NEWS: Polk Audio MagniFi Max AX oraz MagniFi Max AX SR

Nowe flagowe systemy podnoszą jakość odbioru filmów, programów telewizyjnych, gier i muzyki dzięki immersyjnemu dźwiękowi przestrzennemu z głębokim basem

Polk Audio przedstawia MagniFi Max AX oraz MagniFi Max AX SR Nowe soundbary z Dolby Atmos oraz DTS:X


Polk Audio, wiodący producent systemów głośnikowych do zastosowań domowych i mobilnych, zaprezentował dziś dwa nowe flagowe soundbary – MagniFi Max AX i MagniFi Max AX SR.

Te kompaktowe, wysokowydajne systemy ożywiają filmy, telewizję, muzykę i gry dzięki wciągającemu, wielowymiarowemu dźwiękowi Dolby Atmos i DTS:X generowanemu przez układ 11 przetworników z dedykowanym kanałem centralnym, głośnikami skierowanymi w górę i opatentowanej przez firmę Polk technologii Stereo Dimensional Array (SDA). Oba modele zawierają bezprzewodowe subwoofery zapewniające rozszerzoną charakterystykę basu. Dodatkowo MagniFi Max AX SR wykorzystuje dwa bezprzewodowe głośniki surround, aby całkowicie zanurzyć słuchacza w dźwięku. Bezprzewodowy streaming muzyki, dedykowane tryby dźwięku i łączność eARC TV dopełniają funkcjonalność tych wszechstronnych systemów dostępnych w przystępnej cenie.

MagniFi Max AX i MagniFi Max AX SR wykorzystują 50 lat doświadczenia firmy Polk w projektowaniu głośników, aby dostarczyć najlepszy soundbar firmy Polk, jaki dotychczas stworzyliśmy”, powiedział Frank Sterns, prezes Polk Audio. „A dzięki opatentowanym przez Polk technologiom Stereo Dimensional Array (SDA) oraz Voice Adjust, MagniFi Max AX i MagniFi Max AX SR wypełnią każde pomieszczenie wyjątkowym dźwiękiem bez wypełniania go głośnikami. Dodaj do tego wbudowaną funkcję bezprzewodowego streamingu muzyki, a otrzymasz doskonałe, wszechstronne centrum rozrywki.”

Dolby Atmos oraz DTS:X

Nowe soundbary MagniFi Max AX wynoszą dźwięk przestrzenny na nowy poziom dzięki dedykowanym głośnikom skierowanym w górę, które zapewniają element wyższej warstwy z formatów dźwięku kodowanego obiektowo, takich jak Dolby Atmos i DTS:X. Opatentowana technologia SDA czwartej generacji firmy Polk eliminuje przesłuchy międzykanałowe, zapewniając ultraszeroką scenę dźwiękową, która rozciąga się znacznie poza soundbar, wypełniając pomieszczenie doskonałym dźwiękiem. MagniFi Max AX prezentuje źródła dźwięku z niezwykłą dokładnością, zapewniając najbardziej realistyczne obrazowanie w swojej klasie z urządzenia typu soundbar.

Potężny, 10 calowy subwoofer maksymalizuje uderzenie basu

MagniFi Max AX i MagniFi Max AX SR zawierają w zestawie 10 calowy subwoofer, który zapewnia głęboki, swobodny bas, z którego słynie Polk. Połączenie bezprzewodowe pozwala na wygodne umieszczenie subwoofera w pomieszczeniu bez plątaniny kabli.

Głośniki surround zwiększające scenę dźwiękową

Zwiększ wymiarowość dźwięku przestrzennego MagniFi Max AX za pomocą bezprzewodowych głośników efektowych Polk SR2 (899 zł) dostępnych osobno lub dołączonych do systemu MagniFi Max AX SR.

