Polk Audio – soundbar MagniFi Mini AX z Dolby Atmos® i DTS:X

Polk Audio rozszerza swoją serię MagniFi o kompaktowy soundbar MagniFi Mini AX z Dolby Atmos® i dźwiękiem przestrzennym DTS:X

Polk Audio zaprezentował dziś swój najnowszy soundbar, ultrakompaktowy MagniFi Mini AX, który zapewnia entuzjastom muzyki i filmów immersyjne wrażenia dźwiękowe dzięki technologiom Dolby Atmos i DTS:X, dodatkowo zoptymalizowanym za pomocą opatentowanej przez Polk technologii SDA. Użytkownicy zyskują również mieli dostęp do milionów utworów, podcastów i nie tylko dzięki wysokiej jakości streamingowi Wi-Fi za pośrednictwem Apple AirPlay 2, Chromecast oraz Spotify Connect, a także wygodzie łączności Bluetooth. MagniFi Mini AX bezproblemowo łączy się z dowolnym telewizorem i zawiera w komplecie potężny bezprzewodowy subwoofer, który zapewnia bogaty, głęboki bas i mocne uderzenie, jakiego wymagają współczesne ścieżki dźwiękowe.

Soundbar MagniFi Mini AX wykorzystuje 50 lat inżynierii głośników Polk, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku płynącą z eleganckiej obudowy o szerokości zaledwie 37 cm. Wyposażony w zaawansowany układ 5 przetworników i bezprzewodowy subwoofer, idealny do poprawy dźwięku praktycznie każdego telewizora, ten kompaktowy, potężny system zapewnia głęboki bas, szczegółowe tony wysokie i ekspansywną scenę dźwiękową 3D, dorównującą znacznie większym soundbarom.

Projektując MagniFi Mini AX postanowiliśmy stworzyć najlepiej brzmiący, ultrakompaktowy soundbar z dźwiękiem Dolby Atmos” – powiedział Frank Sterns, prezes Polk Audio. „Dzięki integracji immersyjnych możliwości formatów surround Dolby Atmos i DTS:X, a następnie ich optymalizacji dzięki opatentowanej przez Polk technologii SDA stworzyliśmy produkt, który jest nie tylko tak wydajny, jak trzykrotnie większy soundbar, ale także zapewnia niezrównany w swojej klasie poziom dokładności sceny dźwiękowej”.

Jeszcze lepsze brzmienie Dolby Atmos

MagniFi Mini AX wykorzystuje certyfikowany dźwięk przestrzenny Dolby Atmos i DTS:X, aby stworzyć realistyczne, kinowe wrażenia słuchowe w każdym pomieszczeniu. Inżynierowie Polk jeszcze bardziej ulepszyli wrażenia dźwięku przestrzennego, integrując opatentowaną technologię SDA czwartej generacji, aby stworzyć jeszcze szerszą i dokładniejszą scenę dźwiękową niż zapewniana przez same dekodowanie Dolby Atmos oraz DTS:X. Ponadto, aby umożliwić słuchaczom zanurzenie się w standardowych ścieżkach dźwiękowych i muzyce stereo, zastosowano tryb dźwięku 3D, który przekonwertowuje sygnał do wirtualnego dźwięku przestrzennego 360 stopni, w tym wirtualnych kanałów wyższej warstwy.

Bezprzewodowy system rozrywki domowej ze streamingiem muzyki

Oprócz tego, że jest doskonałym rozwiązaniem dla filmów, telewizji i gier, dzięki MagniFi Mini AX klienci będą mogli cieszyć się wyższą jakością streamingu muzyki z telefonu, tabletu lub komputera przez Wi-Fi dzięki Apple AirPlay 2, Google Chromecast i Spotify Connect. MagniFi Mini AX łatwo łączy się również z urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth.

Kluczowe funkcjonalności

Zrozumiałość dialogów jest bardzo ważna, aby cieszyć się filmami, wiadomościami, sportem, grami i nie tylko. Zaimplementowana w MagniFi Mini AX, opatentowana przez Polk technologia rozpoznawania mowy VoiceAdjust™ działa synergistycznie z dedykowanym przetwornikiem kanału centralnego soundbaru, dzięki czemu użytkownicy mogą zwiększyć poziom wokali bez wpływu na ogólną głośność ścieżki dźwiękowej, nigdy więcej nie tracąc ani jednego słowa.

Potężny, bezprzewodowy subwoofer nowej generacji, który jest częścią systemu MagniFi, łączy się automatycznie z soundbarem i może być umieszczony w dowolnym miejscu w odległości do 6,7 metra. Subwoofer zapewnia głęboki, poruszający ciało i duszę bas, z którego słynie Polk. Brzmienie subwoofera można dostosować do własnych preferencji za pomocą funkcji BassAdjust, która optymalizuje odtwarzanie niskich częstotliwości między soundbarem a subwooferem.

Tryby filmu i muzyki dostosowują wydajność soundbaru do aktualnie odtwarzanej treści, a tryb nocny jednocześnie zwiększa głośność dialogów i obniża poziom basu, aby nie przeszkadzać śpiącej rodzinie lub sąsiadom. Aby uzyskać jeszcze bardziej immersyjny dźwięk przestrzenny, użytkownicy mogą dodać bezprzewodowe głośniki efektowe Polk SR2 (dostępne osobno), aby cieszyć się prawdziwym wielowymiarowym dźwiękiem Dolby Atmos lub DTS:X 5.1.

Łatwa konfiguracja z dowolnym telewizorem

System MagniFi Mini AX jest niezwykle łatwy w konfiguracji. Użytkownicy docenią możliwość połączenia tylko jednym kablem, oferującym kompatybilność z dowolnym telewizorem za pośrednictwem HDMI eARC/ARC (kabel HDMI w zestawie), wejścia optycznego lub wejścia AUX. Czytelny wyświetlacz OLED sprawia, że wybrane ustawienia są łatwo zauważalne. Soundbar MagniFi Mini AX zawiera pilot w zestawie, współpracuje z większością pilotów do telewizora i jest gotowy do obsługi Roku TV, co zapewnia jeszcze łatwiejszą konfigurację i kontrolę.

Cena i dostępność

System soundbar Polk Audio MagniFi Mini AX będzie dostępny w sprzedaży w cenie 2 199 zł w drugiej połowie marca 2022 roku na stronie PolkAudio.com oraz u autoryzowanych dealerów Polk.