Premiera kolumn podłogowych Audiovector R6

Audiovector to rodzinna firma istniejąca od 1979 roku. Wszystkie modele kolumn są projektowane, rozwijane i wytwarzane ręcznie w Kopenhadze w Danii. Z pasji i dążenia do perfekcji zrodził się najnowszy model tej firmy. Premiera kolumn podłogowych R6 to uzupełnienie linii R i wyjątkowa mieszanka ewolucji i zupełnie nowych rozwiązań. Prezentują wszystkie cechy, które zdaniem specjalistów z Audiovector high-endowa kolumna powinna dostarczyć – szybkość, dynamika i klarowność. Zainspirowane modelem R8 Arreté, mają zastąpić w ofercie doskonale przyjętą linię SR 6.

Rozwiązania zastosowane w modelu R6:

Obudowa

Wyłącznie dla Audiovector R 11, R 8 i R 6, obudowy kolumn są montowane za pomocą grubych nierezonansowych korpusów ciśnieniowych. Wykonane z twardego drewna o dużej gęstości (HDF) dla najlepszej możliwej wytrzymałości i niskiego rezonansu. Kształt łezki w połączeniu z laminowaną, gęstą, mocną i ciężką tylną przegrodą dodatkowo redukuje niepożądany rezonans obudowy i unika fal stojących. Po zmontowaniu obudowy są bardzo solidnie usztywnione wewnętrznie i starannie wytłumione za pomocą strategicznie rozmieszczonych płyt tłumiących Nano Pore. Nowo zaprojektowane przegrody i cokół wykonane są ze starannie wykończonego ręcznie HDF, co dopełnia sztywność obudów głośników. Przegrody są laminowane dla zwiększenia wytrzymałości. Zaleta tego projektu to zachowanie maksymalnej dynamiki i wydajności. Obudowy są dostępne w wykończeniu na wysoki połysk lub mat w egzotycznych okleinach z prawdziwego drewna oraz w szerokiej gamie luksusowych niestandardowych kolorów. Wszystkie nowe modele R 6 są wyposażone w nowo zaprojektowany, solidny cokół zapewniający lepszy przepływ powietrza. Kolce M8 są zamontowane w elastycznej konstrukcji stalowej, aby oddzielić głośniki od podłogi

Audiovector Freedom Grounding®

Koncepcja Audiovector Freedom Grounding® to oryginalna koncepcja Audiovector, która eliminuje zniekształcenia i poprawia alikwoty, obniża poziom szumów oraz zwiększa głębię i ostrość przekazu. Kolejny krok bliżej doskonałości.

3 calowy głośnik średniotonowy skierowany do tyłu

Aby jeszcze bardziej poprawić realizm i umiejętność stworzenia sceny 3D, nowy R 6 Arreté wykorzystuje teraz skierowany do tyłu 3-calowy przetwornik średniotonowy z własną, dedykowaną zwrotnicą. Technologia wykorzystująca skierowany do tyłu przetwornik jest inspirowana naszymi referencyjnymi R 11 Arreté i R 8 Arreté. Takie rozwiązanie konstrukcyjne dodaje idealnie odwzorowany poziom średnicy.

Nowe carbonowe przetworniki AUDIOVECTOR – precyzja i wysoka rozdzielczość.

Naszym celem była szybka reakcja i niesamowite odtwarzanie szczegółów.

Zamiast kupować gotowe głośniki, nawet od najlepszych i najbardziej szanowanych producentów, sami konstruujemy nasze przetworniki i prosimy najlepszych dostawców, aby je dla nas budowali. W ten sposób upewniamy się, że możemy współtworzyć nasze jednostki napędowe z naszymi zwrotnicami, aby stworzyć idealną całość. Przetworniki są budowane ręcznie w Danii we współpracy ze Scan-Speak i ich wykwalifikowanymi rzemieślnikami.

Połączenie technologii tytanowej cewki, dużych i potężnych ceramicznych magnesów ferrytowych i sztywnego stopu magnezu tłumiącego turbulencje, 3-punktowych podwieszanych koszy i membran wykonanych z krzyżowo tkanych włókien aramidowych pozwala nam uzyskać bogaty, czysty i żywy dźwięk.

Dzięki optymalnemu rozpraszaniu ciepła, wysoce sztywnej tytanowej szpuli i dokładnej odpowiedzi całego zespołu membrany, liniowe działanie nowego przetwornika przyczynia się teraz do wyraźnego basu i wiernego, bezbarwnego brzmienia średnicy.

