Q21 – Dystrybutorem marki “System Audio” na terenie całej Polski.

Od 1 marca 2020 roku salon Q21 jest wyłącznym dystrybutorem produktów marki System Audio na terenie całej Polski.

W latach osiemdziesiątych sprawdzoną receptą na stworzenie kolumn było włożenie dużego przetwornika w gigantyczną obudowę oraz uzupełnienie konstrukcji skomplikowaną technicznie zwrotnicą. Takie konstrukcje były na porządku dziennym. Wtedy właśnie System Audio wprowadził do sprzedaży swoją pierwszą kolumnę, która ustanowiła nowe standardy, które do dnia dzisiejszego są stosowane przy konstruowaniu wszelakich kolumn głośnikowych. Kolumna była niepodobna do innych. Były to głośniki, które powstały z fascynacji do doskonałego dźwięku, a nie tylko technologii. Była to zupełnie nowa droga, odpowiedź na produkty konkurencji. Kolumny, które pokazały nowy, dotąd nieznany sposób budowy głośników.

Sprawcą tego zamieszania był Ole Witthøft, założyciel SA. Jako muzyk, przez długi czas poszukiwał naprawdę dobrych głośników. Poszukiwania nie przynosiły jednak zamierzonego celu, w efekcie czego w 1984 powstała firma System Audio. Sam Ole wyjaśniał: „Nie było głośników, które mogłyby odtwarzać muzykę tak, jak na żywo. Większość z nich brzmiała nudno. Jeśli nie usłyszysz szczegółów dźwięku lub nie poczujesz emocji z nią związanej, nigdy nie doświadczysz, jak ekscytująca może być muzyka. Zastanawiałem się, dlaczego kolumny konkurują ze sobą najlepszą specyfikacją techniczną, gdy powinien liczyć się dźwięk”. Do dnia dzisiejszego Ole jest kierownikiem działu badawczo-rozwojowego System Audio.

Inny pomysł na dźwięk

W świecie, w którym technologie i pomysły zmieniają się w szybkim tempie, kolumny System Audio oparte są na wielu długowiecznych pomysłach, które trwają dłużej niż konwencjonalna moda technologiczna. Dźwięk jest najważniejszy. Ale głośnik jest sprzeczny z naturalnymi prawami, jak żaden inny element systemu. We wzmacniaczu, DVD lub CD sygnał składa się z elektronów, które poruszają się bardzo precyzyjnie i szybko. Ale w ruchomych membranach głośników powstaje dźwięk. Membrany głośnika ważą znacznie więcej niż elektrony i jest to jeden z powodów, dla których dźwięk traci dużą precyzję właśnie w głośniku. Można powiedzieć, że głośnik jest najwolniejszym komponentem w systemie. Konstrukcje System Audio są znacznie szybsze niż konwencjonalne kolumny, ponieważ używamy mniejszych i lżejszych membran, które ważą jedną czwartą zwykłego kawałka papieru lub mniej. Konwencjonalna membrana głośnikowa waży co najmniej dwa razy więcej. Wyobraź sobie, co oznacza prędkość dla dźwięku, który słyszysz. Lekkie membrany reagują niesamowicie szybko i odsłaniają niezliczone szczegóły dźwiękowe, dla których duża membrana jest po prostu zbyt ciężka i powolna. Dlatego bas nigdy nie będzie dudniący, instrumenty zabrzmią czysto i dynamicznie. Łatwo jest zrozumieć, co ludzie śpiewają lub mówią. Jest to bardziej naturalne doświadczenie. Lepszy dźwięk i prędkość to nie tylko korzyść dla określonego rodzaju muzyki, ale także dla ścieżki dźwiękowej filmu.

Mniejsza membrana głośnika ma z natury lepsze rozproszenie dźwięku w porównaniu z dużą membraną. Dlatego nie musisz siedzieć bezpośrednio przed kolumnami, aby cieszyć się najlepszym dźwiękiem. Odbiór dźwięku będzie tak samo dobry w całym pomieszczeniu. Kolumny System Audio zostały stworzone do działania w akustyce pomieszczenia, a nawet wykorzystują akustykę dla własnych korzyści i mogą być umieszczone blisko ścian pokoju. Współpraca głośnika ze wzmacniaczem jest ważna dla uzyskania dobrego dźwięku. Dlatego System Audio to tak zwane łatwe do napędzenia dla wzmacniacza kolumny. W praktyce oznacza to, że głośniki mogą być używane z dowolnym systemem stereo lub kina domowego.

