Premiera w Polsce Alare Labs Remiga II Be

Premiera w Polsce Alare Labs Remiga II Be – Premium Sound 15-07-2023

W upalną słoneczną sobotę w salonie Premium Sound mogliśmy posłuchać zestawu audio, który obecnych na spotkaniu słuchaczy przeniósł w świat audiofilskiej nirwany.

Dźwięk nad wyraz precyzyjny z pełną kontrolą – najpewniej to zasługa odpowiednio zaimplementowanych berylowych wysokotonowych i ceramicznych głośników średniotonowych, do tego bas duży, lecz niedudniący/kontrolowany poruszający słuchaczy precyzją i dokładnością. Jedynie czego mogło brakować to powierzchni odsłuchowej – w większym pomieszczeniu duże (135cm i 120kg wagi) Alare mogłyby przedstawić jeszcze większą przestrzeń muzyczną, ale i tak to była magia.

Kilka słów o firmie i głównym gościu czyli Alare Remiga II Be 🙂

Po 25 latach projektowania, tworzenia i słuchania wysokiej klasy komponentów konstruktorzy Audia Flight postanowili zaistnieć na rynku głośników.

Tak powstała high-endowa marka ALARE i pierwsze modele głośników Remiga I i II

Na spotkaniu w sopockim salonie audio Premium Sound mogliśmy posłuchać Alare Remiga II Be – jest to jeden z pierwszych na rynku modeli z nowej serii Alare Remiga.

Remiga II Be została zaprojektowana bez kompromisów:

Budowa:

Sekcja basowa to starannie ukształtowana linia transmisyjna, napędzana przez dwa, wykonane na zamówienie głośniki nisko-tonowe, 10-calową (250 mm) i 8-calową (200 mm) karbonową kanapkę. Remiga 2 wykorzystuje zwężającą się linię transmisyjną z dwoma przetwornikami, zapewniając niezwykle szybki, niepodbarwiony i wolny od zniekształceń bas.

Głośnik średnio-tonowy to 7-calowa (170 mm) jednostka niemieckiej linii Accuton Cell, z czysto ceramiczną membraną zamontowaną w komorze wypełnionej specjalną wełną aramidową dla niemal idealnej kontroli dźwięku.

Berylowy głośnik wysokotonowy o średnicy 1,3 cala (34 mm) to kolejne techniczne arcydzieło.  Ponieważ beryl jest wyjątkowo lekki i sztywny, lepiej zachowuje integralność strukturalną i zapobiega rozpadowi. W porównaniu z tytanem lub aluminium, beryl działa znacznie lepiej niż pozostałe dwa.

Obudowa Remigi 2 jest wykonana z połączenia różnych rodzajów drewna i specjalnych warstw kleju tłumiącego, które razem zapewniają bardzo skuteczny efekt tłumienia „warstwy ograniczonej”. Ta cecha i wewnętrzna klatka z prętów stalowych praktycznie niwelują wszelkie wibracje obudowy.

Szczególną uwagę zwrócono również na projekt płytki zwrotnicy. Najlepszej jakości komponenty są solidnie osadzone na nieprzewodzącej specjalnej płytce i połączone ze sobą techniką punkt-punkt, za pomocą posrebrzanego miedzianego drutu typu solid core.

pełna specyfikacja na: https://www.premiumsound.pl/alare-labs-remiga-ii-be-kolumny-podlogowe-high-end.html

System odsłuchowy:

gramofon Benny Audio, model Immersion II, ramię również Benny Audio,

wkładka to Hana Umami Red

przedwzmacniacz phono to Audia Flight Phono 

przedwzmacniacz liniowy Strumento No.1 MKII,

końcówka mocy Strumento No.4 MKII. Jako

źródło cyfrowe Rocknę Audio Wavedream DAC Signature I Wavedream NET.

zasilacz liniowy Angel Forester F2

audiofilski switch sieciowy Silent Angel Bonn N8 Pro

okablowanie to najlepszy mix marek Tellurium Q, Vermouth Audio i Hijiri.

redakcja: audiomuzofans.pl

Chcecie porozmawiać o audio i muzyce ?

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOK

AudioMuzoFans