Pininfarina Battista – będzie wyposażony w system Naim Audio

NAIM – Dziś z radością ogłaszamy nową, ekscytującą współpracę z Automobili Pininfarina, która wprowadzi nasz charakterystyczny dźwięk Naima do własnego przełomowego samochodu Battista: pierwszego na świecie luksusowego, czysto elektrycznego hipersamochodu.

W erze pojazdów elektrycznych (EV), dźwięk staje się ważniejszy niż kiedykolwiek; postrzegamy to nowe partnerstwo jako okazję do stworzenia zupełnie nowego sposobu doświadczania dźwięku, tak rewolucyjnego jak Battista.

Nie więcej niż 150 ultra ekskluzywnych samochodów Battista zostanie wykonanych ręcznie przez Pininfarina w Cambiano pod Turynem we Włoszech, a dostawy do klientów na całym świecie rozpoczną się na początku 2021 roku. Każdy Battista będzie wyposażony w system Naim Audio wykonany na zamówienie.

Partnerstwo to jest wynikiem bliskiej współpracy, która rozpoczęła się ponad rok temu, gdy zespoły Automobili Pininfarina i Naim połączyły siły w celu stworzenia rewelacyjnego i autentycznego doświadczenia dźwiękowego dla kilku wybranych przyszłych właścicieli Battisty. Jeśli chodzi o tworzenie emocjonujących wrażeń z jazdy Battistą, kluczową rolę odgrywa ekscytujący dźwięk i nie można iść na żadne kompromisy.

Co jest na pokładzie:

– Najlepsza w swojej klasie personalizacja dźwięku

– 1300 W mocy audio

– 10 głośników i 8 aktywnych kanałów

– Subwoofer z podwójną cewką

– Wbudowany system cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP)

– Symetryczny układ głośników odtwarzający efekt studyjny przypominający salę odsłuchową

– Rozszerzone pasmo przenoszenia przy 40 kHz

Nasi projektanci i inżynierowie bezproblemowo zintegrowali niestandardowe głośniki i związaną z nimi elektronikę w luksusowym wnętrzu Battisty. Precyzyjne lokalizacje, kierunki, sposób integracji głośników we wnętrzu pojazdu – wszystko to przeszło kilka faz testowych mających na celu maksymalizację osiągów akustycznych i dostarczenie najczystszych wrażeń z muzyki, aby osiągnąć efekt jak najbliżej oryginalnego źródła dźwięku na żywo.

Link: Odkryj Automobili Pininfarina https://automobili-pininfarina.com/

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A. (Focal Naim Central Europe)

ul. Kurantów 34
02-873 Warszawa

https://www.fnce.pl/pl/PL