Optymalizacja dźwięku dla każdego źródła

Tryby filmu, telewizji i muzyki aktywowane za jednym dotknięciem optymalizują odpowiedź niskich częstotliwości, klarowność i scenę dźwiękową MagniFi Max AX dla każdego scenariusza odsłuchowego. Tryb nocny podnosi wyrazistość dialogów i obniża poziom basu do słuchania późną nocą. Technologia VoiceAdjust™ zwiększa głośność głosów w stosunku do innych elementów ścieżki dźwiękowej, zapewniając lepszą zrozumiałość. BassAdjust równoważy dolną odpowiedź soundbaru i subwoofera, zapewniając płynny i doskonale kontrolowany bas.

Bezprzewodowy hub streamingu muzyki

MagniFi Max AX i MagniFi Max AX SR obsługują odtwarzanie dźwięku przez Wi-Fi za pośrednictwem Apple AirPlay 2, Google Chromecast, Spotify Connect lub dowolnej usługi muzycznej obsługującej Alexa, a także Bluetooth. Połącz soundbary z serii MagniFi AX (w tym MagniFi Mini AX), aby zbudować system odsłuchu muzyki multi-room.

Prosta konfiguracja i uniwersalna kompatybilność

Konfiguracja jest prosta dzięki szybkiej i szerokopasmowej łączności 4K HDMI oraz przełączaniu wejść. Podłącz do soundbaru konsole do gier, odtwarzacze Blu-ray, urządzenia do streamingu i nie tylko. Połączenie z telewizorem odbywa się przez HDMI eARC lub ARC za pomocą dołączonego kabla HDMI; wejście optyczne umożliwia podłączenie starszych urządzeń.

MagniFi Max AX zawiera pilota i współpracuje z większością pilotów do telewizora po wyjęciu z pudełka. Intuicyjny wyświetlacz OLED na przednim panelu wskazuje zmiany i automatycznie przyciemnia się, gdy nie jest używany. A MagniFi Max AX jest gotowy na Roku TV, co zapewnia jeszcze łatwiejszą konfigurację i sterowanie.

Soundbary można umieścić pod telewizorem lub zamontować na ścianie, aby dostosować je do dowolnego projektu kina domowego.

Cena i dostępność

Systemy MagniFi Max AX (3 799 zł) i MagniFi Max AX SR (4 299 zł) będą dostępne w sprzedaży w październiku u autoryzowanych dealerów Polk.

Kompaktowy soundbar roku MagniFi Mini AX

Debiutujący w marcu 2022 roku soundbar MagniFi Mini AX o szerokości 37 cm zdobył nagrodę EISA Compact Soundbar of the Year Award w sierpniu 2022 roku. Ten mniejszy brat MagniFi Max AX oferuje kinowy, wypełniający pomieszczenie dźwięk z krystalicznie czystymi dialogami, zapewniając najwyższą przyjemność z muzyki, filmów i gier. Przeczytaj oficjalny werdykt z nagrody EISA:

Celem kompaktowego soundbara jest stworzenie wrażeń słuchowych, które są znacznie większe, niż można by się po nim spodziewać. System MagniFi Mini AX firmy Polk robi to z całą pewnością. Od łatwej w obsłudze jednostki głównej o szerokości 30 cm i dyskretnie współpracującego subwoofera zapewnia szczegółową, pełnozakresową scenę dźwiękową, z dużym zasięgiem i odpowiednim pozycjonowaniem efektów zapewnianym przez technologię Stereo Dimensional Array (SDA) firmy Polk. Codzienna obsługa i łączność są równie atrakcyjne, w tym soundbarze znajdują się wejścia od HDMI eARC po Wi-Fi i Bluetooth, a także ustawienia użytkownika, w tym tryb zwiększania przejrzystości dialogów z dedykowanego kanału centralnego. Gdy przestrzeń jest na wagę złota, MagniFi Mini AX powinien znaleźć się na szczycie Twojej listy życzeń.

Dystrybucja w Polsce: Horn Distribution S.A. www.horn.eu