Aktualna oferta System Audio skupia się na dwóch seriach – Saxo i Legend. SA kładzie również duży nacisk na kolumny aktywne z dopiskiem Silverback.

Jeśli uwielbiasz świetny dźwięk, ale nie duże głośniki, seria Saxo to coś dla Ciebie. Brzmi oszałamiająco i nie zajmuje wiele miejsca w salonie. SA Saxo to kolumny w nowym formacie. Są mniejsze niż zwykłe kolumny, jednak dźwięk jest zaskakująco duży dzięki zupełnie nowemu rodzajowi głośników basowych, które nie wymagają dużej obudowy. Innym powodem dużego dźwięku jest opatentowana akustyczna soczewka DXT, która skutecznie wypełnia pomieszczenie dźwiękiem. Użyj SA Saxo w dobrym systemie muzycznym (minimum 30 watów mocy na kanał) i uzyskaj niesamowite wrażenia muzyczne ze wszystkich rodzajów muzyki. Nowe głośniki basowe Saxo zostały opracowane na podstawie doświadczeń, które doprowadziły do ​​powstania rodziny Pandion, powinny spełnić wszelkie oczekiwania. To zaskakujące kolumny, które grają olbrzymim dźwiękiem, zachowując jednocześnie małe wymiary.

Seria Legend zaskoczy Cię dźwiękiem. SA Legend brzmią jak o wiele większe głośniki, prezentując każdy gatunek muzyczny z energią i muzykalnością. Dźwięk jest duży i bogaty. Rytm jest dokładny i łatwo można śledzić przepływ muzyki. Legend zapewniają prawdziwe i autentyczne wrażenia muzyczne. Nie znajdziesz drugiego takiego głośnika niskotonowego jak ten w serii Legend. To on jest główną przyczyną niesamowicie dużego dźwięku kolumn. Membrana może poruszać się o 40% mocniej niż w normalnym przetworniku, a to przekłada się na głębsze basy i bogatszy dźwięk niż z innych głośników tego samego rozmiaru. Membrana wykonana jest z włókna węglowego. Lekki materiał sprawia, że ​​dźwięk jest wyraźniejszy i bardziej żywy, a Ty masz wyraźne poczucie bycia blisko realizacji. SA Legend to naprawdę wytrzymałe kolumny, które z łatwością poradzą sobie z głośną muzyką przez wiele godzin. Serię Legend można uaktualnić do wersji Silverback, co oznacza, że kolumny będą posiadały wbudowane wzmacniacze i nie będą wymagały oddzielnego zasilania.

Silverback, czyli seria Legend uzupełniona o aktywne wzmacniacze to bezprzewodowy Hi-End. Dokonaliśmy digitalizacji i zoptymalizowaliśmy wszystkie funkcje, które wcześniej wymagały kabli i sprzętu, i zastąpiliśmy je inteligentną, zintegrowaną technologią wewnątrz głośnika. W ten sposób podnieśliśmy wrażenia odsłuchowe na nowy poziom. Dzięki zastosowaniu niewielkiego koncentratora wyposażonego we wszelkiej maści wejścia analogowe jak i cyfrowe, w tym USB, możesz podłączyć do kolumn absolutnie każde urządzenie. Może to być Twój telewizor, gramofon, CD, komputer, konsola do gier itp. Po podłączeniu ich do koncentratora stają się częścią bezprzewodowego wszechświata. Hub przesyła sygnał bezprzewodowo, bez kompresji do głośników. Urządzenie można bez problemu schować w szafce – nie musi być w widocznym miejscu. Jeśli chcesz, możesz również podłączyć głośniki za pomocą kabla z przedwzmacniaczem.

Wszystkie obecne modele pasywne kolumn System Audio objęte są 7-letnią gwarancją, co jest potwierdzeniem najwyższej jakości i niezawodności produktu.

Pełna gama produktów System Audio dostępna jest w salonie Q21 – dystrybutora marki w Polsce. Zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl