doskonałą kierunkowość, jednocześnie trzymając w ryzach wszelkie zniekształcenia.

W trójdrożnych głośnikach Atal 40th Anniversary Edition znajdziemy również nowy projekt głośnika basowego. Niezwykle sztywną membranę wykonano w nim z miazgi drzewnej, lnu i włókna węglowego, co w powiązaniu z pokaźnym układem magnetycznym, zapewnia doskonałą kontrolę nad niskimi tonami.

Papierowa membrana użyta w przetworniku średniotonowym pozostaje wierna dziedzictwu Triangle. Marka ta zawsze faworyzowała tę konstrukcję w połączeniu z obwodowym zawieszeniem o krótkim skoku ze względu na precyzyjną i realistyczną reprodukcję głosu. W jubileuszowych modelach wprowadzono jednak nowy materiał – 100% naturalny papier celulozowy. Mówi się, że zastosowane włókno papierowe nie jest poddawane obróbce powierzchniowej, przez co zapewnia naturalny dźwięk bez zabarwienia.

Comète 40th Anniversary Edition

Głośnik Comete dzięki przestrzennemu dźwiękowi i niesamowitej jakości uwiódł już parę pokoleń audiofili. Jubileuszowa edycja Comète 40th wykorzystuje innowacje zaimplementowane w Antal 40th, ale w kompaktowej obudowie. W  dwudrożnych Comete naturalny papier celulozowy w głośniku średniotonowym / basowym połączono  z magnezem oraz zawieszeniem dostosowanym do szerszego pasma przenoszenia. Dzięki temu wokale są niezwykle czyste i szczegółowe, a niskie  częstotliwości wyraziste. Ten głośnik pięknie wpasuje się w pomieszczenia o powierzchni do 25m2.

Wysokiej klasy okablowanie

Oba głośniki 40th Anniversary Edition wykorzystują wysokiej klasy okablowanie inspirowane serią Signature. Kable te wykorzystują dwa izolowane przewody z miedzi beztlenowej z płaszczem z PVC pokrywającym cały kabel, co ma ograniczać wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne. Zwrotnice wyposażone są w cewki powietrzne, kondensatory MET i rezystory ceramiczne. Specjalnie zaprojektowane, izolowane zaciski mogą pomieścić kabel o przekroju 5 mm, a także wtyki bananowe z systemem blokującym. Dodatkowo Antal 40th umożliwia bi-wiring.

Stojak głośnikowy S04 40th Anniversary

Jubileuszowa edycja zawiera również opcjonalny, dedykowany Comète stojak głośnikowy S04. Głośniki Comète przykręcone do niego, zyskują większą sztywność, odseparowanie natomiast odbywa się wtedy u podstawy standów. Główna część może być również dociążona balastem, aby lepiej pochłaniać wibracje. Do stojaków także dołączono dwa zestawy kolców odsprzęgających. Kable głośnikowe mogą być poprowadzone dyskretnie z tyłu standu.

Urodzinowy prezent Triangle

W 1980 Renaud de Vergnette założył firmę Triangle, gdyż uważał, iż głośniki będące wtedy na rynku nie odpowiadały jakością dźwięku jemu i wielu klientom. Jego celem było stworzenie głośników charakteryzujących się czystym, dynamicznym i naturalnym brzmieniem, w którym największe wymagania stawiane są średnim tonom, które postrzegał jako bijące serce muzyki. Entuzjastyczny zespół inżynierów i techników nieustannie poszukuje ulepszeń i korzystnych innowacji poprawiających brzmienie. Nic dziwnego, że na urodzinowym torcie połyskują różowym złotem aż dwie wisienki – Antal i Comète.

Cena:

Triangle Esprit Antal 40 EZ Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle: 14399 zł / para

Triangle Esprit Comete 40 EZ Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle: 7199 zł / para

Triangle S04 Stojaki głośnikowe Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle: 1599 zł / para

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

RAFKO Dystrybucja

ul. Handlowa 7
15-399 Białystok
tel. 85 7479757
tel. 85 7479751
tel. kom. 607266216

https://rafko.com/pl/