Nowe głośniki wysokotonowe

Przewymiarowany do n-tego stopnia. Spokojny i pełen szczegółów – wyprodukowano w Kopenhadze w Danii

Głośnik wysokotonowy z miękką kopułką Evotech Signature

Nasze kopułkowe głośniki wysokotonowe zawsze wyprzedzały swoje czasy. Wyposażony w jedwabną kopułę, która jest wsparta z tyłu przez przyspieszacz regulujący ciśnienie. Głośnik bez kompresji ze względu na otwartą tylną część, który jest starannie dostosowany do pracy w naszej unikalnej koncepcji Soundstage Enhancement Concept (SEC).

Szeroka, autentyczna scena dźwiękowa, która doskonale odzwierciedla doświadczenie lekkości i głębi. Zapewnia delikatną, szybką i bardzo szczegółową reprodukcję do 26 kHz przy niskim poziomie zniekształceń.

Głośniki wysokotonowe Avantgarde i Arreté Air Motion Transformer

Prawdopodobnie najszybsza konstrukcja głośnika wysokotonowego. Oparty na oryginalnej rewolucyjnej technologii, wynalezionej w latach 70-tych przez dr Oscara Heila. Nasze głośniki wysokotonowe nie mają masy do przyspieszania lub zwalniania. Osiągają ponad 52 000 Hz z doskonałą dyspersją zarówno w płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej.

AMT jest wyposażony w ultra-mocne magnesy neodymowe, lekkie, precyzyjnie powlekane membrany mylarowe i jest montowany i przytwierdzony od obudowy w 3 punktach, zgodnie z zastrzeżoną koncepcją Audiovector o nazwie No Energy Storage (NES).

Głośniki wysokotonowe są otwarte do przodu i do tyłu, dzięki czemu mogą się swobodnie poruszać dzięki koncepcji Soundstage Enhancement (SEC).

Co więcej, w najlepszych modelach Arreté, ręcznie budowany przetwornik wysokotonowy Audiovector Arreté AMT wykorzystuje zintegrowaną soczewkę akustyczną, która pozwala na jeszcze słodszą, bardziej szczegółową odpowiedź wysokich tonów i wzorową integrację z innymi przetwornikami. Model R 8 Arreté był tutaj wielką inspiracją.

Aby w pełni wykorzystać zalety głośników wysokotonowych Audiovectora i nowo opracowanych przetworników Carbon, przednia ścianka jest tak wąska, jak to tylko możliwe. Rezultatem jest gładka, szeroka i precyzyjna dyfuzja dźwięku, która ogranicza niepożądane zniekształcenia dyfrakcyjne do absolutnego minimum.

Zwrotnica

Nowe zwrotnice R 6 zapewniają ultraczystą ścieżkę sygnału w celu zachowania najbardziej szczegółowego odtwarzania muzyki.

Używając tylko jednego elementu o wysokiej precyzji i jakości poddanego obróbce kriogenicznej w szeregu z każdym przetwornikiem, minimalizujemy utratę rezystancji. A poprzez dodanie naszej technologii Dynamic Feed Forward Technology (DFF) straty związane z oporem w cewkach są zmniejszone do 50%, minimalizują gromadzenie się ciepła, co skutkuje lepszą wydajnością przejściową.

Nowy system Compound Bass

Wszystkie modele R 6 zostały wyposażone w nowy system basowy. Teraz mają złożony izobaryczny system basowy, aby zejść głębiej, grać bardziej dynamicznie, precyzyjnie i aperiodyczne w swojej odpowiedzi.

Używamy ręcznie budowanego 6,5 ” wewnętrznego głośnika niskotonowego i 8” zewnętrznego głośnika niskotonowego. System oddycha przez doskonale dostrojony bas-refleks z przodu głośnika.

Linia R6 będzie się składać z trzech modeli:

R 6 Arreté – 28000 Euro

R 6 Avantgarde – 20000 Euro

R 6 Signature 14750 Euro

Pierwsze dwa modele posiadają przetwornik AMT.

Model R6 Signature wyspoażony jest w kopułowy głośnik wysokotonowy. Kolumny z linii R6 będą dostępne w standardowych wykończeniach: Orzech włoski matowy, afrykański palisander (rosewood), czarny lakier i biały lakier.

Jak zawsze na zamówienie Audiovector oferuje niestandardowe kolory lakierów.

Do wszystkich głośników dołączona jest czarna maskownica z tkaniny. Koncepcja Audiovector Freedom Grounding® i 3-calowy głośnik średniotonowy z tyłu są dostępne tylko w modelach Arreté.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

VOICE Spółka z o.o.

Mostowa 4, 43-400 Cieszyn

+48 33 851 26 91

office@voice.com.pl

https://voice.com.pl/site/home

Redakcja: audiomuzofans.pl