AUDIOMUZOFANS W “PREMIUM SOUND” SŁUCHAMY I TESTUJEMY

Odsłuch w Premium Sound Gdańsk. AudioMuzoFans to grupa pasjonatów sprzętu audio. Moderatorzy grupy Piotr i Filip spotkali się na odsłuchu w Gdańskim salonie Premium Sound. Co usłyszeli ? Zapraszam do relacji.

W salonie przywitali nas Arek i Rafał, zapraszając do sali odsłuchowej. Jest to pomieszczenie o powierzchni ok 40 m2 ze świetnym klimatycznym wystrojem oraz robiącą wrażenie adaptacją akustyczną.

 

 

Jako pierwszy zestaw zaprezentowano monitory Xavian XN 250 EVO wraz z końcówką mocy Audia Flight FLS4 oraz przedwzmacniaczem Hegel P20. Jako źródło Audia Flight Cd THREE. Okablowanie to Tellurium Q Black2 oraz Harmonix.

Niewielkie monitory zaskoczyły nas bardzo dojrzałym i pełnym dźwiękiem znikając w pomieszczeniu. Kontrolę i dynamikę zapewniła bardzo wydajna końcówka mocy Audia Flight.

 

 

Drugi zestaw wtorkowego odsłuchu to kolumny podłogowe Audio Solution Overture 0203f napędzane wzmacniaczem Atoll in200se. Jako źródło zagrał odtwarzacz plików Lumin D1. DAC to Audiobyte Black Dragon.

 

 

Xaviany i Audia bardzo wysoko ustawiły poprzeczkę pod względem jakości dźwięku. Overture to średniej wielkości kolumna podłogowa grająca liniowo, bardzo szybko i energetycznie z ogromnym pokładem niskich tonów. Atoll in200se ocieplił barwę dając wiele przyjemności z odsłuchów.

 

 

Do kolejnego odsłuchu postanowiliśmy pozostać z Atollem in200se. Kolumny jakie nam przedstawiono to Tannoy xt8f. Sporych rozmiarów kolumna podłogowa już w trakcie kilku pierwszych minut przypadła nam do gustu. Ściana dźwięku kierowana przez xt8f jest godna kilkunastu wzmacniaczy gitarowych grających podczas rockowego koncertu. Bas jest mięsisty, bardzo nisko schodzący, jednocześnie zachowujący kulturę oraz odpowiednią dynamikę.

.

 

W czasie odsłuchów, każdy z zestawów zaprezentował odmienny styl oraz różnorodność brzmieniową. Podczas spotkania mieliśmy wiele okazji do wymiany spostrzeżeń i rozmów o sprzęcie z profesjonalistami, jakimi bez wątpienia są Arek i Rafał. Bardzo serdecznie dziękujemy za gościnę w salonie Premium Sound Gdańsk i mamy nadzieję, że będzie jeszcze wiele okazji do spotkań AudioMuzoFans z Premium Sound.

http://www.premiumsound.pl/

Tekst: Piotr Pająk  Zdjecia: Piotr Pająk